Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Javítóhegesztés és ami közben eszünkbe jut

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    140amper maximum. Erővel nincs gond, maximum teljesítménnyel a 2-4mm-es szerkezeti anyagokat vágni tudom 2,5-ös pálcával.
    Könyvből tanultam hegeszteni. Meg próbálgattam. A rutilost valóban söprő mozdulattal kell begyújtani?
    A nedvességgel is gond lehet, mert ahol tartom, annál már csak a ciszterna vizesebb hely.
    Veszek kettes elektródát, úgyis kifogyóban van a készlet.

    Click image for larger version

Name:	hegesztp.jpg
Views:	2
Size:	83.1 KB
ID:	147716

    - - - Updated - - -

    sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az alu. szegecs szerintem ide kevés szilárdságilag acél szegeccsel megoldható az biztonságosan. Egy pár próba mire beáll a szegecshossz de meg lehet azt csinálni. Örülök neki, hogy elindult a fúrok- reszelek és forrasztok program a társaságnál.
    Csak alu szegecset tudott lopni. De abból legalább 100 kilót dobtam ki annak idején :-)
    Szerintem ez is lett a motor veszte. Nem lett jól kiegyensúlyozva a lendkerék. Elmondások szerint sose volt jó és a végén a főtengely szétverte a csapágyfészket. Sose értettem, mert ezzel a hibával másnál nem találkoztam, mióta olvasgatok.

    Sajnos most ez a program van... Állnak a gépek. Ezért én ma motorral megyek munkába, mert biztos szeretem, ha lefagy a lábszáram :-)
    wsievers, zahi és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Ha nedves a bevonat, kár is próbálkozni vele. Mindig szárítsd le. Ha jól el van találva az elektróda átmérője, és az áramerősség, akkor, söprögethetsz, kopogtathatsz, nem fog leragadni. Az a gond, hogy ha tartósan nedves helyen van az elektróda, akkor oxidálódik a felülete, és hegesztés közben idő előtt ledobálja a bevonatot, és ahelyett, hogy a bevonat égetésével védőgázt készítene, elkezd fröcskölni, vagy leragad.

      Ennél a gépnél azért a 140A-t ne vedd teljesen komolyan. 2,5-nél vastagabb elektródával ne kínozd.

      (140-150A valós áramerősséggel 2,5-3 milliós árkategóriájú gépekkel hegesztünk)

      Komment


        #33
        Ha nedves a bevonat, kár is próbálkozni vele.
        Nekem az elektródák a kocsiban vannak ,addig még el nem fogy . Tehát télen,nyáron,esőben párában. Nem befolyásolja az ívgyújtásomat. Nekem egy 140 amperos Froniuszom van.
        Az Iweld bevonat elektródás ( mma ) gépet nem használtam, nincs véleményem. 250 es Iweld CO -t igen, de arról lesújtó a véleményem. Akár lehetne a sz@r mértékegysége is !

        Komment


          #34
          Jó, a froniust ne említsük egy lapon a budget inverterekkel.... Egyrészt 3x annyiba kerül, másrészt kb. egy besározott bicikliküllővel is lehet vele hegeszteni. Egy Transpocket 1500-at szoktam kölcsönkérni, ha valami olyan kényesebb munkám van, amit a favázas trafóval nem akarok hegeszteni. Azért tud az a gép... A cégnél meg a Trans Synergic 5000-től felfelé vannak a gépek.

          Komment


            #35
            Gyuri azért az autóban Te sem esőkabátban ülsz legfeljebb majd ha nem lesz alja gumi csizmában! Ott azért nem lesz nagyon nedves az elektróda bevonata . Nekem sem egy csoda bogár CO- gépem van egy kisszövetkezet csinálta még az előtoló motor is Lada ablaktörlő motor egy kis segítséggel és pár kábelt elfogyasztva 1989 óta megy és dolgozik.

            Komment


              #36
              Üresjárati feszt bemértem, 58 volt. Kettes elektróda holnap, már bezárt a bolt.
              Elektróda kiszárítás...

              Manapság a csitrik meg a suhancok úgy mérik a bátorságot, hogy kanál fűszert esznek, vagy több liter tejet isznak.
              Ezek inkább nettó barmok. Apámék gyerekkorukban kézigránátot, meg lőszert szedtek szét.
              Én egy ősibb próbával mérem meg magam:

              Elektródaszárítás a nappaliban a kályhán. A gyerekruhák mellett...

              Click image for larger version

Name:	P1210798.jpg
Views:	1
Size:	197.2 KB
ID:	147731

              Ha többet nem jelentkeznék, igyatok egyet az emlékemre.

              Komment


                #37
                Én úgy látom Te kiakarod vívni az Istenek haragját! Én azért sziveseben Kesziben egy sört Veled.

                Komment


                  #38
                  Szervusztok!


