Közlemény

Collapse
No announcement yet.

stanci - Cezet CZ 250/485

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    stanci - Cezet CZ 250/485

    Sziasztok!

    Pár évente belelkesedek és beindítom Fater Cetkáját, 14 évesen ezzel tanultam meg motorozni.
    Mikor meglett a jogsim, rövid távon motorozgattam vele, de 100 km-nél messzebb soha nem mertem elmerészkedni.. Aztán jött két év egy ütött-kopott 250-es ETZ-n, jelenleg egy VZ800 Marauder-t hajtok.

    Most megint eljött az idő, le akarom műszakiztatni a gépet, pár apróságot már megvettem hozzá,
    majd szépen lassan rendbe hozom. Nem cél a teljes felújítás, nekem a kissé kopott eredeti festés romantikusabb mint egy újrafestett csilli-villi járgány.

    Egy kép 2007 decemberéből, azóta kb ugyan így néz ki:
    Click image for larger version

Name:	IMG_0218.jpg
Views:	1
Size:	206.3 KB
ID:	157961
    1983-as évjárat (mint én), a teleszkópgumin kívül minden eredeti rajta, ez gyárilag egy nagyobb bordázatú gumi volt.

    Elég sok mindent elolvasgattam már itt a fórumon, örömmel látom, hogy vannak hasonló cetkák,
    szóval lehet lesz pár kérdésem a közeljövőben.

    #2
    Üdv köztünk! Nekünk moderátoroknak szintén Czetkáink vannak(350 472). Becsüld meg azt a 250-est, elég ritka madár errefelé. 3000 darabból, 50 darabot hoztak Magyarországra.
    Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2016 márc. 26, 22:00.
    CZsolti, St.Z.350 és 4 további látogató kedvelte ezt.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Üdv!

      Eredeti elektromos rendszerrel használjátok őket? A töltéssel mindig gondjaim voltak anno.

      Komment


        #4
        Persze. Beállítás kérdése a dolog. Sőt, az akksim is csak 8Ah riasztóakksi. Sohasem hagyott ott sehol.
        CZsolti és stanci kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Azt azért hozzá kell tenni, hogy a 350-es 75w-os dinamóval rendelkezik míg a kistesó max. 60 w-ot produkál. Igaz én gépem 50w-ot tud ezért napi használatra ledesíteni kell az irányjelzőket és a fesszab- nak rendbe kell lenni és nem árt a kommutátorra és a szénkefére rá nézni szezon előtt.Én elektronikusra cseréltem a gyári feszültség szab. és így jobban tölt. Az akkum nekem is hasonló mint Wsievers-é.A vezetékek csatlakozása forrasztva mert ennyi idő után a gyári csatik nem érintkeznek rendesen és elveszik az a kevés delej.
          CZsolti, St.Z.350 és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            A CZ 250-485 öst eredetileg az egyiptomi -iraki piacra szánták.
            Volt belöle Akku nélküli változat is´az éghajlati körülmények miatt.
            Nálunk a népnyelv Egipt`an nak ( Egyiptomi )nevezi ezt a tipust.

            Komment


              #7
              Köszönöm a hozzászólásokat!

              A fesszabályzó beállításáról van valahol leírás?
              14Ah-s akksit vettem hozzá, elvileg csisszre be kellene férnie ahogy méregettem, de este kiderül.

              Komment


                #8
                Befért az akksi, holnap indításpróba és tanktisztítás!

                Komment


                  #9
                  Fordítva inkább és kevesebb lenne a bosszúság.

                  Komment


                    #10
                    Jogos, az indításpróbát úgy tervezem, hogy egy nagy fecskendővel helyettesítem a tankot. A tank tisztítása nem egy napos meló lesz, nem bírom kivárni.. A karbi és a benzincsapok már tiszták, a csapok kaptak új tömítést és szűrőt.

                    Komment


                      #11
                      Szia,
                      nekem is van egy ilyen 485, azonban nem használom, illetve szétszereltem elhelyezési gondjaim mérséklésére, és padlásra került. Sok holmit már értékesítettem róla: pl. komplett blokk, kémény, kormány, irányjelzők, viszont számos cucc nyújtózik még. Ha esetleg szükséged lenne valamire, keress meg bátran,
                      üdv

                      Komment


                        #12
                        Helló! Nem tudom pontosan de valami hasonló fesszab lehet rajta ez alapján talán be tudod állítani vagy legalább ellenőrizni tudod jól van e beállítva. Valahol van másikfajta fesszabhoz is ilyen írásom de azt most nem találomJM - Dílenská pÃ…â„¢íručka pro jednocívkové relé PAL

                        Komment


                          #13
                          Szeva stanci most látom hogy halasi vagy.Ha gondolod szívesen segítek.Maradt még néhány cuccom a cezet korszakomból.Főleg fesszabályzó.Van hozzá elektronikus is.

                          Komment


                            #14
                            Sziasztok!

                            Szombaton simán beindult a gép, mentem egy-két kört a ház előtt, aztán később próbáltam indítani de már nem volt szikra, azóta megint van, szerintem érintkezési gond lehet, át fogom nézni az összes csatlakozót, meg forrasztani fogom őket, ahogy sepy is írta.

                            A tank nagyon pöpec lett, a citromsavas módszerrel mostam ki:
                            Click image for larger version

Name:	WP_20160328_11_16_53_Pro.jpg
Views:	1
Size:	82.1 KB
ID:	148508

                            Ilyen fesszabályzója van, anno már lett piszkálgatva, szóval mindenképp be kellene állítani:
                            Click image for larger version

Name:	WP_20160328_14_58_10_Pro.jpg
Views:	1
Size:	75.4 KB
ID:	148509Click image for larger version

Name:	WP_20160328_14_59_41_Pro.jpg
Views:	1
Size:	106.2 KB
ID:	148510

                            A sebváltó/berúgó karnál lévő gumitömítésre van valami tippettek, hogy honnan lehet beszerezni?

                            Zénó, fulton: Köszi, majd kereslek titeket!

                            Komment


                              #15
                              Helló stanci!

                              Ilyen fesszabályzója van
                              Közben a rajzot is megtalállat igaz ízes cseh nyelven
                              Click image for larger version

Name:	str47_1.jpg
Views:	1
Size:	190.7 KB
ID:	148511

                              Remélem a hasznodra lesz, és kérem a moderátorokat ha bármi féle szerjői jogot sért a kép akkor töröljék.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X