Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Ellopott motorok

Collapse
Ez egy kiemelt téma.
X
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Tudtam, hogy láttam már valahol ezt a motort: Z
    Bízzunk benne, hogy mihamarabb előkerül sértetlenül!

    Komment


      #17
      Azt én is olvastam. De én úgy tudom az egy BMW R75 és egy Zündapp KS600 volt. Végül is a lényegen ez nem változtat...

      Komment


        #18
        Lai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        mihamarabb előkerül sértetlenül!
        Valahol Németországban-de akkor már egy másik motor lesz... Tutira rendelésre vitték sajnos...
        Ez nem olyan vas, amit bárhol el lehet adni. Nem is egy Ural, amivel mennek a feketeláb törzs tagjai egy kört(akkor már előkerült volna). De bízom benne, hogy nincs igazam. Pláne, hogy családi vonatkozása is van a motornak, nem csak egy vásárolt gép.
        Lai és movisz kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #19
          Nagy kár érte... Gyönyörű nagy gép.

          Komment


            #20
            Szervusztok . " Tudatosan " vitték el . Anyagi vonatkozásban is nagyon jelentős . Alkatrész " bázisként " is természetesen . Egyébként ebben az évben 05. 07-én előttem kapott muzeális jellegű ( ez a hivatalos elnevezése )minősítést az egyik budapesti vizsgálóállomáson. Remélem megtalálják és visszakerül épségben a jogos tulajdonosához . Akik ( többen lehettek ) elvitték, soha ne legyen nyugodalmuk (szerettem volna mást írni ,de nem teszem ). Olyan embereket engedjetek csak a garázsotokba , akit legalább két régi megbízható ismerősötök is "alkalmasnak" talál és nem kürtöl minden ilyen jellegű információt világgá. Üdvözlettel.
            stalker, OdinHEM és 5 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Gondolkodtam azon, hogy az ilyen motorok valószínűleg külföldre kerülnek, ahol nem igazán olvasgatják a fórumot. Aztán ma reggel ez akadt a szemem elé. Nem tudom segít-e, de email címek is vannak megadva, ha valaki aki ismeri a körülményeket és segíteni akar, az talán így tud. Lehet, hogy hivatalból is megküldik az infot, de ebben azért nem lennék biztos.
              korompaiistvan kedvelte ezt.
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                #22
                Nem kell ahhoz netezni, hogy megtudják kié a motor. Akik Zündappot visznek, azok tudják mit keresnek és gondolom kapcsolataik is vannak, hogy rendszám alapján megtalálják. Amúgy a "sose reklámozta" dologgal nem értek egyet. Sok olyan fénykép, videó és cikk van a neten, amin/amiben a fent említett motor és volt gazdája szerepel. Sajnos ilyen világot élünk, és folyamatosan hibázunk, mikor a képeket megosztjuk becsületes társainkkal, mert azokat a képeket mások is látják. Törlés sem segít, mert az internet nem felejt, keresők hozni fogják a már régóta törölt képeket, információkat. Egyetlen megoldás, hogy nagyon vigyázunk a járgányainkra, és minél kevesebbet reklámozzuk. Aztán youtub-on meg pláne ne, mert azt külföldiek is könnyebben látják mint ezt a fórumot pl. No meg egy videó is rejthet sok információt. Viszont az onnan törölt videókat sokkal nehezebb előhalászni, talán már nem is lehet. Mindenki próbálja meg lehetőségeihez mérten legjobb védelmet biztosítani motorjának. Akinek meg ks750-ese van, annak kötelező költeni a védelemre is szerintem Én távfelügyeletre bekötött riasztóval és egyéb mechanikai védelemmel óvom a jószágot, pedig csak egy Ural...
                sepy kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  zoló07 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  lügyeletre bekötött riasztóval és egyéb mechanikai védelemmel óvom a jószágot, pedig csak
                  ..és hova van bekötve afelügyelet ?--a hegyre ?