                  Soha nem nyitom fel úgy az elektróda dobozát,hogy letépem róla a fóliát.Amikor új dobozt kezdek,éles késsel,felvágom az egyik végének az egyik sarkát,-úgy 15-15 mm.-re,azután,felhajtom ezt a kis háromszöget,azon a kis nyíláson szedegetem ki az elektródákat,így csak a levegő reletív páratartalmával tud találkozni,korlátozott mértékben.Lehet kapni széthúzható műanyag dobozban elektródát,Szlovén gyártmányú (FLEXMANN E6013 2.5x350 1Kg./990Ft.).A kiürült dobozokat érdemes megtartani és abban elektródát tárolni.Elég sokfajta elektródát árulnak mostanság és sok helyen akár 10 szálat is lehet venni,mielőtt jól bevásárolnánk vele,érdemes egy pár szálat próbára venni.Legutóbb MAGMAWELD ESR 13 2,5x350-est vettem,függőleges varratra nem javasolt,ami rá is van írva a dobozra.Nekem bevált,igaz nehéz vele ívet fogni,mert valamiért mélyen beég a vége,ilyenkor óvatosan a betonon lecsiszolom a bevonatot a fémig és minden rendben lesz vele.A fenti elektródának olyan 1000,-Ft.körül volt legutoljára kilója.Vékonyabb anyagok lemezek hegesztésére,tartok még BÖHLER FOX EN 499-E 38 O RC 11 2x250-es elektródát,de az olyan drága mint az orvosság,ezért tényleg,csak indokolt esetben használom,Kg.-ja közelíti a 3 000.-Ft.-ot.Elektróda vásárlás esetén jó keresni a kisebb forgalmú üzleteket,mert ott sok esetben olcsóbb valamivel.Érdekes a BŐHLER-nek soha nem ég be az elektróda vége,azt nem kell a betonon csziszolászni,ha megtehetném más elektródát nem is használnék.

                  Az elektródákat egy öreg három fázisúnak mondott,de valójában két fázis és nulla,HETRA trafóval égetem,mely fokozatkapcsolású amper szerint,maximum 160 amperig.A HETRA nem egyenirányított,tehát csak a rutilos bevonatú
                  pálcákat lehet vele leolvasztani.


                  Végezetül:bízzatok istenben és tartsátok szárazon a puskaport és az elektródákat!

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #39
                    Az elektródákat egy öreg három fázisúnak mondott,de valójában két fázis és nulla,HETRA trafóval égetem,mely fokozatkapcsolású amper szerint,maximum 160 amperig.A HETRA nem egyenirányított,tehát csak a rutilos bevonatú
                    pálcákat lehet vele leolvasztani.
                    Kedves öregem kicsit lemaradtál(pedig én amatőr heg.vagyok)a tafóddal mosmár lehet szürkeöntvényt hegeszteni gond nélkül jobban mint régen egyenárammal,és amit kedvelek a rozsdamentes elektródával is amatőrként nehezen elképzelhető, csodavarratokat lehet készíteni.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #40
                      Szervusz Máté!

                      Ne "hüjékedj má",-nem is tudtam,hogy a mai super iverteres welding világban ilyen csuda van a birtokomban,egy őskövület képében.Na holnaptól ünneplő ruhában kihúzva magam peckesen járok,had lássák a nípek,hogy vagyok valaki.

                      Komolyra fordítva a szót,minden bizonnyal lehet,mert úgy 20 éve már valamilyen minőségű (nem tudom igazán,mert a barátom hozta) Castolin pálcával hegesztettem vele egy Renault R4-es motorblokkját.A technológia az volt,hogy kb.10mm.-er varrat,utána varratkalapálás és folytatás tovább így.Nekem nem tetszett egyáltalán,de biztos van már korszerűbb megoldás és anyagok.Jó lenne,ha írnál róla,mert én valójában tényleg el vagyok már maradva az újdonságokat illetően!Köszönöm,hogy megemlítetted.

                      Üdvözlettel:Che

                      Komment


                        #41
                        Jó lenne,ha írnál róla,mert én valójában tényleg el vagyok már maradva az újdonságokat illetően!Köszönöm,hogy megemlítetted.
                        Van itt szakavatottabb is,én"hideg öntvénypálcaként"kérem a műszaki boltban húsdaráló,és egyéb háztartási eszközök javítgatására használom.Érdemes előmelegíteni az munkadarabot szebb a varrat.

                        A rozsdamentes elektródát pedig elvileg saválló és egyéb anyagoknál.én egy 4 l-es szódásszifont barkácsoltam,de a mai patronokkal nem sikerült feldúsítani
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #42
                          Jó lenne egy saválló ballon, csak 25e az új, használt szinte nincs. És egy tanács. Ha valaki sodastream, vagy egyéb márkaneves "szódagépet" akar venni, messze kerülje el és költse a pénzt hasznos dolgokra.

                          Mátéapu, raksz fel egy képet a művedről, kíváncsi vagyok rá.

                          Komment


                            #43
                            Ha többet nem jelentkeznék, igyatok egyet az emlékemre.
                            Nem a lőpórt kell szárazon tartani, hanem az elektródát !

                            - - - Updated - - -

                            Jó, a froniust ne említsük egy lapon a budget inverterekkel... Egyrészt 3x annyiba kerül, másrészt kb. egy besározott bicikliküllővel is lehet vele hegeszteni.
                            Akkor nem is én vagyok a menő, hanem a masinyka

                            Komment


                              #44
                              Ha már hegesztgetünk , esetleg térjünk egy percre át a palackokra . Konkrétan OXIGÉN . Ha azt mondják hogy 150 atm , akkor mennyit szokott mutatni egy tele palack , miután hazavittük a telepről ? Mivel nem vagyok egy nagyfelhasználó , nem akarom holnap úgy leugatni őket , hülyeséget beszélek .
                              Mert csak 100 at mutatott .

                              Komment


                                #45
                                150 atm , akkor mennyit szokott mutatni egy tele palack
                                Ha rendes oxigén reduktór van rajta, akkor 150-et ! ( szobahőmérsékleten ! )

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X