Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ildikó - Yamaha SR 250

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Mi moderátorok nem láthatjuk a regisztrációval összefüggő dolgokat.
    Akkor maradt TZ......

    Komment


      #32
      PM elment a kéréssel Zolinak, nektek köszönöm a segítő szándékot!

      Komment


        #33
        Mi moderátorok nem láthatjuk a regisztrációval összefüggő dolgokat. Ilyen problémákkal az adminok tudnak csak valamit kezdeni.
        Azért volt olyan "kezdő moderátor koromban" mikor valami olyat csináltam, amit TZ szerint nem is engedhetett volna a rendszer.
        De ez most tényleg nem megy.

        Komment


          #34
          Azért volt olyan „kezdő moderátor koromban” mikor valami olyat csináltam, amit TZ szerint nem is engedhetett volna a rendszer.
          A "kezdők" szerencséje, Kedves CZsolti .....azóta változott a "rend...." és az idő sem állt meg, sajnos

          Komment


            #35
            Sziasztok!

            Ahogy már Demeter írta a beszélgetés elején, megérett bennem az elhatározás, hogy nem leszek tovább benzintyúk. Nem is az elhatározással volt baj korábban sem, a nagybátyáim kisgyerek korom óta vittek magukkal "nagymotoron", aztán minden motoros barátomat azzal zaklattam, hogy vigyenek engem magukkal.
            Egész életemben a gyorsasági motorok megszállotja voltam, míg nem ismertelek meg benneteket három évvel ezelőtt. Lenyűgöztek a járműveitek, a szeretet, amivel gondozzátok őket, és persze az az összetartozás, ami köt benneteket egymáshoz, meg már engem is hozzátok.
            Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy megismerhettelek benneteket. Most a legutóbbi találkozón, mikor elkezdődött a felvonulás, ugyanazt az irigységet érezetem, amit a két korábbi felvonulás alkalmával is: a szabadságot, amit csak az érthet meg, aki ült már motoron, leginkább az, aki vezette is azt.
            Szerettem volna ilyen szabad lenni én is, és biztos voltam benne, hogy a barátom, akit talán a legtöbbet nyaggattam, hogy vigyen magával motorozni, most lógatja a lábát egy felhőről, és azt akarja, hogy magam éljem át ezt az élményt.
            Ezen elhatározástól vezérelve mikor hazajöttünk, addig már nem volt nyugalmam, míg nem hoztuk haza az én kis gyönyörűségemet. Igaz, hogy a legelső mozzanat az volt, mikor szombaton leállt a motor az iroda előtt, hogy hozzásültem a kipufogóhoz, de vasárnap már motoroztam És mivel Nagymagyarország alakban égtem meg, még vígan és büszkén is viselem
            Jövőre már ott leszek veletek én is, nagyon de nagyon szeretném, ha addigra egy oldtimer büszke tulajdonosaként tehetném mindezt. A cél még messze van, de vagyok annyira megszállott, hogy tűzzel-vassal elérjem, hogy így legyen.
            Eddig valóban minden évben lebeszéltem magam a motoros jogosítványról, ha jó évem volt, akkor többször is. Ezért is döntöttem úgy, hogy most már előbb a jármű, aztán majd "veszek" hozzá papírt is.
            Azt megbeszéltük, hogy korlátlan jogsi nem lesz, mert engem korlátok közé kell szorítani, már amennyire ez lehetséges
            Végezetül annyit, hogy még egyszer nagyon köszönöm, hogy lehetőségem volt megismerkedni veletek, és a mostani találkozó után már úgy váltunk el egymástól, hogy alig várjuk, megint elteljen egy év, és főzhessünk együtt valami jót.

            Ildikó, aki soha többé nem lesz benzintyúk.

            Komment


              #36
              Én gratulálok az elhatározásodhoz. Szép motorod lett és legyen sok örömöd benne.

              Komment


                #37
                Ildikó, aki soha többé nem lesz benzintyúk.
                Remélem rendszeres beszámolókkal,tarkítod a műszaki szakik eszmefuttatásait!

                A lányom azért nem akar levizsgázni:mert neki kicsi nem kell,a nagyot meg nem akarná"megfékezni"!!!

                Szorítok a jogsidhoz....!
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #38
                  Remélem rendszeres beszámolókkal,tarkítod a műszaki szakik eszmefuttatásait!

                  A lányom azért nem akar levizsgázni:mert neki kicsi nem kell,a nagyot meg nem akarná„megfékezni”!!!

                  Igen, biztos vagyok benne, hogy tartalmas eleme leszek a szakemberek komoly beszélgetéseinek Azért beszámolok majd a haladásról, mert négy pasi figyelte, ahogy életemben először vezetek motort és állítólag - az első tíz percben mindenki átmeneti amnéziában szenvedett -, a véremben van.

