Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Autók és úrvezetők, avagy merre jártam autózni ma.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Csak kalapáljatok és elnyeritek jutalmatok . Joker lX. -12
    Aha, kockás füzet mintát a képemre az asszonytól körömmel rajzolva Amúgy úgy nézem kicsit hűvös volt aznap
    A Lada Niva ajánlás után már csak félve merek nyilatkozni, de szerintem ezek nem "tuning" lökhárítók...
    Utoljára szerkesztve a következő által: OdinHEM; 2016 ápr. 19, 11:32.
    joker, CZsolti és dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      de szerintem ezek nem „tuning” lökhárítók...


      ....a nap mondása

      Az összes többi hsz.-re pedig csak annyit válaszolnék : egy úriember nem dicsekszik , és tud halgatni is
      OdinHEM és dongos78 kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Kedves Emu!

        Egy pár képet összelopkodtam a netről FIAT 850 Coupe témában,hogy milyen is volt az eredeti kormánya,egy-egy ápolt szép külső és némi utángyártott lemez.Az is lehet,hogy a fentieket már tudod te is,nem okoskodásból teszem fel,-csak egyszerűen jól esik nézni és essen jól másoknak is.

        Click image for larger version

Name:	coupe 01.jpg
Views:	1
Size:	148.8 KB
ID:	148652Click image for larger version

Name:	coupe 02.jpg
Views:	1
Size:	139.4 KB
ID:	148653Click image for larger version

Name:	coupe 03.PNG
Views:	1
Size:	907.0 KB
ID:	148654Click image for larger version

Name:	coupe 06.PNG
Views:	1
Size:	919.4 KB
ID:	148655Click image for larger version

Name:	coupe 07.jpg
Views:	1
Size:	152.6 KB
ID:	148656Click image for larger version

Name:	coupe 08.PNG
Views:	1
Size:	973.1 KB
ID:	148657Click image for larger version

Name:	coupe 09.jpg
Views:	1
Size:	166.8 KB
ID:	148658Click image for larger version

Name:	coupe 10.jpg
Views:	1
Size:	308.0 KB
ID:	148659Click image for larger version

Name:	coupe 11.jpg
Views:	1
Size:	261.6 KB
ID:	148660Click image for larger version

Name:	coupe 12.PNG
Views:	1
Size:	850.5 KB
ID:	148661Click image for larger version

Name:	coupe 13.PNG
Views:	1
Size:	815.3 KB
ID:	148662Click image for larger version

Name:	coupe 14.PNG
Views:	1
Size:	124.1 KB
ID:	148663Click image for larger version

Name:	coupe 15.PNG
Views:	1
Size:	103.4 KB
ID:	148664Click image for larger version

Name:	coupe 16.jpg
Views:	1
Size:	157.6 KB
ID:	148665Click image for larger version

Name:	coupe 04.PNG
Views:	1
Size:	737.9 KB
ID:	148666Click image for larger version

Name:	coupe 18.jpg
Views:	1
Size:	146.9 KB
ID:	148667Click image for larger version

Name:	coupe 19.jpg
Views:	1
Size:	131.5 KB
ID:	148668

        Nem olyan sok időt töltöttem a keresésekkel,de ahogy láthatod,-gondolom utángyártott karosszéria alkatrészeket is be lehet szerezni.Az árak,-igen az más kérdés...

        Üdvözlettel:Che
        OdinHEM, dongos78 és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Józsi Bátyám!

          Köszönöm hozzám való jóságodat!
          A projekt pillanatnyilag szünetel, mert volt egy kéthónapos konzultációm a NAVval, mely tulajdonképpen a számukra eredménytelenül zárult, de az azidő alatt esedékes bevételeim, mely az előző év eredménye lett volna közben elúszott.
          Most nem tudok még olcsóbb utángyártott alkatrészeket sem nézegetni, várom hogy kicsit kisüssön a nap.
          Nem is akarnék addig tájékozódni a témában, mert megütne a guta, ha találnék valami kincset amit anyagi okok miatt nem tudnék magamévá tenni.
          Egyébként mindennap megcirógatom a kiasaranyost mert nálunk a garázs a főbejárat és villanyfényben ragyog a kis sárga.

          Fakormányt közben szereztem, ami érzésem szerint műanyag, de mint a képeken létszik nem teljesen autentikus.
          Utoljára szerkesztve a következő által: emu; 2016 ápr. 28, 06:00.
          OdinHEM és Che kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Kedves Emu!

            Az ismereteket gyarapítani kell még akkor is,ha a "projekt"(de nem szeretem ezt a szót),pillanatnyilag szünetel.A guta meg ne üssön meg,ha akármit is nem tudsz pillanatnyilag megvenni,mert mindig van másik!A képeken látható karosszéria elemekre,én is véletlen találtam rá,-de most már tudjuk,hogy ilyen is létezhet,nem csak az Olaszországból behozott,esetlegesen megmaradt készletek darabjai.Abban mind a kettő közös,hogy méreg drága,-csap apránként tudjuk az ilyet felvásárolni,-legalább is én.

            A 11.-képen látható kormány,fa hatású műanyag és azokat az elöl-hátul négy lámpásokba szerelték,valamint a Spiderbe,de jól ellátja az a funkcióját a tiedben is,amíg eredeti nem kerül,ha éppen olyat szeretnél.

            Sajnos a karosszériáról,nincs olyan irodalom a birtokomban,ahol méretek is vannak,de én még olyannak is örülnék,mint a 16.-képen van.Jó lenne a teljes karosszériáról,egy robbantott ábrás kép,ahol az összes elem látható,-de még kerülhet ilyen is.

