Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Javítóhegesztés és ami közben eszünkbe jut

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #76
    Szervusz Zsolt!

    Igazad van,az egész hegesztéssel foglalkozó írásokat át kellene tenni egy rovatba,-melynek akár a Hegesztés is lehet a főcíme.Sajnos velem is gyakran előfordul,hogy nem figyelek eléggé és bele offolok,valami oda nem illőt egy témába,melyért elnézést kérek.

    Üdvözlettel:Che
    Lemezjáték és sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #77
      Ebben a fórumban nem számít az új témák száma, azonban engem összezavar a felaprózás.
      Volt egy szerszámos rovat http://veteran.forum.hu/felujitasi-f...remennek-4554/
      mehetne oda is.
      heeegany kedvelte ezt.

      Komment


        #78
        Van ez a művelet még a veteránozásban is olyan fontos, hogy egy külön címszót kapjon. Az esetleges keresésben segítség lesz a későbbiekben is.
        mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #79
          Megint tanácsot kérek.
          Szétszedtem a kályhacsöveket és elkezdtem átalakítani, foltozgatni. 1,5mm-es lemezből vannak.
          Hogyan lehet pálcás ívhegesztővel ezt a lemezt normálisan összehegeszteni? Átlapolás nélkül, egymás mellé téve, néhol 1mm réssel indultam. Kitöltésként lekalapált hegesztőpálcát használtam.

          Próbáltam varrni kettes, kettő-feles pálcával, kicsi árammal, nagy árammal. A nagy áram, rövid hegesztés, 2,5 pálca talán a nyerő.
          Képeken látszik, hogy beolvasztom az eredetileg 1mm rést, majd hiába hegesztem újra, vagy lapolom át az olvadékkal, a résben salakzárvány van. Illetve úgy kiolvasztom, hogy utána 8as csavarral töltöm ki a lyukat.
          Ezeket a varratokat már méregből és nem ésszel húztam oda, másnap a végeredmény tűrhetőbb lett.

          Click image for larger version

Name:	20160808_084828.jpg
Views:	1
Size:	200.0 KB
ID:	149444Click image for larger version

Name:	20160808_084817.jpg
Views:	1
Size:	199.8 KB
ID:	149445Click image for larger version

Name:	20160808_084808.jpg
Views:	1
Size:	200.1 KB
ID:	149446

          Komment


            #80
            Tehettél volna bentre egy vastagabb falú illesztő gyűrűt !
            Che, Atti69 és 2 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #81
              Mint laikus én azt mondom hogy ehhez az anyagvastagsághoz nem az elektróda a legjobb. Ez már a CO és AVI világa, meg persze az Acetiléné.
              Che és bokor28 kedvelte ezt.

              Komment


                #82
                2-es elektródával meg kellene, hogy tudd hegeszteni. (~1 mm-es lemezig el lehet boldogulni elektródával) Persze ehhez olyan hegesztőgép kell, aminek kis fokozaton is van elegendően nagy feszültsége ahhoz, hogy ne ragadjon le az elektróda. Hézagot nem hagynék, mert hézag nélkül is át fogja olvasztani. Rövid, fél, egy másodperces szakaszokkal tudod megvarrni. Próbálj egy egyenletes ütemet tartani, hogy át se folyjon, és le se hüljön nagyon. A következő szakasz indításakor még legyen halványan piros az előző szakasz vége. Csak jó minőségű, és tökéletesen száraz elektródával fog sikerülni. 2,5-ös elektróda biztosan túl vastag. A hézag miatt ráadásul meg-megugrik a feszültség, és elégeti az anyag szélét. Illeszd össze hézag nélkül, és jó lesz. Ha van, akkor inkább inverteressel próbáld, mint sima trafós cuccal.

                Olyan 50-60A, 22-25V környékén próbálkozz.
                Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2016 aug. 08, 12:53.
                mátéapu, OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #83
                  Szervusztok!

