Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csepel csapágyak

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csepel csapágyak

    Üdv az lenne a kérdésem, hogy egy Csepel 125-ös motorkerékpárban a főtengelycsapágyakat hogyan és mivel célszerű kivenni?

    #2
    Kiütöd csővel vagy bronzrúddal, darab fával, amivel tetszik.
    Egyébként meg csúszókalapáccsal, ha tudsz csináltatni vagy venni, de szerintem felesleges.
    "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
    "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

    Komment


      #3
      Előtte azért jó ha felmelegítem ugye, kiszedésnél majd berakásnál?

      Komment


        #4
        Persze hogy jó, sőt ha felmelegíted, lehet ki is esik.
        Lemezjáték és sinter kedvelte ezt.
        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

        Komment


          #5
          Szétszerelésnél szerintem nincs akkora jelentősége a hideg-melegnek. Nem úgy mint összeszerelésnél! Ha minden ki van hézagolva(!!!) akkor megmelegít a blokk, főtengely és a váltó pedig lehűt és szinte ráesik a blokkfél. Itt meg kell jegyeznem hogy sajnos van olyan eset mikor melegítés és hűtés nélkül is ráesnek ill. beleesnek alkatrészek a helyükre. Na ez viszont baj!
          dongos78 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Értem, kb mennyi ideig kellene melegíteni a blokkfelet összerakáskor?

            Komment


              #7
              Mivel az alunak viszonylag nagy a hőtágulása ezért nem kell több száz fokban gondolkodni. Szerintem 100 fok körül lehet valahol Amúgy tök egyszerűen szoktam csinálni: Melegítés közben próbálgatom a csapágyat a helyére.
              dongos78 kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Értem, kb mennyi ideig kellene melegíteni a blokkfelet összerakáskor?
                Szerezz be egy villanyrezsót. Az a legjobb, vagy a hőlégfúvó, ezekkel nem okozol kárt.(esetleg a szimmeringekben csak)


                Itt meg kell jegyeznem hogy sajnos van olyan eset mikor melegítés és hűtés nélkül is ráesnek ill. beleesnek alkatrészek a helyükre.
                Ekkor gazdagodik a Henkel.
                dongos78 és St.Z.350 kedvelte ezt.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Akár semeddig --én kipróbáltam a simson szerelős videóben bemutatott "melegítő pogácsákat " --és jól működik !

                  Komment


                    #10
                    zolle
                    Értem, kb mennyi ideig kellene melegíteni a blokkfelet összerakáskor?
                    Én korábban a gázsütőbe téve, legutóbb, pedig hőlégfúvóval melegítettem a Pannóniáét, és mindig úgy ellenőriztem, hogy pár csepp vizet fröcskölök rá, és ha már gyorsan elpárolog, akkor 100 fok fölött van, jónak kell lennie.

                    (Ha van megfelelő hőmérőd, akkor bátran elmehetsz 120 fokig.)
                    dongos78 kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Rendben köszönöm szépen a válaszokat.

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X