Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Új E1N eszterga Tulajdonos aki most tanulja a szakma csinját-binját.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    Szerintem megmutatod a képet egy szíjkereskedőnek és az fog tudni adni. Egyszerű laposszíjhajtásnak tűnik.

    Egy szerény tipp az új szerzeményhez: A téglagyári gépgyártóműhelyben (Békéscsaba) 3000-es csúcstávú MVE-280-as gépek voltak ilyen szupporttal felszerelve. Ők a hátsó késtartó helyére rakták, mert látni is lehetett a munkadarabot tőle. Szerintem te is így jársz jobban. Feltéve, hogy nincs a gép közvetlenül a falnál, illetve, hogy van-e hátsó késtartó.
    Az egyik szaki pedig átalakított egy forgócsúcsot úgy, hogy abba beépített egy gyémántfejet (valamelyik köszörűgépről szerezte ), így fel tudta a követ szabályozni. És bőséges hűtőfolyadék kell hozzá.

    Ezzel a technológiával - és ez nem vicc, vagy lázálom - 100 mm-nél vastagabb tengelyvégeket is köszörültek 0,02-0,03 illesztéssel 700 mm-hosszon. Na ehhez kell a tudás.
    Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2014 júl. 01, 10:27.

    Komment


      #47
      Közben már keresgéltem 5-6 000 ft / db --persze ez már hiperszuper kevlárgumiló...ar . Akkor lehet hogy marad a teherautó gumi belső .

      Komment


        #48
        Szervusztok!


        Az én szupportköszörűmön is elszállt a gurtni,akkor hirtelen,egy valamilyen FIAT diesel adagoló meghajtó bordásszíját tettem rá kifordítva,csak úgy provizórikusan.Telt múlt az idő és úgy maradt,amennyit használom megfelel.Ugyanígy használom a bordásszíj darabokat,pl. az autómotorok olajszűrőjének leszereléséhez is,mert a gyári szerszámon lévő gurtni elszakadt.A szupportköszörű esetében ,talán célszerű lenne a bordákat leköszörülni,egyszer lehet meg is csinálom.Legalább újrahasznosulnak a dolgok,a pénz meg megmaradhat másra,-nem" kakaevésből" csinálom,de amikor nagyon kell nem ér rá az ember gurtni után futkosni.

        Üdvözlettel:Che

        Komment


          #49
          Megkérdeztem egy öreg szakit szupportszíj ügyben. Szerinte spaniferből lehet a legjobbat csinálni. Megnéztem itt a műhelyben (itt is van egy), azt meg egy régi redőnyhúzó gurtniból varrt szíj hajtja. Szóval lehet barkácsolni, vagy vásárolni. Ennek is több megoldása van, akár a karbi-torok tömítésnek.

          Komment


            #50
            Persze nekem is ezek ugrottak be egyből , csak nem tudom hogyan ugrál 3000 nél a toldás . Van itt a boltban vagy 400 m redőnygurtni .

            Komment


              #51
              Úgy végtelenítsd, mint a csiszolószalagot. Két vége ferdére vágva és felül valami rugalmasan erős anyagot ráragasztani, vagy varrni. Így nem ugrál. Kifordított bordásszíj is jó lehet.

              Komment


                #52
                Kipróbálom , csak még folyik az eszköz restaurálása -csapágy , motor , kapcsoló ..

                Komment


                  #53
                  Szervusz Joker!


                  Most jutott eszembe,hogy a TSK szánköszörűkről töltöttem fel gépkönyvet.Nem egy nagy valami,de azért jó átolvasni!Megtalálod, a letöltések-szakirodalom-egyéb rovatban,a második lap alján.Esetleg,ha valaki addig tölt fel valamit,a harmadik oldal felső részében.

                  Üdvözlettel:Che

                  Komment


                    #54
                    NAgyon hasznos ez az oldal, sok jó info van benne köszii

                    Komment


                      #55
                      Sziasztok!
                      19 éves vagyok és én is megszeretném tanulni az esztergályos szakma fortélyait! A héten voltam apám ismerösénél akinél van egy ilyen E1n-es eszterga s megengedte hogy használhassam kedvem szerint, de egy baj van vele a Norton szekrényben az A csap eltörödt s nem tudom hogy hol tudnék bele szerezni másikat.Tudnátok segíteni ?

                      Komment


                        #56
                        Kedves SDA!


                        Örülök,hogy ki akarod tanulni az esztergálás tudományát,mert egy nagyon szép szakma.Azt nem tudom,hogy melyik csapról beszélsz,de ha tennél fel képet róla,egyből megvilágosodnék és esetleg mások is könnyebben tudnának segíteni!Az OLX hirdetési oldalon találkoztam már olyan hirdetéssel,amelyben E1N alkatrészeket kínáltak eladásra,-esetleg ott lehetne nézelődni.

                        Amennyiben kikapcsolod a norton hajtását,azért még lehet esztergálni,csak nem lesz előtolás és nem lehet menetet vágni,de gyakorolni igen jól lehet vele .

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          #57
                          Kedves Che!
                          Click image for larger version

Name:	E1N gépkönyv 150 dpi 018.jpg
Views:	1
Size:	191.7 KB
ID:	142942
                          Az 5. Norton szekrény A csapja törött el . Az olx-en meg a jofogáson is nézelődtem már, de csak patronokat meg állóbábot találtam. Dolgoztam is már vele előtolásnélkül csak szükségem lenne rá.

                          Üdvözlettel:SDA

                          Komment


                            #58
                            Szisztok.
                            Rég jártam itt. sok adolgom volt . PC is újra telepitettem és elfeledkeztem róla.
                            Üdv az újaknak!

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X