                  Igaza van az OdinHEM-nek,hogy ezek az anyagvastagságok,már nem a bevont elektróda világa,de ha csak az van,akkor azzal kell megoldani.Véleményem megegyezik a Geszti véleményével,illetve nem tudok jobb tanácsot adni,mert nincs.Próbálkozni kell,a rutilos Böhler 2mm.-es nálam jól szokott működni,de csak szakaszosan,a 160-as Hetra legkisebb fokozatában,illesztés hézag nélkül.

                  Click image for larger version

Name:	M kályha 01.jpg
Views:	2
Size:	197.3 KB
ID:	149467Click image for larger version

Name:	M kályha 02.jpg
Views:	2
Size:	197.0 KB
ID:	149468Click image for larger version

Name:	M kályha 03.jpg
Views:	2
Size:	196.7 KB
ID:	149469Click image for larger version

Name:	M kályha 04.jpg
Views:	2
Size:	194.7 KB
ID:	149470Click image for larger version

Name:	M kályha 05.jpg
Views:	2
Size:	196.2 KB
ID:	149471

                  A fenti képeken a műhelykályhámra a hődobot magam is 1.5mm.-es lemezből csináltam és 1.5-ös Böhlerrel hegesztettem,-csak a hőcserélőről van szó.A Böhlernek az a gondja,hogy olyan drága,mint az arany.

                  Üdvözlettel:Che
                  sepy, OdinHEM és bokor28 kedvelte ezt.

                  Komment


                    #84
                    A Böhlernek az a gondja,hogy olyan drága,mint az arany.
                    Igaz, de még mindig jól lehet vele dolgozni
                    OdinHEM és Che kedvelte ezt.

                    Komment


                      #85
                      Kipróbáltam a tanácsokat. Hézag nélkül rövid impulzusokkal normálisan megfogja. Ha hézag van, akkor semmi sem segít, akárhányszor odahegesztek, kitöltök, alálemezelek, a hézag helyén salakzárvány maradt. Szerencsére nem tragédia pár lyuk, a füst a kémény felé megy.
                      mátéapu és OdinHEM kedvelte ezt.

                      Komment


                        #86
                        Erre az utolsó mondatodra nem nyomok " tetsziket" mert nem csak füstöt vezet el az úgynevezett széngáz azon a fránya lyukon a helyiségbe áramlik és jövőre kivel rázunk kezet Kesziben?!. Mir- Mur felvetésével is meglehet oldani azt a karikát "gyök gyűrűnek" nevezik és elsődlegesen röntgen köteles műtárgyak hegesztésénél használják pl: vízgyűjtő- vízzár melyek a gázvezetékeken találhatóak. Senki sem születik hegesztőnek csak itt is érvényes " a gyakorlás a tudás atyja."
                        OdinHEM és bokor28 kedvelte ezt.

                        Komment


                          #87
                          A fenti képeken a műhelykályhámra
                          Ami persze Orosházi !
                          Che, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            #88
                            Ha hézag van, akkor semmi sem segít
                            ...csak a réz küszöbsin. Belülről jó szorosan odanyomva, hogy ne tudjon elszökni a védőgáz.

                            Ha egy helyen lerakódott a salak, azt teljesen ki kell pucolni, mert mindig el fogja lökni az ömledéket. Lepucolod tisztára, rezet alárakod, heft, pucol, heft pucol..... és sok türelemmel, de jó lesz. Ha már kiégett az anyag, és lyukat kell foltoznod, akkor mindig az anyag felé nézzen az elektróda, és a "kontúrt" vastagítsd meg először, hogy a több anyag el tudja vezetni a hőt, és csak utána foltozd a lyukat.
                            heeegany, Che és 3 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              #89
                              Én ha lehet a varrat felé tartok rá mert az vastagabb mint az anyag és félkörívet leírva rakd mint a türelmes fecske. A pajzsban látni a kihülő körtét és ott rakd tovább. Én így csináltam eddig pedig lángvágás után volt mikor 10 mm-es hézagot kellett berakni úgy , hogy varrat is legyen belőle.
                              heeegany kedvelte ezt.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X