Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Esztergát szeretnék vásárolni...de milyet mennyiért és honnan?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Esztergát szeretnék vásárolni...de milyet mennyiért és honnan?

    A hozzáértők segitségét szeretném kérni:-ha lehet 220 voltos legyen
    -kisgép de főleg láncfűrész+fűkasza javitó műhelyembe kellene.
    -kissebb nagyobb kb 5 cm 8-as 10-es acélcsavarok gyártásához kellene+néha acél kuplungcsésze tengelyméret nagyobbitásra.

    #2
    Sok szempont játszik , de szokásomhoz híven kicsit másképp közelítek . Szóval szerintem ésszerü határok közt de nagyobb gépet vegyél . Ha ráérzel a dologra , ugyis hamar kinövöd a pici gépet . A boltokban kapható mai szarok nem érdemelnek szót sem . Én az E1 , E2, de inkább az E3 750 et javasolnám . Egy kisgép jav. műhelyben egy életet még mindig kibírnak ezek a 30-40 éves gépek . Persze nem kell spórolni -egy nagyon jót kell venni . A 220 v meg nem egy határkő , különböző megoldások vannak , hogy jó legyen .
    Bár szivem szerint egy 1000 es EAN-t javasolnék , mert nagy a főorsó belső - és bírja a 200 as tokmányt , ami nagy tárcsák megfogására is alkalmas . Ja és az asszony hajszárítója többet fogyaszt (kb. )
    heeegany, sinter és 5 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Az eszterga gép ugyan olyan , mint a garázs ( tárolóhely ) kérdése . Szóval , amire gondolunk azt hamar "kinövi" az ember . Jokernek adok igazat ebben a kérdésben ( meg nagyon sok másban is ! ) A cél : viszonylag magas fordulatszámon működő gépek alkatrészeinek megmunkálása . Ehhez azonban invesztálni kell ( vagy nagy szerencse kell hozzá ) és nem is keveset. 800 kg alatt ( itt a távol keletiekre utalnék ) és fél millió alatt rendes felszerelt (!) gépet nem igazán lehet kapni . Én az E3-t daruztatnám le otthon . Egyébként Halásztelket elhagyva ( Pest felől ) közvetlenül a derékszögű kanyar után van egy gép kereskedő ( szakmabeli és ért is hozzá ) nála lehet "nyálat csorgatni" forgácsoló gépek tekintetében . Érdemes körülnézni nála , hogy képben legyen az ember. Üdvözlettel.
      heeegany, joker és 2 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Köszönöm a segitségeteket,készitettem egy listát néhány gépről de nem tudok linket berakni hsz-ba...még.

        - - - Updated - - -

        Ez tetszik de drágának találom esztergae3n esztergagép 750-es esztergapad (Szerszámgép - Eszterga és tartozékai)
        EU175 10000 es eszterga. (Szerszámgép - Eszterga és tartozékai)
        Ez tetszik de nagyon nagy nekem
        eszterga ean esztergagép 1000-es esztergapad (Szerszámgép - Eszterga és tartozékai)
        Legjobban ez tetszik,megérdeklődöm mennyibe kerül bekötni a 380-at e-400 eszterga (Szerszámgép - Eszterga és tartozékai)
        Ezek is jók eszterga e2n esztergagép 750-es esztergapad 2db. eladó (Szerszámgép - Eszterga és tartozékai)
        Melyik az a gép ezek közül amelyik működtethető 220 voltról az eredeti motorjával kondival?
        Utoljára szerkesztve a következő által: sasa2; 2014 okt. 21, 18:09.

        Komment


          #5
          Én 1 E3N-t vettem de úgy mint ezek jó pár dolgot nem tartalmazott.
          Magyarul vettem egy gépet és kész.
          Adtak hozzá sz.r tokmányt, patronkészletet, síktárcsát álló és futóbábot, valamint kúpesztergát amit nem lehet felszerelni.
          Aztán elkezdtem venni késeket,cserélhető lapkásat, ha lehet, mert köszörülni azt nem igazán tudok, tokmányokat, fúrókat, menetfúrókat, menetmetszőket, cserebetétes késtartót, stb és most már talán kifizettem ezekre a gép árát mégegyszer. és még lenne mit kitalálni
          Érdemes olyan helyen venni gépet ahol ezeket egy szekrénybe hozzá adják, mégha viseltesek is.
          heeegany, sinter és 5 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Egy E3N 750-es kivehető ágyas az szerintem maga a tökély! Egy a lényeg: jót kell venni, mert a szétkopottat helyretenni sokkal rosszabb.

