Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Milyen gyújtás lehet ??

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Milyen gyújtás lehet ??

    Szerintetek milyen gyújtást bütyköltek erre a Simóra ?

    #2
    VAPE! Istenített,de egy kanál kulát nem érő Cseh(szlovák) csoda.Ugyanazt tudja mint egy 90-es évekbeli robi gyújtás csak ez 50.000-nél kezdődik.Illetve szeretnek kipotyogni a mágnesei,mivel kisipari a cucc.

    Komment


      #3
      fulton eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      VAPE! Istenített,de egy kanál kulát nem érő Cseh (szlovák) csoda
      Ha tényleg vannak hibái ennek a gyújtásnak, akkor nagyon jól titkolják. (eddig még nem olvastam soha rossz kritikát róla)




      Esetleg másnak is van rossz tapasztalata vele?
      korompaiistvan kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Nem ismerem ezt a gyújtás cuccot, de rögtön az volt a benyomásom, hogy valami rotakapa motorról menekítették át ide. Mindenesetre a videót szemlélve feltűnt, hogy az illető nagy MZ-barát lehet, mert a kuplungkarja szerintem az MZ TS-250/1-ről került át ide.

        Komment


          #5
          Utoljára szerkesztve a következő által: ApaE; 2012 dec. 26, 17:43.
          korompaiistvan, dino125ad és sricsi70 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Akkor nyilván korai darabok voltak a kezemben,mert kézzel tekert tekercsek,sorjás lendkerék,és bőven pacsmagolt 2k ragasztó volt a látvány,ami számomra visszataszító volt.Nem beszélve a 12v-os jawa-ra kitalált megszakító nélküli installációról,ami annyi áramot vesz fel,hogy nem bírja a generátor.Nem állítom hogy mindegyik rossz,mert nálam megfordult 1-2 selejtes darab,de azért nem tenném egy denso mellé,ráadásul az ár érték arány egyértelmű.(bontott robi gyújtás kb.8000 pengő)

            Komment


              #7
              korompaiistvan kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                illető nagy MZ-barát lehet, mert a kuplungkarja szerintem az MZ TS-250/1-ről került át ide.
                Nem annyira szerelemből, hanem kényszerből pakolják az MZ kezelőket Simsonra. A Simson kezelők " cukorárunak " számítanak, még az MZ-t kaszálni lehet.
                ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A vape adott típushoz készül, megfelelő elektronikával.
                Igen, ezt kérdezni is akartam, hogy hogyan lehet Pannóniára, és AWO-ra felszerelni ugyan azt. Sajnos az elektromosság nem erősségem.




                Én egy láncfűrészt szereltem a napokban, és a gyújtásánál gondolkodóba estem. Hogyan lehetne ezt beépíteni motorba ?
                korompaiistvan, OdinHEM és wsievers kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én egy láncfűrészt szereltem a napokban, és a gyújtásánál gondolkodóba estem. Hogyan lehetne ezt beépíteni motorba ?
                  Ügyesen.................
                  korompaiistvan és zsíráf kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ügyesen...
                    Köszönöm ! Mindenképpen megfogadom.




                    Ezt a VAPE gyújtást a Németek, és a Csehek is gyártják ? Meg nyilván a Kínaiak is. Ha igen, melyik a jobb ? ( ár-érték arányban )

                    Komment


                      #11

                      Komment


                        #12
                        A cseh Vape a Jawa elektromos részéből vált ki annó.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13

                          Komment


                            #14
                            És mi van azokkal a motorokkal, Pl: AWO ahol röpsúlyos előgyújtás van. A VAPE ezt is tudja ? Jól értettem hogy Kami 12 voltos JAWA gyújtást bütykölt a p-20 ba ? És az miért ne lehetne ezt rakni 1 hengeres motorba, feltéve ha elfér.

                            Komment


                              #15
                              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              És mi van azokkal a motorokkal, Pl: AWO ahol röpsúlyos előgyújtás van. A VAPE ezt is tudja ?
                              A Powerdynamo-s oldalon azt írják, hogy van "advance unit", azaz előgyújtás szabályzó egység hozzá, amit pl. a lámpafejben ajánlanak elhelyezni.

                              Ha jól tévedek a fekete plasztikdoboz lesz az:

                              Click image for larger version

Name:	pack.jpg
Views:	1
Size:	43.6 KB
ID:	134042

                              Pannoniákhoz ilyet nem adnak.
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X