Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Stoye / Steib W. Krad B2 oldalkocsi

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Stoye / Steib W. Krad B2 oldalkocsi

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni egy oldalkocsi beazonosításához. Kb. két méter hosszú, van hátsó csomagtartója is, ami kallantyúval nyitható és a csomagtartó fedelén kulcsnyílást is látok. Oldalán jelenleg Zündapp kerek embléma van mindkét oldalt, nem tudom ez jelent-e valamit? Az alváza a második képen látható, megvan hozzá a sárvédő is és az egyik gömb csatlakozás is, nem tudom ennek mi a neve hivatalosan.
    Click image for larger version

Name:	SDC12683.JPG
Views:	2
Size:	124.1 KB
ID:	153393 Click image for larger version

Name:	SDC12685.JPG
Views:	2
Size:	118.5 KB
ID:	153391 Click image for larger version

Name:	SDC12684.JPG
Views:	2
Size:	119.5 KB
ID:	153392


    Üdv. Gyula
    Utoljára szerkesztve a következő által: DCS; 2011 máj. 25, 08:28.

    #2
    Szia Gyula!

    Az oldalkocsi a Stoye TS Luxus típusára hasonlít, de az alváza és a sárvédő mintha más lenne, de ez csak egy tipp volt. Érdemes lenne vele foglalkozni. Egyébként szép állapotú, ha esetleg eladó engem érdekelne. Nem látszik rajta esetleg házi gányolás, hegesztés? Tudnál feltenni képet hátulró is?

    Üdv
    bence

    Komment


      #3
      Szia Bence!

      Nézegettem már sok képet interneten és nekem is hasonlít a Stoye egyes típusaira, de konkrétan még nem találtam teljesen ugyanolyat. Holnap teszek fel még képeket. Az alvázra tegnap rátettük a csónakot és látszik, hogy minimális rohadás van a felfogatások helyén, illetve a felfogató lukakat is megtaláltam. Tehát ezen az alvázon volt bizonyos ideig a csónak, de szerintem sem rávaló, mert most hogy rajta van a csónak az alvázon, a laprugók kintebb vannak a csónaktól, teljesen szabadon, majd holnap látszani fog a képeken. Ami még fontosabb, hogy a mélyedés az alján sem stimmel az alvázhoz. Eladni jelenleg nem szeretném, mert még később szükségem lesz rá.
      Ja, és a sárvédő és szélvédő sem gyári szerintem, de lehet nincs igazam.

      Üdv. Gyula

      Komment


        #4
        Ma reggel készítettem néhány képet a hátuljáról is. A belsejét elfelejtettem, de ha kell lefotózom azt is.

        Click image for larger version

Name:	SDC12743.JPG
Views:	1
Size:	128.3 KB
ID:	128995 Click image for larger version

Name:	SDC12744.JPG
Views:	1
Size:	123.6 KB
ID:	128996 Click image for larger version

Name:	SDC12745.JPG
Views:	1
Size:	128.6 KB
ID:	128997 Click image for larger version

Name:	SDC12746.JPG
Views:	1
Size:	125.1 KB
ID:	128998

        Üdv. Gyula

        Komment


          #5
          Szia!
          Lehet, hogy nem erre az alvázra való, de szép oldalkocsi, én biztosan hagynám így ahogy van, és feltenném egy nagyköbcentis német gép mellé. Ha a csatlakozásokat le akarod gyártatni van egy ismerősöm aki tud segíteni.
          Látom hogy a csónak közepén van egy függőleges hegesztés, az mind a két oldalon van? Gondolom látszana, ha két csónakot toldottak volna össze. Valami hasonlóan szép és komplett oldalkocsit én is elfogadnék, de itthon csak duna, meg szentesi van. Meg szétrohadt német típusok horror pénzekért.

          Üdv
          Balázs

          --- Ez még eszembe jutott: ---

          Felteszem a képeket a német motoros fórumra, hátha valaki üzen valami használhatót!

          Komment


            #6
            Üzentek a németek. Az eleje Stoye, valószínűleg a gép mellett volt gyárilag, amit vettél. A hátulja orosz. Az alváz Sokol! Holnap csörgök!
            barna és DCS kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Rendben, köszönöm a segítséget! Ha tényleg így van, akkor igazán egyedi oldalkocsi Várom a hívásod.
              Üdv. Gyula

              Komment


                #8
                Sziasztok! Lett eredménye a telefonbeszélgetésnek? Legalábbis ami az oldalkocsi beazonosítását illeti.

                Komment


                  #9
                  Személyesen is találkoztam már "bencével", húúú, már jó sok hónapja volt ez a dolog...
                  Még mindig csak találgatni tudok. Egy német apróhirdetési oldalon ugyanilyen oldalkocsi emblémát hirdettek, ami úgy volt megnevezve, mint K800 oldalkocsi embléma. "Kiköpött" ugyanígy néz ki a régi Stoye oldalkocsi(ne kérdezd melyik, mert nem tudom névről), mint ennek az eleje. A hátulja nem tudom, hogy mi lehet, nekem azt mondták, hogy a hátulja lehet, hogy orosz, vagy valami más... Többet sajnos nem tudok, a lényeg, hogy így hagyom ahogy van, nekem nagyon tetszik és jól fog mutatni a motor mellett.
                  Üdv. Gyula
                  soveny kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    A csónak két darabból lett összeépítve. Az eleje Stoye (Zündapp emblémával) a hátulja meg Steib W.Krad B2.
                    Üdvözlettel:
                    DCS és soveny kedvelte ezt.

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X