Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mik derülnek ki a világban...

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Micsoda bölcsességeket olvasni itt, csak hümmögünk meg bólogatunk a párommal. Azért az "öregek" nagy igazságokat írnak.... így szeretnék megöregedni én is.
    Che, CZsolti és 5 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Kedves Sintér!

      Öregek? Sajnos igen,eljárt az idő.A fene se akart megöregedni,de ez csak jön.Az öregedés nem tudom,hogy miért,de csak a testre vonatkoztatható,mert valahogy az ember ezt belül nem érzi.Úgy zajlik ez valahogy,hogy először elkezd rövidülni a kezed,-szemüveget kell használni,azután elkezd növekedni a tenyered,-nem fordulsz meg minden "karcsúbokájú" után,a fogak közben meglazulnak,kihullanak,-de sebaj van a boltban,hogy mi minden "gyönyörűség" fog még jönni,azt csak elképzelni tudom.A testi állapoton túl,viszont a lélek az szárnyal,ha kezébe kerül az embernek valami,amit el kellett volna már réges-régen dobni,a mai felfogás szerint,-azon agyal,-mit lehetne belőle csinálni.Természetesen tíz év múlva sem lesz belőle semmi,de azért takargatja,-mert hátha.

      Azért nem kell ebből az egészből nagy ügyet csinálni,jönnek mennek az évek és öregszünk,-jól van ez így ahogy van.

      Üdvözlettel:Che

      Komment


        #18
        Szervusztok . ( Az "öregek hőstörténete"- kategória . ) Az alap állás : a fát nem magadnak ülteted...... Az érték arányokat értsék a "fiatalabbak" . ' 74 -n ( ? a forgalmit kellene megnézni, de lusta vagyok ) a K500-s Zündapp oldalkocsival ( benne egy tartalék blokk váltóval ) 3000.- ft ( ? ) volt , a keresetem 2400.- . A Donnert cirkusz előző évben 5.000-t adott egy / kettőt árult /( WLA ? ) Harlay Davidson motort oldalkocsival . Még ma is látom magam előtt a kipufogókból előtörő hosszú lángnyelveket. Utána elmentünk a Simson Star-t venni 5.400 -t . '90 után már "okosabb" ( az idő majd eldönti ), voltam , amikor senkinek nem kellettek - összes turbófeltöltős , hat hengeresek , meg a többi gyári állapotban - vásároltam és használtam . Természetesen nem a család "rovására" szedegettem össze a műszaki érdekességeket . Valakinek el kell kezdeni gyűjtést , lehetőleg úgy , hogy legyen folytatása a dolognak - ez nálam "maximálisan" megvalósult. Üdvözlettel.

        Komment


          #19
          sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azért az „öregek” nagy igazságokat írnak...
          Tudod volt idő amikor az ember elő vett egy papírt, gonodolkozott azon mit írjon, majd papírra vetette. Estleg átolvasta, kijavította, újraírta.
          Ezt valamikor levélnek hívták és postás hordta és meg szokták fogalmazni.
          Azért használták, mert telefon csak a munkahelyeden volt és ha nem Te voltál az igazgató akkor napokig vártál arra, hogy berepül egy kóbor vonal.
          Akkor senki sem gondolt arra, hogy lesz idő amikor ezt egy zsebben lévő telefonnal is meg lehet a komunikációt oldani csak kell hozzá egy szótár, mert különben nem tudod mit jelent a vok mok tok.

          Komment


            #20
            Mi van az öregekkel?!Öreg az ország út! Én még kisfiú vagyok(61) mert az anyukám még így szólít!Ő 84 éves és még mindig hosszútávú terveket forgat a fejében!Nem síránkozik mint a fiatalok jó része.Ej pedig amikor még harmad ennyi idős voltam ,bárcsak ilyen lehetőségeim lettek volna mint manapság!De nem panaszkodom!Lóra fel és előre!!!!!A Szocia......Ó a fenébe már megint hü...t írok!Gyorsan le is teszem!.........ja hogy ez nem is telefon!!!!!!

            Komment


              #21
              Szervusztok!

              Lehet,hogy a vicc kategóriába kellene írnom,de végül is az öregedéssel kapcsolatos.Élt itt Orosházán egy Gerendási Szabó Sándor nevezetű bácsi.Még a Horty világban,gépész mérnöki diplomát szerzett és elég híres gépműhelye volt,járművezetés oktatásával is foglalkozott,-neve volt a városban.A II.Világháború után,nem tudom mi okból,csak gyanítom a gépműhely és az oktatás is megszűnt és az öreg amolyan műszaki ócskás boltot nyitott.Volt ott minden,a használt golyóscsapágytól,a görbe szegig,-mint gyerekek szerettünk néha benézni hozzá,mert a látnivalókon túl,az öreg gyakran anekdotázgatott is.A feleségével állandóan civakodtak a pénzen,-persze csak úgy évődve,a vásárlók előtt,magázó stílusban.Amint beléptünk az ajtón,valamilyen letűnt világ vett bennünket körül és ezt mi gyerekek érdekesnek találtuk.

              Történt egyszer,hogy észrevettük,hogy Sanyi bácsinak nyitva van a slicce,-szép tapintatosan szóltunk neki,majd az öreg gombolgatván a sliccét,mondta nekünk a következőket.-Tudjátok gyerekek,az öregedésnek három fázisa van,férfi ember esetében,

              1.-Először az ember,pisilés után elfelejti begombolni a sliccét

              2.-következő fázis-az ember a pisilés után elfelejti eltenni a pisilőjét

              3.-A harmadik és egyben végső fázis,mikor vizelés esetén,-már egyáltalán eszébe se jut kigombolni a sliccet.

              Annak idején jót nevettünk ezen,de azért néha már velem is kezd előfordulni,hogy lent marad a cipzár,bár megeshet ez akárkivel.

              Üdvözlettel:Che

              Komment


                #22
                Ehhez mit szóltok?

                Érdekes...

                Te jó ég! Ez biztosan vezethetetlen! - A sebesség oltára
                Utoljára szerkesztve a következő által: Fergusson; 2014 dec. 15, 19:06.

                Komment


                  #23
                  Az első körforgalomban kiderülne, milyen "könnyű" vezetni, de a hangja nagyon jó.

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X