                  Komment


                    #24
                    a hegy is a csel része

                    Komment


                      #25
                      csak egy érdekeség .

                      van pár motorom , itt egy pincébe 8 db ott egy garázsba 5 db stb

                      mint minden veterános csere-bere álandoan 4-8 motort folyamatosan hirdetek és persze van hirdetésem milyet szeretnék venni stb

                      Ebe az évbe 2* elö fordult ,hogy hirdetem egy motort és ár alatt ,mert kellet a lové egy másik felujitásáhozz , megvételéhet , hivtak , igértek sokan , De erre a bizonyos 67 tropfy fogatra / makulátlan / 400 pénzt kértem és két 40 es krapek jött megnéznni , egy hoszitott tranzital ,persze a garázs tele motorokal . Senki más nem nézte meg !
                      alkudoztunk én már fél árba 300 adtam volna .......... de látszot rajtuk .... igy utolag vissza gondolva , hogy csak leltározni jötek ............. Rá egy hétre felakarták nyomni a garagét .......... meg zavartam öket és bizt egy tranzital voltak mert ki ne ismerné a jelegzetes kerepelését ,,,,,, sajnos nem állt modomba utánuk eredni .

                      mind ezt csak azzét, hogy milyen fasza kis országban lakom ,
                      sepy, és OdinHEM kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Taschi! Küldtem mélt!

                        Komment


                          #27
                          taschner eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          csak egy érdekeség .

                          van pár motorom , itt egy pincébe 8 db ott egy garázsba 5 db stb

                          mint minden veterános csere-bere álandoan 4-8 motort folyamatosan hirdetek és persze van hirdetésem milyet szeretnék venni stb

                          Ebe az évbe 2* elö fordult ,hogy hirdetem egy motort és ár alatt ,mert kellet a lové egy másik felujitásáhozz , megvételéhet , hivtak , igértek sokan , De erre a bizonyos 67 tropfy fogatra / makulátlan / 400 pénzt kértem és két 40 es krapek jött megnéznni , egy hoszitott tranzital ,persze a garázs tele motorokal . Senki más nem nézte meg !
                          alkudoztunk én már fél árba 300 adtam volna .......... de látszot rajtuk .... igy utolag vissza gondolva , hogy csak leltározni jötek ............. Rá egy hétre felakarták nyomni a garagét .......... meg zavartam öket és bizt egy tranzital voltak mert ki ne ismerné a jelegzetes kerepelését ,,,,,, sajnos nem állt modomba utánuk eredni .

                          mind ezt csak azzét, hogy milyen fasza kis országban lakom ,
                          Szia!

                          Ezek szerint a többi ott lévő motorodat is látták!?? De jó lett volna egy rendszám az első látogatáskor arról a furgonról.
                          Gondolom fehér színű volt,abból van a legtöbb.
                          Valamelyik motorod megtetszett nekik,leegyeztették,hogy melyik kell ,melyiket ,melyikeket érdemes "meghasítani" tőled,aztán visszamentek.
                          Hogy vetted észre?? Csak a tettenéréssel lehetne valamit kezdeni.
                          Amikor már tolják ki a motorokat,pakolnak.
                          Igazából csalétket kellene kitenni és nagyon figyelni,hogy meglegyen a tettenérés.
                          De ezt meg ki vállalja,kinek van erre ideje? Állandóan figyelni és úgy tartani a motorokat,hogy azok könnyen ellophatóak legyenek,ne legyenek jól zárva és akkor talán besétálnának egyszer a csapdába............
                          Persze nagy értékű motor kéne mindenképp.
                          De egyedül lehet,hogy még az járna pórul,aki tetten éri őket,mert ki tudja mire nem képesek az ilyenek.
                          Legalább két ember kell..........
                          Persze kamera és riasztó.Illetve csak kamera,úgy ,hogy azt ők ne lássák természetesen.
                          Neked pedig egy riasztó ahol vagy,hogy tudd, megjöttek "a kedves vendégek."
                          De a kamerát is jó ,ha figyeli valaki és ott kell lenni a motorok közelében. Állandó ügyelet..........
                          ...............Attól tartok,ez csak egy szép elmélet .

                          Tudom ez nem vicces de...........indíthatnánk egy :" Hogyan védjük a járműveinket" vagy "Hogyan kapjuk el a betörőket,mit tehetünk" topicot.Ha jól tudom tavaly változott a magántulajdon védelméről szóló törvény.Szóval,hogy mit tehetsz például,ha azt látod,hogy lopják a motorodat amikor tetten éred őket. Fejbe vághatod vagy az alfelébe lőhetsz és azt milyen mértékben,nehogy még neked legyen belőle kellemetlenséged.
                          Valószínűleg a :" Ejnye-bejnye,nem szabad! Csúnya dolog ellopni más motorját..! -felszólítás nem megfelelő ebben az esetben.Szerintem többen a lövést választanák ez esetben..........jogosan
                          Utoljára szerkesztve a következő által: uxa; 2013 jan. 02, 20:30.
                          szőrös, sepy és kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            OdinHEM, sepy és 6 további látogató kedvelte ezt.

                            Komment


                              #29
                              Üdv!