            Azért lenne jó egy fent leírt dokumentáció,mert ahogy elnézem a Coupékat,a legtöbbnek el van gittelve,az olyan lemezcsatlakozás,ahol például a küszöb csatlakozik az első és hátsó sárvédőkkel.

            Ahogy nézegetem ezeket a képeket,azért meg kell állapítani,hogy akkoriban sokkal szebb formájú autókat csináltak az Olaszok,-ha most melléállna egy Multipla,azzal a böszme elejével,hát nem is tudom?

            Üdvözlettel:Che
            OdinHEM, sinter és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Józsi bátyám!

              Általában egyet értek Veled!
              De:
              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A guta meg ne üssön meg,ha akármit is nem tudsz pillanatnyilag megvenni,mert mindig van másik!
              Én már sajnos jártam úgy hogy valamire sajnáltam a pénzt, gondoltam, lesz még olcsóbb aztán ráfaragtam, mert azóta sem láttam, sőt volt olyan, hogy alkudozni próbáltam, és ott előttem vette meg más. Ha semmi más nem is zavart volna, az eladó gúnyos mosolya mindenképp. (hülyének néztek és jogosan).
              Viszont volt olyan is, hogy a börzét pénz hiányában lezártuk, hazfelé indulva a heverom meglátott egy ezerpárszáz forintos tételt. Kifordítottuk a kettőnk zsebét, és mégis hiányzot vagy kétszáz forint. az eladó odaadta a cuccot, mert szerinte mi igazi jó börzés vevők vagyunk akik az utolsó garasunkat is elköltjük ott. (Már ilyen sincs szerintem). Mi pedig a kocsiban talált parkolópénzből kifizettük a tartozást, mert ha Ő korrekt volt, mi is legyünk azok!
              OdinHEM, zahi és 2 további látogató kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Kedves Emu!

                Valószínű,hogy mi ketten a veteránozást teljesen más szemszögből látjuk.Az én esetemben,amit valószínű a korom is meghatároz,már semmi új darabra nem vágyom.Nem vágyakozok olyan dolgokra,amelyekhez semmilyen egykori emlékek nem kötnek.Van egy másik szempontom is,mely szerint teljesen kiábrándultam,-korunk teljesen feleslegesen agyonbonyolított,komplikált technikai "vívmányaiból" és inkább a közelmúlt technikáit tekintem élhetőnek és használhatónak.Azt tudni kell rólam,hogy életemben még egyetlen járművet sem adtam el,ami persze marhaság,-tudom én jól,de ilyen vagyok.Az utolsó mondatból következik,hogy kb. 20 roncs "aranyozza" be az életemet,azok minden előnyével és hátrányával,de mindhez mániákusan kötődök,-szóval az elmeorvosnak adnék munkát rendesen.

                A meglévő dolgaimhoz mindig gyűjtögettem és a mai napig gyűjtöm az alkatrészeket,de börzére nem járok,egyszer voltam Szegeden,de az is csalódást okozott számomra,igaz vettem egy hátsó kereket avult gumival a K55-höz,de amikor itthon leszedtem a gumit,akkor kiderült,hogy a felni,amiért vettem tulajdonképp,-hát az eldobós,mert a perem teljesen szét van rozsdásodva.Akkor eldöntöttem,hogy ezek után soha nem vásárolok kereket gumival,mert nem lehet a falc mögé látni.

                Majd folytatom,-most lefekszek egy kicsit,mert úgy fáj a derekam,hogy már nem jó ülni sem.

                Üdvözlettel:Che
                mátéapu és CZsolti kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Már megint ellent mondok!
                  A végén rám lesz bélyegezve: vitatkozós!
                  Szeretek börzékre járni, mert:
                  több olyan járgány bújik meg a garázsban, padláson amely kicsit vagy nagyon hányos. és máshol nem találok hozzá alkatrészt, vagy ha igen egy vagyonért.
                  ellentétben az internetes lehetőségekkel itt tapintható az alkatrész, és látható a hibája.
                  találkozok emberekkel, aki már vagy majd megismernek.
                  jó időtöltésnak találom.

                  Visszatekintve idén kétszer voltam börzén:
                  Szigetszentmiklóson vettem egy BMW hátsó lámpát újszerűre felújítva, igaz csavarokkal pótolva a szegecseket 15000HUF ez Ebayon 150 EUR.
                  Siófokon sikerült vásárolnom FIAT 850 Coupe elsőfék nyergeket.

                  De abban tényleg egyformák vagyunk hogy én sem adtam al még semmit ami jármű vagy arra hasonlít
                  Titus, és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Kedves Emu!

                    Egyáltalán nem baj az,ha ellentmondasz,a világ már csak olyan,hogy nem vagyunk egyformák és ez így van rendjén.Attól,hogy nem mindenben értünk egyet,még kedvelhetjük egymást,én legalább is jól elvagyok veled és hiányoznál nekem,ha az életben már soha nem találkozhatnánk.

                    A megelőző írásommal,arra szerettem volna utalni,hogy engem csak azok a járművek érdekelnek,melyeket használtam és élmények kötnek hozzájuk.Nem jelenti a fenti mondat azt,hogy a mások gépei nem tetszenek,vagy nem értékelem a beléjük fektetett energiát,-nagyon is de a birtoklásukra egyáltalán nem vágyom és nem tudom irigyelni sem azokat.A gyűjtögetés meg kimerül nálam abban,ha meglátok pl. egy csavart amiben FIAT felirat van,azért lehajlok,felveszem és elteszem a többi közé.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X