Közlemény

Collapse
No announcement yet.

stanci - Cezet CZ 250/485

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ő egy Suzuki VZ800 Marauder! Egyelőre messzebbre csak vele merészkedek..

    Komment


      Cserélnem kellene az index relét. Szerintetek milyet kellene vennem? A bekötési rajzon 2 x 20W-os van,
      hirtelen webshopokban 2 x 15 és 2 x 21 W-ost találtam. Az izzók 15 W-osak.

      Komment


        stanci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Cserélnem kellene az index relét. Szerintetek milyet kellene vennem? A bekötési rajzon 2 x 20W-os van,
        hirtelen webshopokban 2 x 15 és 2 x 21 W-ost találtam. Az izzók 15 W-osak.
        A 21 W-os a nyerő.....

        Komment


          Még régen régen próbáltam mechanikus villogtatót is. Ha a villogtató nagyobb teljesítményű akkor az a kisebb izzókkal nem fog működni...
          Fordítva nem próbáltam, de szerintem úgy se jó.
          Szóval 15W-os izzókhoz 15W-os villogtató kell.

          De szerintem vegyél hozzá elektronikus villogtatót. Az relét kapcsolgat, annak meg mindegy hogy mit kötsz rá(ahhoz simán betehetsz egy elakadásjelző kapcsolót is mind a 4 + a visszajelzők is ugyanúgy fognak villogni mint ha csak egy oldalra jeleznél)

          Komment


            A mechanikuson lehet állítgatni. Oda-vissza lehet játszani vele.

            Komment


              Én az újfajtát tettem a Sportba az jó az izzóhoz és jó a ledes hez is. Minden napokon javaslom a ledes ízzót az jó a foglalatba és vizsgakor csere. Igaz épp olyan jó a ledes is mert nyári napsütésben is látszik de a fogyasztása jobb. Nekem míg 4,5 ös aksi volt benne csinált olyat, hogy kereszteződésben világítás mellett leállt a motor. Le kellett venni a világítás, hogy induljon. Megoldás a ledes izzó és a 2 db. 4,5 AH. -ás aksi. Az 50w nagyon karcsú 350-es ben 75w-os a dinamó érdemes cserélni.

              Komment


                Én az újfajtát tettem a Sportba az jó az izzóhoz és jó a ledes hez is.
                Beszerzési forrást tudnál mondani?

                Ezt találtam csak:
                villogtató, irányjelző lámpa index relé 6V LED, motorosoknak.hu

                Meg hogy milyen ledes izzót lenne érdemes venni?

                Ez úgy működik, hogy a három lábú elektronikus villogtatót rádugom a mostani helyére és a Ba15S foglalatú led izzókat becsavarintom a hagyományos izzó helyére? Vagy van benne valami csavar?

                Komment


                  Nekem ilyen van.(lap közepe felé) Annyi a különbség hogy a mechanikusnak nem kell test, az elektronikusnak meg kell az is.

                  Ha ez meg van akkor meg cserélheted az égőket LED-esre.

                  Erről jut eszembe, év eleje felé vettem ilyet. Szerintem elég jó fénye van, fogyasztása meg alig.
                  Bár minimum 9V kell neki hogy világítson, szóval 6V-os rendszerhez nem jó.

                  Komment


                    Sajnos a forrásom kiapadt mert a Barátom szombaton temették ki a környék legjobb motoros boltját üzemeltette. Az enyém egy átlátszó műa. házas és akkora mint egy 1/2 gyufás doboz bekötése úgy emlékszem azonos.Nem vagyok egy nagy villanyász de én alkottam. Izzót a Vat..án vettem.

                    Komment


                      Megrendeltem ezt az elektronikusat amit fentebb linkeltem, majd írom a tapasztalatokat.

                      Komment


                        Mai nap kötöttem mechanikus 2X18w-os relét kormányvég indexbe. 6v10w-os izzóval hibátlanul üzemel.

                        - - - Updated - - -

                        Ha az elektronikus... (ami nem romolhat el).. meghal..akkor vége. A mechanikusat az árokparton kijavítom. A haverom apósa hajtókart cserélt az Izsen úton Kolozsvár felé..

                        Komment


                          Azért index nélkül még valahogy csak-csak hazajutok..

                          Komment


                            Könnyebb mint hajtókar nélkül

                            Komment


                              Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A haverom apósa hajtókart cserélt az Izsen úton Kolozsvár felé..
                              Mert hajtókar mindig van nálad ha motorozni indulsz !

                              Komment


                                hajtókar mindig van nálad
                                Anélkül el se indulok. Oldalkocsi tele szerszámokkal,s a bevásárolt cuccokkal. Az öreg lesátorozott,Ő pedig ment stoppal alkatrészért. Marosvásárhelyi barát.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X