Közlemény

Collapse
No announcement yet.

MÁVAG mágnesgyújtás egyhengeres stabilmotorokra

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    MÁVAG mágnesgyújtás egyhengeres stabilmotorokra

    Elmentem ma alkatrészekért egy nyugdíjas bácsikához (említettem máshol, hogy traktort árult, így akadtunk egymásra), végül 2 autónyi alkatrésszel jöttem haza.
    Köztük volt ez a gyújtómágnes, amin sajnos az adattábla elrozsdált. Az úriember sem volt biztos hogy honnan került hozzá, egyik lehetőségként felsorolta hogy levehette a DKW-járól amikor szét lett bontva..
    A középső képen a bal alsó részén látszik egy csillag-szerűség, annyi az összes beleütött információ.


    Click image for larger version

Name:	Másolat - D 009.jpg
Views:	1
Size:	115.0 KB
ID:	154347 Click image for larger version

Name:	Másolat - D 007.jpg
Views:	1
Size:	191.5 KB
ID:	154348 Click image for larger version

Name:	Másolat - D 008.jpg
Views:	1
Size:	201.0 KB
ID:	154349

    Azon kívül, hogy mire való arra is kíváncsi lennék hogy mennyi lehet az ára, mivel nincs mihez megtartanom sajnos.
    Köszönöm.
    There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

    #2
    Szervusz . MÁVAG típusú . Egyhengeres stabil motorokra szerelték - vízszivattyú, bármilyen meghajtás stb. Láttam motorkerékpáron is - JÓKER többet tud ebben a témában. Lényegében minden egyhengeresre feltehető , ha jól illesztik. Ára: múltkor árultak "zsírpapírban" 10.000.-ért , használtan , ha jól működik alkalomtól függően 4 -6 ezer ft. Én már vettem ennél kevesebbért is . Üdvözlettel.
    kollarg és soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szó szerint......csak kicsit túlértékelted ---előfordul nagyon sok uj,5000 ft átlag áron.
      Ami viszint tény:nagyon jó , üzembiztos,könnyen javítható,még csapágy is van hozzá a boltban (fillérekért).
      Ha üzembiztos motort akar az ember (és nem kötelezö az eredetiség )akkor ezt kell rátenni.Én gyártok hozzá egy nagyon kulturált rugót ,aminek a segíségével a kormányról szabályozható az előgyujtás.
      kollarg és soveny kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Köszönöm a segítséget Uraim.

        Ez a kormányról vezérlés elkezdte hajtani a fantáziámat, már csak motor kell hozzá.


        Kedves TZ/soveny/ApaE (nem tudom melyikőtök moderálja ezt a részleget)! Megvan a megfejtés, szerintem lezárható a téma - most olvastam újra a használati útmutatót, szóval eszembejutott ideírni..
        soveny kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment

        Ugrás az oldal tetejére
        Working...
        X