Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Nekem ez tetszik...ez van!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Nekem ez tetszik...ez van!

    Üdvözlök mindenkit!
    Szeretnék , a közeljövőben, motorkerékpárt vásárolni, viszont van pár problémám:
    -lakáshitel
    -A- kategória hiánya (januárba kezdem, nem tudom eddig miért nem tettem le)
    -feleség (nem tragikus)
    -gyengém a 30 év körüli Japán motorok
    Igazából azért regisztráltam, hogy a nekem tetsző motorokról többet megtudjak (jelen esetben:Kawasaki (k)z250 80'). Mindig azt mondják: nem éri meg, drága alkatrész, ha lehet hozzá kapni egyáltalán.
    Szóval remélem tud majd segíteni nekem valaki, ha problémám merül fel.
    Köszönettel: xtrachef.

    #2
    Szervusz. Látom "bajba" kerültél, csak még nem tudsz róla . Jó tanácsok : először egy száraz ( ha fűthető még jobb ) nagy helyiség ( az amire gondolsz - kicsi ) , a témában "elmerülsz" ( egyik motor a másik után - bár , ahogy írod a lakáshitel ennek gátat szab ) - menthetetlen vagy , rosszabb a helyzet , ha "mindenevővé" válsz - a motorok mellett : bútor, kerámia, ezüst , csillár stb ( én így lettem több mint tíz éve műtárgybecsüs is ). Ezeken az oldalakon a többség : meglátni, megszeretni és azonnal hazavinni - utána meg kerül , amibe kerül . Tíz évvel ezelőtt , már azt mondták a nyugati végeken, mikor telefonáltam és szóba kerültek a japán "rizshányók", hogy van egy hülye pesti, aki - az én voltam - gyűjt ilyeneket . Szóval teljesen mindegy milyen típus , amit szeretnél, az a lényeg, hogy számodra jó legyen és örömöt okozzon . A feleséged mindíg megtalál a garázsban ( a kézmosóhoz sötétebb türülközőt tegyél, mert az a fránya fáradtolaj mindíg nyomot hagy és ezt zokon veszik ), meg a motorozás élményét is megoszthatod vele - így a motorozás célja a börzék látogatása is lehet. Több motor van már otthon és mondják , hogy ez már nagyon sok-meg minek- akkor el kell vinni olyan helyre, ahol 300 db is van . Ennyi. Üdvözlettel.
    sepy, mittom és 7 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Üdv a fórumon!

      dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A feleséged mindíg megtalál a garázsban (a kézmosóhoz sötétebb türülközőt tegyél, mert az a fránya fáradtolaj mindíg nyomot hagy és ezt zokon veszik)
      Ez nagyon igaz.
      Fergusson kedvelte ezt.
      There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

      Komment


        #4
        xtrachef, Üdv!
        Jól látod, sok idődet, és pénzedet fogja felemészteni, demegéri, amikor motorozol vele!
        Én is néztem Japán csodát, Kawasaki volt, és alig van hozzá alkatrész, bár árban nem vészes, csak találj! De a google a barátunk, kidob sok céget, és lehet találni.

        Komment


          #5
          Szervusztok. A Kawasaki-t emlegetjük . Ime egy néhány nap múlva veterán korba érő példány : GPZ 1100 DFI . A tankon lévő "itinert" '97 08. 31-én használtam Franciaországban - ahol én jártam egész nap szakadt az eső ( majd 700 km ). Ezen az estén halt meg Párizsban Diána hercegnő , amiről már csak hazaérkezésem után értesültem. A motorra kerültek közben rendes kipufogódobok , de azóta nem használtam, így a garázsban várja a forgalombahelyezési-feltámadást / valamikor/Click image for larger version

Name:	KAWASAKI GPZ 1100 DFI ( Z 1100 B2 ) 009.JPG
Views:	1
Size:	190.1 KB
ID:	134030Click image for larger version

Name:	KAWASAKI GPZ 1100 DFI ( Z 1100 B2 ) 010.JPG
Views:	1
Size:	190.2 KB
ID:	134031Click image for larger version

Name:	KAWASAKI GPZ 1100 DFI ( Z 1100 B2 ) 011.JPG
Views:	1
Size:	170.0 KB
ID:	134032. Ehez a típushoz már a "guglin" sem árulnak sok mindent. Egy ilyen papíros gépet összerakni napjainkban, már elég érdekes dolog lenne Üdvözlettel.
          sepy, Sorel és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Na igen, a jó öreg öntvény blokkok!

            Komment


              #7
              Kösz szépen a bátorítást.Azt hiszem a rozsdás roncsból való újraélesztést én nem igazán tudnám véghez vinni komolyabb típusokon (eddig csak 1 simsont hoztam vissza a túlvilágról).Nekem egy -konyhakész- helyi használatra való járgány kell.
              (mindíg így kezdődik...)

              Komment


                #8
                Szia.

                Ne haragudj,hogy így ismeretlenül megszólitalak,de most látom,hogy neked is van egy GPZ1100esed...Én meg már kezdtem megilyedni..Azt hittem csak nekem van :-) Néhány héttel ezelőtt vettem egy 1982es B2est.Nem terveztem,hogy GPZ-t veszek,de megfenyegetett a tulaj,hogy le fogja adni a MÉH-be.. Nem tehettem mást,megvettem :-) Sajnos nagyon viharvert állapotú,hiányos darab,de látok benne fantáziát.Egyelőre,még a hiányzó alkatrészek felkutatásával foglalkozom(nem sok sikerrel),de közben az is eszembe jutott,hogy jó lenne márkatársakkal megismerkedni,beszélgetni,új még nekem ez a tipus..Bár,néhány évvel ezelőtt volt egy Z550esem(az "majdnem" ugyanez).
                Üdv:Tibi

                Click image for larger version

Name:	P1070822.jpg
Views:	1
Size:	189.2 KB
ID:	143107Click image for larger version

Name:	Kawasaki z550..jpg
Views:	1
Size:	198.5 KB
ID:	143111
                Attached Files
                Utoljára szerkesztve a következő által: Sorel; 2014 nov. 25, 21:02.

                Komment

                Ugrás az oldal tetejére
                Working...
                X