Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Újonc vagyok - milyen motort javasoltok?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ja, hogy milyen motor? Kezdésnek 125-ös etz-t vennék. Könnyű vezetni, fürge, nagyjából megbízható, és még jól is néz ki. Az ára sincs nagyon elszállva.

    Simson tök felesleges, ha motorozni akarsz...

    Komment


      Az valóban egy jó kezdő gép !

      Komment


        Valóban, a 125-ös etz elég kényelmes, fürge. A motoros tanfolyamon még 97-ben volt hozzá szerencsém, már elsőre nagyon könnyű volt kezelni. Kérdés hogy kinek mennyire tetszik a kinézete...

        Komment


          Az MZ a legjobb gép kezdő motorozni vágyónak. Viszonylag jól megy és üzembiztos, ráadásul alig van ára...tulajdonképpen unalmasnak is mondható...

          De ha hajt a kalandvágy és motorozás helyett szerelni akarsz úton, útszélen, vegyél inkább kis Csepelt!

          Komment


            Kis Csepelt első motornak? Miért akarod mindjárt az elején elvenni a kedvét?

            Komment


              Először motorozni kell megtanulni , aztán szerelni !

              Komment


                gesszti
                Kis Csepelt első motornak? Miért akarod mindjárt az elején elvenni a kedvét?
                Nem véletlenül írtam:"ha hajt a kalandvágy és motorozás helyett szerelni akarsz úton, útszélen, vegyél inkább kis Csepelt! "

                Komment


                  Hiszen eredetileg is ez volt minden vágya , csak mindenki lebeszélte róla amíg bele nem jön , mint kiskutya az ugatásba! Ezért javallották számára első körben a kis MZ-t , és a 125-ös ETZ-t . Azután ha még midig érez magában annyi "kraftot" belevághat egy általad is javasolt projectbe úgy , hogy nem marad motor nélkül, tud valamivel a nyáron nyomulni ! Minek után egy Csepel 125 rendbetétele nem két , három hetet vesz igénybe !
                  Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2015 febr. 03, 22:23.

                  Komment


                    Minek után egy Csepel 125 rendbetétele nem két , három hetet vesz igénybe !
                    Hanem -legalább- két-három évet

                    Komment


                      Volt szó a megfelelő bukósisak kiválasztásáról, ebben a videóban találsz némi segítséget:

                      https://www.youtube.com/watch?v=TIsskjKtqt8

                      Komment


                        Köszönöm szépen! Jártam a hétvégén a boltokat pesten, már csak infógyűjtés céljából is. Egyéb előrelépés nincs, várom az igazit!
                        Minden jót!

                        Komment


                          szevasz Szergej!simsonom nekem is volt,én is nézegettem a különböző motorokat.az mz-k,csepelek tetszettek igazából,de nagymotor jogsim nincs(majd egyszer....).aztán láttam meghirdetve egy csepelt simson blokkal.megvettem,most bütykölgetem.jó kis gép,szeretem.

                          Komment


                            Pufi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            aztán láttam meghirdetve egy csepelt simson blokkal.megvettem,most bütykölgetem.
                            Csak forgalomban ne használd, mert jön a rendőr és morcos lesz. Kivéve, ha a Simson-blokk eredetileg rendszámos motorban volt és ezt igazolni is tudod igazoltatáskor. Nem beszélve az összeépítési engedélyről.

                            Kedves Pufi!

                            Üdv közöttünk. Azt már tudjuk, hogy milyen motorod van. Kérlek egészítsd ki a bemutatkozásod azzal, hogy írsz magadról is egy pár sort. Azt nyilván tapasztaltad, hogy itt korrekt válaszokat kaphatsz, mert minden ismerősnek szívesen segítünk. Cserébe csak ennyit kérünk: légyszi mutatkozz be.

                            Köszönettel: CZsolti

                            Komment


                              " mert jön a rendőr és morcos lesz"
                              Sajnos így van :-( Lehet sokan megköveznének miatta, de én is szivesen építenék vagy vennék ilyen csepelt. Milyen szép gondolat. Segédmotor (hiszen 50-es), nem kell műszakiztatással kinlódni, régi szép Csepel váz, viszonylag megbízható, könnyen javítható erőforrással. De a szabályok miatt nem lehet, maximum csak hobbiból építeni, a kertben karikázni vele :-( Arra meg minek...
                              Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 febr. 20, 08:52.

                              Komment


                                maximum csak hobbiból építeni, a kertben karikázni vele :-(
                                Az országot járva még mindig találkozom olyan fiatalokkal akik sisak nélkül motoroznak a Simsonjukkal.Ott sztem nem nagyon zavarná a közeget egy ilyen motor,legfeljebb tátaná a száját,hogy: Í be szíp!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X