Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Oldalkocsis t5!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Oldalkocsis t5!

    Sziasztok!
    Lenne pár kérdésem, hogyha esetleg feltehetem.

    Sikerült fellelnünk egy oldalkocsis t-5 ös pannóniát.

    Oldalkocsi -
    Duna ok3, íves sárvédős, minden felfogatása megvan, motorhoz kapcsolva.
    Hiányos kárpit, lámpa búrák is hiányoznak. Amúgy a csónak, és a többi része horpadásmentes, műszakilag jó állapotú. orrdísz is rajta van.

    Motor -
    Pannónia t5, motorja be van állva. Bowdeneket cserélni kell. km óra nincs meg. A rendszám megvan, a forgalmit kimosták, tulaj sajnos meghalt.
    Amúgy minden része megvan, hátsó lámpa is.

    Borpincében van tárolva már 4 éve, esztétikailag elég rossz.

    Nem akarom, hogy tovább rohadjon, egyébkét is vágyok már egy ilyenre.
    Szerintetek mennyit érdemes adni érte?
    Az örökösök 100-ra tartják.
    "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."


    #2
    Attól függ mit akarsz vele. Egy képet nem ártott volna csinálni róla, hogy véleményt tudjanak alkotni az ittlévők.

    Ha azt nézed, hogy a T5 önmagában 70 ezer, egy Duna meg 60 ezer akkor nem rossz vétel. Amit külön kapsz az se különb állapotú.
    Ha OT-t akarsz a gatyádat úgy is ráköltöd és akkor nem lényeg a bowden meg a km óra...
    Ha meg csak áttörlöd gépzsírral és használni akarod a papír lesz a bajod.

    De mivel azt írod, hogy rohad szanaszét akkor gondolom teljes felújítás lesz. Bekínálnék kp-ban 80.000-et ha nem elég neki, akkor előadod magadat és hozzácsapsz még egy 10-est a farzsebből....
    Ez persze csak saját vélemény.
    OdinHEM, CZsolti és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Én is így vélekedem a dologól mint Kopszka.
      Örs kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Örs
        Az örökösök 100-ra tartják.
        Ezek szerint a papír szempontjából sem olyan nagyon rossz a helyzet! Ha jó áron tudod megvenni, szerintem egy póthagyatéki eljárást is megérhet a dolog, hiszen ismertek az örökösök, tehát követhető a tulajdoni lánc. Ha a közjegyző a póthagyatéki eljárásban (aminek persze díja van) átadja az örökséget, akkor te az örököstől megveheted. (A törzskönyvnek, forgalmi engedélynek és az átírásnak és a műszaki vizsgának is lesz (nem kevés) költsége.

        Érdemes utána járni közjegyzőnél, okmányirodában, közlekedési felügyeletnél, mert ezek több tízezer Forinttal növelik még a költségeidet!
        Örs kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Szerintem 100 ezer egy papíros szólóért is jó, nemhogy oldalkocsisért.
          Örs és OdinHEM kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szerintem is jó ár, persze egy kép nem ártana. A póthagytékit meg próbáld meg elintézni velük valami módon. Ez emberfüggő hogy lehet célt érni vele. Reméljük hogy nem 10-en voltak testvérek és nem él köztük Amerikába senki jah és hogy az összes örökös él... ennek nézz utána mert bármi ilyen megakasztja a gépezetet!
            Plusz ha a tulajdonosnak felesége még életben van neki nagyon valószínű hogy özvegyi haszonélvezeti joga van akkor a járművön.
            Örs, OdinHEM és CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Él az özvegye, meg él a lánya és a fia is. Én először úgy egy 70-est ajánlanék a motorért, de szerintem ennyiért is ideadják. Nem egy veteránozós típusok.Sajnos fotót nem tudtam csinálni, mert a pince mélyén van.
              OdinHEM kedvelte ezt.
              "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

              Komment


                #8
                Halihóóóóóóó!!

                Vasárnap megvettük a motort !!!
                Végül is 60- ban egyeztük meg.
                A blokkját már tegnap sikerült átfordítani, gyújtást, karbit, benzincsapot, tankot kimostam.
                És egy órája már járt is a motor. Gyönyörű motorhang, semmi csörgés!
                Kerekeket felfújtam, ebből egy le is engedett.
                Kerékcsapágyak bezsírozva.
                Lehet, hogy a papírt is el tudjuk intézni.

                Szerintem jó vétel volt!
                Beagle, CZsolti és 5 további látogató kedvelte ezt.
                "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                Komment


                  #9
                  Gratulálok hozzá, képet csinálj róla!Még ha nem is rakod fel ide
                  Különös élmény vissza nézni a képeket, hogy hogyan történt ez a restaurálás és hogy miből is lett a kész szép motor

                  Komment


                    #10
                    Ha oldalassal együtt hoztad el ennyiért akkor erre az évre már más nagy szabású dolgot ne akarj, de egy lottót azért még írj meg nyugodtan Ez egy nagyon alkalmi vétel volt ennyiért.

                    Komment


                      #11
                      Gratulálok hozzá, képet csinálj róla!Még ha nem is rakod fel ide
                      Én is gratulálok, de nyugodtan csinálj egy galériát, ez mostanában egy kihalófélben lévő szokás, pedig emeli a fórum értékét.

                      Komment


                        #12
                        Igen oldalkocsival van, hozzá is van csatolva.
                        Szerintem is megérte megvenni.
                        úgy tűnik, hogy a papírja is meglesz.
                        Asszem holnap lefotózom, ha nem zuhog ismét az eső
                        most meg megyek le a műhelybe, és szerelem tovább a kicsikét.
                        "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                        Komment


                          #13
                          Sok szerencsét a felújításhoz

                          Komment


                            #14
                            llaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sok szerencsét a felújításhoz
                            A vásárláshoz, meg ahogy ráakadt, ahhoz kellett szerencse, a felújítás egészség meg pénz kérdése!
                            Na meg ahogy a hozzáállás ebben a Gyerekben meg van:
                            "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."
                            Minden tiszteletem a tied Örs!
                            Sok sikert!
                            A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                            Komment


                              #15
                              Na meg ahogy a hozzáállás ebben a Gyerekben meg van:
                              Köszönöm a kedves szavakat, de először a jogsi lesz.
                              Szerintem minimum jövőre fogom elkezdeni a felújítást, anyagi okok miatt.
                              Addig jó helyen van nálam!( utána is jó helyen lesz)
                              "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X