                              Jó ötlet! Igen ,ez elriaszthatja őket. .........vagy ,ha látják,hogy kamera,riasztó,egyebek.Tehát jól védett hely.

                              Hadd álmodozzam tovább egy eredményes tettenérésről.....................
                              Ha valaki elkapni akarja őket,akkor az ellenkező magatartás kellene.
                              Tehát nem mutatni,hogy gyanút fogtunk és szó szerint hülyének tettetni magunkat,hogy azt érezzék szabad a pálya.
                              Őrizetlen, lakatlan házban tartott nagy értékű motor a legjobb.Meghirdetni és várni............
                              A látogatásuk után pedig kamera nem feltűnő helyre felszerel,majd fokozott állandó figyelem legalább 2 emberrel.
                              A kamera azt a részt lássa ahol ésszerűen a lopó autót láthatja az utcában,rendszámát mindenképp.
                              Esetleg még egy az udvar azon részére irányítva,ahol el kell haladniuk.
                              Valami olyan riasztó is kell,ami csak téged riaszt, hogy baj van.Mozgás vagy inkább nyitásérzékelő a kapun, hogy legyen időd szólni a segítségnek,rendőrségnek telefonon,de ők ne vehessék észre amikor benyitnak a kapun!!!
                              A mozgásérzékelő esetleg csak macskát fog vagy denevért,tehát téves riasztást adhat.

                              Remélhetőleg sokunknak van veterános barátja ,akit megkérhet egy ilyen esetben,hogy bármikor felhívhatja,ha akció van és néhány perc alatt segítségünkre siet,akár alsó gatyában is éjfél és hajnal között.
                              Vagy egy jó szomszéddal beszélni,hogy mi a helyzet,lehet hogy riasztod egy ilyen esetben,mit szól hozzá??

                              Szóval ez nem is olyan egyszerű! Mindent előre el kell tervezni.Meg venni a kamerákat,nyitásérzékelőt érteni a felszereléséhez,kipróbálni működik-e,az első gyanús látogatás után azonnal felszerelni mindent.
                              Télen nem egyszerű elhelyezni kamerát úgy hogy azt ne lehessen látni.
                              Lehet elég csak a nyitásérzékelő,de az tökéletesen működjön,ne lehessen észre venni,hogy fel van szerelve.
                              Ugyanis valószínűleg előtte még egyszer-kétszer elmennek arra és nézelődnek,hogy mi a helyzet,van-e mozgás,minden rendben van-e és ezt nappal is teszik,tehetik,akkor esetleg egy kamera elriaszthatja őket.

                              Komment


                                #30
                                az esett a ház garázsában történt és mivel a háloszobánk felete van ,így ha be indul a gáz kazán éljel ,azt is halom ,, tehát fel ébretem rá ,hogy szarakodnak a két tollu záral a lakat meg a biztonsági zár már nyitva volt , . a két szibériai husky meg aludt .
                                azota is hirdetek motorokat a neten / okosba / hiv .... kifizeti a benzinköltség felét oda visszem a megbeszélt helyre a motort , a 130 kilos fiamal együtt és kész, ha kell , ugyis bele megy / mivel azota így csinálom /ha nem menjen az anya picsájába !
                                de megjegyzem
                                Pl . dkv 200 1 kategoriára hozzot motor ma az értéke 350-400 pénz / töbet nem adnak érte
                                el visszik és szerintem nem rendelésre meg stb ! szét szedik ..... az e-bay-on , a vaterán , az aprodon , stb felrakják , itt a tankot ,ott a,hengert , amot meg a kilométer orát külömbözö neveken ........ és még jobban is járnak hisz így a motorból 600-700 pénzt ki árulnak

                                Te te örülsz hogy találtál egy kitünö állapotú alkatrész és postai utánvét vagy elöre utalásal meg veszed ......

                                már azt tudják kinek milyen alkatrészre volt szüksége ..... a cim ott van a birtokukba .... remélem érthetö vagyok

                                bün szövetkezet ez ! Miért mindig olyan motorok tünek el amikhez nincs már szinte semmi vagy a gyujtás 150 000 hozzá stb meg magyarázhatatlan az is ,hogy egy lakotelep garázs kupacán .... ahol én simán el tévedek ezzek pont tudják melyik garázsban van a 1946 bmv és még jobbra 4 ... balra 6 .... szembe az összes a tul sorba sehol de sehol még a zárak is érintetlenek . corukt szar ország ez ........ már elnézést !




                                bazsimoci, szia nem jött semmi .......... mit szeretnél gigszer ? Pannonia , ?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X