Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Csepel 250 Vázszám alapján milyek felépítés/festés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Csepel 250 Vázszám alapján milyek felépítés/festés

    Sziasztok,

    Csepel 250 ED/EF és egyéb vázszámok alapján tudni, hogy milyen festéssel/csomagtartóval, vastag - vékonyváz, stb. meddig hogy volt.
    Gondolok itt, fekete tank, Ezüst oldalú, Hella lámpa - fekete lámpatök, stb.

    Várom válaszaitokat.

    #2
    Első olvasatra hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy kérdezel, vagy válaszoltál valakinek? Ha ellenőrizni szeretnéd magad, akkor ajánlom - jó szívvel - Ocskay: Csepeli történet c. könyvét. Ebben minden bizonnyal ez is benne van. Ha gondolod, estére megnézem.

    Esetleg egy kis képi segítség: http://veteran.forum.hu/members/czso...1649-dscn0966/ (előtte is van két kép)

    Komment


      #3
      Kérdés lett volna, könyv megvan, de ott sem teljesen kerek a festésre utaló részek.Nekem van egy EF vázszámú motorom, restaurálni akarom. Viszont én teljes feketére(lámpatök) + csíkok akarom, de viszont ha az EF ezüstoldaú tank + lámptök, akkor arra fogom csinálni, mert így született.
      OdinHEM és CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Esetleg egy kis képi segítség: http://veteran.forum.hu/members/czso...1649-dscn0966/ (előtte is van két kép)
        Ezé az úriemberé a fényképeken lévő motor:
        https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
        Ha gondolod felveheted vele a kapcsolatot.

        Komment


          #5
          Köszönöm, de facebook mentes életet élek
          KÖzben tegnapo átolvastam a 250es részt a könyvben, hát egyértelműen ebben sincs leírva.
          Nyomozok még, hátha sikerült megtalálnom az összfüggést.
          Lemezjáték és demeter kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Harmip eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nyomozok még, hátha sikerült megtalálnom az összfüggést.
            Leírva sehol nincs, mert nem tartották nyilván és nem is volt fontos addan az időben. Ajánlanám, hogy vedd fel a kapcsolatot a szentesi Gyurica Róberttel, neki volt és van is jó pár 250-es csepelje. Szerintem tud segíteni.
            Titus és CZsolti kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              facebook mentes életet élek
              A témához nem tudok hozzászólni, de ezt "lájkolom".
              Lemezjáték, emu és sinter kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                nyuszifül eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                vedd fel a kapcsolatot a szentesi Gyurica Róberttel
                Vagy én kiszűrtem pár hozzászólást az indexes Csepel motorok fórumról, ahonnan szintén lehet csemegézni pár hozzáértőt: Csepel Motorok - Index F

                Én erről kb annyit tudok, hogy az ED még vastagvázas lehet, míg az EF már vékony. És az ezüst tankos nagycsepeleket a gyártás vége felé készítették. Az elején inkább a teljesen feketét.
                Lemezjáték kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Harmip eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Köszönöm, de facebook mentes életet élek
                  KÖzben tegnapo átolvastam a 250es részt a könyvben, hát egyértelműen ebben sincs leírva.
                  Nyomozok még, hátha sikerült megtalálnom az összfüggést.
                  Ha szépen megkéred a fészbuk gazdánkat, Igrichet, akkor a fórum nevében meg tudjuk keresni. Sőt, ha tudsz várni Mikulásig, akkor személyesen is meg tudom kérdezni tőle.

                  Komment


                    #10
                    Nem sürgős a dolog, apumnak van fészbuk , megnézem nála aha hazamegyünk.
                    Köszönöm az eddigieket.
                    CZsolti kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      BUÉK Mindenkinek!
                      Tovább nyomoztam, egy csepel 250 alkatrészlistából ED éd EF-hez is rendelhető volt fekete vagy ezüst tank. Csatolva a lista.
                      Click image for larger version

Name:	Csepel_tank.jpg
Views:	1
Size:	139.5 KB
ID:	143501

                      Viszont ez az alkatrészlista további kérdéseket szült, na de mindegy nyomozok tovább.

                      Komment


                        #12
                        Helló, látom hatvani vagy, nyugi nem hátrányos megkülönböztetésnek szánom Ismerek ott két embert is aki foglalkozik ilyen régi szépségek újításával, lehet te is ismered őket, szerintem érdemes lenne velük kapcsolatba lépned. Az egyikőjük km órákat is újít fel szerintem van is fent hirdetése a veteranapron.hu -n. Ha kell engedélyt kérek és privátban adok elérhetőséget hozzájuk, ha nem találod meg az elérhetőségüket.

                        BUÉK!

                        Komment


                          #13
                          Szia OdinHEM,

                          ismerem Őket, beszéltem már Velük, csak a alkatrészkatalógus megzavart, hogy rendelhető volt a vékonyvázashoz fekete tank. Mindenki úgy tudja, hogy csak ezüsttel gyártották.

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X