            Komment


              #7
              Ez tetszik de nagyon nagy nekem
              eszterga ean esztergagép 1000-es esztergapad (Szerszámgép - Eszterga és tartozékai)
              Legjobban ez tetszik,megérdeklődöm mennyibe kerül bekötni a 380-at e-400 eszterga (Szerszámgép - Eszterga és tartozékai)
              Az EAN 1000 es, kisebb mint az E-400-as ! A 400 voltot bekötni, meg azonos az eszterga árával.
              Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2014 okt. 23, 19:49.

              Komment


                #8
                Üdvözlök mindenkit.
                Be köttettem a 380-at mert én is azt tapasztaltam,hogy az ember mindig hamar kinövi a cuccait.Megnéztem a videókat,beleolvastam a gépkönyvekbe de nem is ez a lényeg mert a bátyám huszonegynéhány évig forgácsolt...jó,keveset fogyasztó pontos esztergát szeretnék beszerezni,ha lehet Magyart(úgy tudom jobbak mint a román vagy Orosz gépek).Azt a halásztelki öreget is meg keresem vagy esetleg megtalálható itt a neten is?

                Komment


                  #9
                  Ezt meg akartam venni de ez egy 320-as nem 400-as ami még nem lett volna gond de van rajta egy átalakitás,a motort 3 kapcsolóval kell ki/bekapcsolni mindig ha megakarom álitani a tokmányt.
                  http://kepfeltoltes.hu/141202/WEBPAG...toltes.hu_.png

                  Komment


                    #10
                    Üdv! Én évekig egy E 400-as padot nyűttem, de az tengelykapcsolós volt. Mivel közeli rokonok, vélhetőleg ez is tengelykapcsolós lehet, akkor pedig a motort nem kell leállítani a főorsó leállításához. (De még egyszer mondom, ezt a típust konkréten nem ismerem, úgyhogy ez csak tipp.) A három kapcsolót hogy kell érteni? Lehet, hogy nincs benne mágneskapcsoló és helyette mechanikusakat szereltek be?

                    Komment


                      #11
                      A képen is látszik a 3 kapcsoló,ha az elsőt megnyomom elindul a tokmány felém forogni,(piros a stop)ha nyomom a másikat ellenkező irányba forog...ezek inditják a motort,ha megy a motor forog a tokmány is.

                      Komment


                        #12
                        Akkor ez nem tengelykapcsolós, legalább most már ezt is tudom.
                        Mindemellett, még ha kicsit idegen is így a dolog, lehet, hogy érdemes beruházni rá. Főleg, ha egyébként mechanikusan jó a gép.
                        A látókörömben van 8 db. E3N típusú eszterga. Kettőnek a múltban már tönkrement az irányváltó kapcsolója. Egyikre -némi átalakítással- sikerült felapplikálnom egy nem rávalót, gyárit nem is lehetett szerezni hozzá. A másikra lett egy használt kapcsoló. Lehet, hogy ez a gép is így járt és ezért alakították át? Ha megvannak az eredeti szerelvényei, akkor van remény, hogy egyszer vissza alakuljon. Szerintem csak emiatt nem kell elvetni egy esetleges jó vétel lehetőségét!

                        Komment


                          #13
                          sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A látókörömben van 8 db. E3N típusú eszterga
                          szia , és esetleg egy jó és nem túl drága EAN - 1000 szögletes nincs?

                          Komment


                            #14
                            Momentán nem tudok semmilyen eladó gépet, csak amiket bárki láthat a szokásos piacokon. Én egy hónapja hirdetésből vettem egy E2N/750es esztergát, némileg áron alul, és elképesztően -szinte hihetetlenül- jó állapotban. Az összes "hibája" a festés kopottsága. Szóval ki lehet fogni, de igaz, hogy két hónapja egy másik hirdetés miatt fölöslegesen utaztam 500 km-t, mert egy roncsot kínáltak, kitűnő állapotú gyanánt. Ez persze képről sajnos nem megállapítható, csak testközelből, meg kipróbálva.
                            Akitől végül megvettem a gépemet, egyből azt mondta, hogy nevezzem meg a számomra érdekes részeket, amikről akár makró felvételt is kérhetek. Azt is előre megmondta, hogy egy fillért sem enged az árából, de több tartozékot is ad. Megkérdezte, hogy honnan megyek és mikor kiderült, hogy 200 km-ről, akkor azt mondta, hogy már volt érdeklődő, de konkrét időpontot senkivel nem beszélt meg. Ha megyek, akkor már csak későbbit egyeztet le, ne utazzak annyit hiába. (Egy hetven fölötti korrekt Bácsiról van szó, aki valaha részt vett ezeknek a gépeknek a gyártásában.)
                            Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2014 dec. 03, 19:44.

                            Komment


                              #15
                              Ezt biztosan tudod, vagy csak sejted ? Én dolgoztam olyan gépen, ahol a gyorsjárat gombjai és a vészgomb, pontosan így volt felrakva.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X