                  Megértem a lányodat, komolyan. Ezért is nem lesz korlátlan jogsim... mert Demeter szerint lesz olyan lelkiállapotom, ahol az első dolgom lenne venni egy (idézem): "b@szott nagy motort" .
                  Voltak erős kocsijaim. Soha nem is akartam megfékezni őket. Ez lenne a motornál is, és elszállnék, mint a győzelmi zászló.

                  Komment


                    #39
                    Demeter szerint lesz olyan lelkiállapotom
                    Pontosítanék!
                    Azt mondtam, egyszer majd lesz egy olyan lelkiállapota. De az nem miattam lesz, ígérem és amúgyis van mindenkinek.

                    Komment


                      #40
                      Ha már tanfolyamra mégy, mégiscsak érdemesebb a nagy A-t megcsinálni. 70-80 lóerő közt rengeteg olyan motor van, amit néhány évnyi kismotor után meg fogsz kívánni. Nem feltétlen kell sportmotort venni. Pl. honda cx500 - 37 kW... BMW F650 szintén, és ezek még egyáltalán nem erős motorok. A lehetőséged legyen meg, aztán a többi úgy is fejben, meg a jobb csuklóban dől el.
                      sv650, dl650, gladius, versys, ER5, ER6, stb.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2016 aug. 18, 06:44.

                      Komment


                        #41
                        első dolgom lenne venni egy (idézem): „b@szott nagy motort”
                        Az sem rossz!Nem szeretnék okos tojáskodni!Csak a személyes tapasztalatom alapján mondanám!A motorozás élményét ÉN igazán a veteránokon tapasztalom!(Aztán kinek hogy?)Egy Pannónián egy IZS-en vagy Csepelen!70 nel pöfögni a kukorica vagy napraforgó táblák között! Ahh!Az az igazi! A többi az csak színtiszta sebesség mámor!Ahhoz kell a ,,b@szott nagy motor"aztán hagy szóljon!!!Csak az égadta világon semmit sem látsz!Vagy 2db moci kell!Egy pöfögésre egy ............nem tom mire!Nekem már a 20 lovacska is rettenet!
                        Sok sikert!

                        Komment


                          #42
                          20 lovacska is rettenet!
                          Hmmmm, akkor csak óvatosan azzal a 300-as hengerrel. ;-)))

                          Amúgy valóban rettenet eleinte, amit művel a gép, pedig az enyém csak 900-as. Nagyon gyorsan megtanulja az ember, hogy hogyan kell tized mm-eket mozdítani a gázkaron.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2016 aug. 18, 08:10.

                          Komment


                            #43
                            A többi az csak színtiszta sebesség mámor!
                            Tökéletesen igazad van. És hogy válaszoljak egyben arra is, hogy minden csak fejben dől el és a jobb kézben, ehhez ismerem magam, és tudom, hogy a sok minden közül, ami hiányzik belőlem, az egyik az önkontroll.
                            Boldogan elszöttyögök a kis veterán motoromon, és gyönyörködöm a tájban, mert a napraforgót nagyon imádom
                            De ha lóerőt kapok a kezembe... és akár egy lehetőséget is arra, hogy kaphassak - korlátlan jogsi -, akkor nekem sem lesznek korlátaim. Féken kell tartani engem

                            Komment


                              #44
                              önkontroll.
                              NA!!Ebből kellene nekem is!Azt látnátok mikor őrült módon csavarom a gáz kart!Hol ott már rég ütközésen van!!!!!Ezért nem kell nekem nagyobb moci!Eltötyögök a magam szerény módján!Ami a csövön kifér!!!!!Sajnos az a mai tempónál csak a szélső sávhoz elég!

                              - - - Updated - - -

                              Csak öregesen!

                              Komment


                                #45
                                Szia Ildikó!

                                Ezek szerint sikerült végre TZ-nek megoldania ezt a regisztrálósdit. Örömmel üdvözöllek aktív fórumtagként is köreinkben. Örülök, hogy ismét van aktív hölgytagja a fórumnak. A szakmaiság ugyan áthatja ezt a társaságot, de már a negyedik találkozó következik, ami azért már jelentős eltolódás a közösséggé válás felé.

                                Látatlanba mondom, hogy biztosan többet értesz a műszaki dolgokhoz, mint az a szerelő kollégám, aki 45-ös tengelyre rakott fel 40-es furatba való zégergyűrűt, és engem adjusztált azért, hogy nem fekszik fel szépen a tengelyre. "Hogyan rajzoltam meg én ezt?" - kérdezte.

                                (Ide most egy olyan "Fejétfogós szmájli" kellene.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X