Közlemény

Collapse
No announcement yet.

stanci - Cezet CZ 250/485

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #91
    Valószínű a magyar cím nem tetszhetett , viszont így megoldódott a dolog !!!

    http://eshop.vape.cz/z62-regulator-r81

    esetleg itt is próbálhattad volna ...
    Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2017 jan. 19, 19:42.
    OdinHEM és kedvelte ezt.

    Komment


      #92
      Sziasztok!

      Csupa jó hír! Megérkezett németből a fesszabályzó, a magyar webshop meg visszaküldte a pénzemet.
      Ez gyorsabb volt mint gondoltam.

      (Kevésbé jó hír, hogy tegnap tönkrement a motoron a voltmérő és kiverte a biztosítékot. (Vagy valami más verte ki a biztosítékot és tette tönkre a voltmérőt..))

      Click image for larger version

Name:	PD.jpg
Views:	1
Size:	180.7 KB
ID:	151332

      Komment


        #93
        tette tönkre a voltmérőt..))

        pd.jpg
        És ezután,minek az neked?
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #94
          Mérő volt, nincs!

          Komment


            #95
            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            És ezután,minek az neked?
            Hát, remélem nem lesz rá szükség. Amúgy van egy másfajta, azért felszerelem majd, csak úgy megnyugtatás képpen..

            Komment


              #96
              stanci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Egy veterános cimbora ajánlotta, hogy ő a német íbéjről szokott rendelni, itt a postaköltség még olcsóbb.

              Ez jó, tetszik! 😊 Örülök hogy tudtam segíteni!

              Viszont egy kérdés. Be van már szerelve? 😊😈

              Komment


                #97
                Nincs még, sajna nem volt időm foglalkozni vele, vagyis még csak agyalgattam, hogy hogyan kellene bekötni..

                (Valamiért nem kapok értesítőt, ha hozzászólás érkezik.)

                Komment


                  #98
                  Sziasztok!

                  Próbáltam kibogózni a kapcsolási rajzokat, először digitálisan kicsit feljavítottam a CZ eredeti kapcsolási rajzát:
                  Click image for larger version

Name:	bekotesi rajz eredeti.jpg
Views:	1
Size:	194.3 KB
ID:	151571
                  Click image for larger version

Name:	bekotesi rajz 01 eredeti új.jpg
Views:	1
Size:	186.2 KB
ID:	151572
                  Szerintem valahogy így kellene bekötni, nagyon megköszönném ha valaki átnézné, hogy jó-e az elmélet:
                  Click image for larger version

Name:	bekotesi rajz 02 VAPE.jpg
Views:	1
Size:	186.0 KB
ID:	151573
                  Ez a fesszabályzó gyári kapcsolási rajza:
                  Click image for larger version

Name:	81_positive.jpg
Views:	1
Size:	26.4 KB
ID:	151574


                  szabályzó ellenállás
                  Ez a kondenzátor lenne? Csak kizárásos alapon próbálok tippelni..!

                  (A képek megvannak nagy felbontásban is.)
                  Utoljára szerkesztve a következő által: stanci; 2017 márc. 10, 10:44. Oka: A fórum motor lekicsinyíti a képeket

                  Komment


                    #99
                    Az nem a kondi hanem a szabályzóellenállás. Nálad ez a mechanikus szabályzóban van (annak a hátulján egy többnyire piros vagy zöld színű rúd) A régi Jawaknál ahol a szabályzó a dinamón ül , ott a dinamóban volt egy kis bakelitmagos tekercs a kefékkel ellentétes oldalon. Ezt el kell távolítani. De nálad ez amúgy is kikerül a mechanikus szabályzóval együtt. A rajz egyébként jó amit csináltál .
                    Dinamó "D" - szabályzó "D+/61"
                    Dinamó "M" - szabályzó "DF+"
                    Akku "+" - szabályzó "51"

                    Bocs helyesbítek: lehet hogy külső szabályzó esetén is az állórészben van a szabályzóellenállás ! Nézd meg, ha ott van azt feltétlenül el kell távolítani !!

                    Click image for larger version

Name:	Képkivágás.JPG
Views:	1
Size:	42.4 KB
ID:	151575
                    Utoljára szerkesztve a következő által: Ba701; 2017 márc. 11, 13:17.

                    Komment


                      lehet hogy külső szabályzó esetén is az állórészben van a szabályzóellenállás !
                      Előfordulhat, a 175/477-nek tuti ott van. A 350-esnek pedig nincs. Mivel a 485/250 a 472/350 után jött ki, én a nemre tippelnék. de ha megnézi a gyári szabályzó fenekét, és ott rajta van, akkor lent tuti nincs.
                      Click image for larger version

Name:	96f23897c883da3bd0d5c598ef28c89c1a4a5dea.jpg
Views:	1
Size:	181.4 KB
ID:	151590
                      Pontosítok. a 6V 50w-oson nincs rajta a regulátoron az előtét, lent van az alternátoron. A 6V 75W-os regulátoron rajta van az előtét. Az előbbi a 175-ösé, az utóbbi a 350-esé.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 márc. 11, 23:46.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        Köszönöm a hozzászólásokat!

                        Nekem a fesszabályzó hátulján van az a "rúd" a dinamóm meg ilyen:
                        Click image for larger version

Name:	DSC_0088[1].jpg
Views:	1
Size:	189.2 KB
ID:	151591

                        Megyek szerelni!

                        Komment


                          Nekem is a Sport-nál ez a dinamó van. 6V 50W ami nagyon kevés. Én is lecseréltem a gyári fesszabot. mert tönkre ment és egy Lengyel gyártmányú elektronikust tettem fel helyette. Semmit nem vettem ki mást nem alakítottam rajta csak a bekötés nem ugyan az!! Az eredetijében nem volt benne " a rúd"! Átalakítás óta alapjáraton sem világít a töltés jelzőm!

                          Komment


                            Ez elvileg 75W!

                            Jelentem, működik a cucc!
                            50Km/h-nál 7.23V
                            80Km/h-nál 7.27V
                            alapjáraton 6V körül mocorog, de jó nagy akksi van benne, szerintem jó lesz! Annyi, hogy ki van égve a hátsó lámpám meg a tompított, így csak a refivel tudtam tesztelni.
                            ..tapatalkról.

                            Komment


                              Kicseréltem a voltmérőt kisebbre, és a tank meg az ülés közé raktam!
                              ..tapatalkról.

                              Komment


                                Stanci!

                                Ami az első képen -némileg- látszik, milyen moci?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X