Közlemény

Collapse
No announcement yet.

kisssand‎

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    kisssand‎

    Egy MR-2352 Komár motorom van, amelyet még szüleimtől örököltem. Hozzáteszem már én is közel 60 éves vagyok, tehát a motor igazi veteránnak számít. Működésképtelen állapotban került hozzám, most azzal járok munkába. Én magam újítottam fel. Csak a festéshez vettem igénybe egy szakműhely szolgáltatását. Homokfúvóval fémtisztára fújták, majd porfestékkel felszórták. Olyan mint újkorában. A motorját még nem kellett megbontanom, de a hangja alapján úgy vélem erre hamarosan szükség lesz. Ehhez a művelethez azonban alkatrész katalógus, robbantott rajz nélkül nem akarok hozzáfogni. Ilyen dokumentumokat keresve akadtam erre az oldalra és ezért regisztráltam. Természetesen, ha már itt vagyok szívesen megosztom a tapasztalataimat és szeretnék én is tapasztalokat szerezni.

    Nos ennyit bemutatkozásként. Üdv. mindenkinek.

    #2
    Üdv Kisssand!
    Ennek már "Romet" formájú blokkja van, ugye? Ahhoz még elég jó eséllyel kapsz alkatrészeket.
    Én is túrok a neten, hátha találok Neked valamit!
    Üdv köztünk, jó helyere regisztráltál! :-)

    Komment


      #3
      Kedves Kisszand! légy üdvözölve lelkes csapatunkban. Itt nem a nagyság csak a régi vasakért való lelkesedés számít. Én is azt szeretem amit én csinálok vagy rakok rendbe. Ennek későbbiekben is én veszem hasznát mert ezek a régi gépek fokozottan igénylik a törődést. Úgy is mondhatnám együtt lélegzünk velük és figyeljük minden rezzenését. Úgy mint az anyuka a gyermekét! kicsi túlzással és iróniával. Én is nyugdíjas éveim taposom ez van rajtunk is múlik az idő mint motorjainkon. Igaz őket könnyebb instápolni , felújítani, hogy tovább fussanak. Üdv. Sepy.

      Komment


        #4
        Én is szeretnélek üdvözölni a veterán fórumon kisssand!
        Jó kis gépek ezek a lengyel kismotorok, nekem Rometem van. A blokkja nagyon hasonlít a kockablokkos komáréhoz.
        Körülbelül tavaly ilyenkor csinálgattam a blokkját, és egy lengyel nyelvű alkatrészjegyzéket találtam hozzá. Ebben mindenféle Romet típusok alkatrészábrái voltak. Ha még keresel ilyeneket, akkor remélem hasznát veszed az alkatrészjegyzékből kiválogatott képeimnek.
        Click image for larger version

Name:	blokk metszet.JPG
Views:	1
Size:	117.9 KB
ID:	137409Click image for larger version

Name:	blokkház.jpg
Views:	1
Size:	38.6 KB
ID:	137410Click image for larger version

Name:	főtengely.jpg
Views:	1
Size:	35.6 KB
ID:	137411Click image for larger version

Name:	kuplung.jpg
Views:	1
Size:	36.4 KB
ID:	137412Click image for larger version

Name:	váltó, gyújtás.JPG
Views:	1
Size:	87.4 KB
ID:	137413
        Üdv: Titus
        korompaiistvan, dongos78 és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment

        Ugrás az oldal tetejére
        Working...
        X