Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Milyen az eredeti Csepel visszapillantó???

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Milyen az eredeti Csepel visszapillantó???

    Sziasztok! Lehet, hogy marginális a téma, de a hétvégén beszóltak nekem hogy nem eredeti a visszapillantóm, de mikor kérdeztem az milyen, persze válaszolni nem tudtak.
    Tényleg. Milyen az eredeti visszapillantó??? Alakja, kivitele, színe?

    Tud valaki esetleg fényképet vagy leírást?

    köszi

    #2
    mucsom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tud valaki esetleg fényképet vagy leírást?
    Szia!
    Én úgy tudom, hogy nincs olyan, hogy Csepel visszapillantó, mivel akkor még nem volt kötelező. Később tettek rá olyat, ami passzolt, vagy elérhető volt.
    Nem vagyok ebben biztos, de majd a többiek korrigálják, ha tévedek.
    Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Üdv!

      Voltak műanyagkeretes kerek és szögletesebb kormányvég és bilincs rögzítéses tükrök. Azokat láttam néhány régi motoron. De osztom Taluga véleményét...ahogy amilyenhez éppen hozzáfértek, olyan került rá. Ha stílusban passzol a géphez, akkor minek kell beleszólnia akárkinek is, hogy "Hát ez nem eredeti!"
      taluga kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Kovacsk84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha stílusban passzol a géphez, akkor minek kell beleszólnia akárkinek is, hogy „Hát ez nem eredeti!”
        Mert amikor a motorjaink mellé állnak a "Nekem is volt ilyen..." kezdetű szöveggel, kell valami okosat is mondani utána
        OdinHEM és sinter kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mert amikor a motorjaink mellé állnak a „Nekem is volt ilyen...” kezdetű szöveggel, kell valami okosat is mondani utána
          Ismerős Nekem eredetvizsgán az egyik szaki a hátsó teleszkópba, meg a macskaszembe kötött bele, meg, hogy a becsúszók meg a kormány nincs krómozva, meg van rajta 1-2 csúnya csavar. Ja meg, hogy nem 2 visszapillantó volt rajta, hanem csak 1. Erre mondtam, hogy eredetileg egy sem volt, csak később mikor kötelezővé vált akkor tettek rá.

          Amúgy a P20asokon már volt téglalap alakú, műanyagkeretes visszapillantó is.
          Nekem most japán gyártmányú, krómkeretes, kerek visszapillantóm van, ráadásul egyből 2 is, hogy szimmetrikus legyen

          Meg múltkor egy bácsika szintén a "Nekem is volt ilyen..." hozzászólással kezdte a párbeszédet, de egyből azzal folytatta, hogy "...miért köpi így az olajat?!"
          OdinHEM, sinter és taluga kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nekem most japán gyártmányú, krómkeretes, kerek visszapillantóm van, ráadásul egyből 2 is, hogy szimmetrikus legyen
            Majd te is jól megkapod, hogy nem rá való...

            Nekem a már egyszer leírt "fúrjál lyukat a kipufogó aljára, hogy kifolyjon a trutyi" szöveg volt a legdurvább, de volt olyan bácsi, aki egy benzinkútnál elkezdte babrálni a karbimat, mondván megnézi jól van e beállítva a levegő csavar.
            OdinHEM, sinter és Blackmumus kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              taluga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nekem a már egyszer leírt „fúrjál lyukat a kipufogó aljára, hogy kifolyjon a trutyi” szöveg volt a legdurvább, de volt olyan bácsi, aki egy benzinkútnál elkezdte babrálni a karbimat, mondván megnézi jól van e beállítva a levegő csavar.
              Nekem szerencsére még hozzápiszkálni nem akartak, de nem is nagyon engedem. Pontosabban a suliban megpróbálta egy ismerős kölcsönkérni, mert állítólag neki is van egy T5-öse és hagy menjen már egy kört. Erre jött a válaszom "Ismered a mondást: p.nát és motort kölcsön nem adunk."

              Visszapillantóra visszatérve, börzéken szoktak néha árulni "eredeti" visszapillantót. Múltkor nekem is mondták, hogy "...még múlthéten eredeti fém visszapillantóm is volt, de elvitték"
              OdinHEM és taluga kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                „...még múlthéten eredeti fém visszapillantóm is volt, de elvitték”
                Ez kicsit olyan "Ismerek valakit, akinek van olyan ismerőse aki már hallott olyan emberről aki látott ilyet!"

                Komment


                  #9
                  Már én is felvetettem van szép állapotban lévő Panonnia korabeli szögletes bal oldali tükröm kormányvégbe. Ez akkor tájt Lux.-volt mivel nem kötelező tétel volt. Van 1dbfekete szárral és 1db. szürke száru, mindkettő szép! nem kuka szökevény.Csere érdekel eredeti CZ benzincsap mely nem kínai.

                  Komment


                    #10
                    sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Már én is felvetettem van szép állapotban lévő Panonnia korabeli szögletes bal oldali tükröm kormányvégbe.
                    És azt nem tudod, hogy csepelekhez is gyártottak e ilyen Lux. kiegészítőt?

                    Komment


                      #11
                      akkor hagyom a jelenlegi kerek tükröket, de majd nézelődöm hátha látok másoknál valami szépet. Ja, tegnap, a Váci motoros napon messze a legöregebb motor volt az enyém, még a Váci Püspök is megáldotta! Szépen teljesített, nem makacsolta meg magát a felvonuláson sem. Mondanom sem kell, hogy szinte mindenkinek "volt ilyen motorom" kezdetű szövege volt. Meg hogy ez nem is csepel, hanem danuvia. De többen fényképezték mint a Harley-ket! :-)

                      Komment


                        #12
                        mucsom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        akkor hagyom a jelenlegi kerek tükröket, de majd nézelődöm hátha látok másoknál valami szépet. Ja, tegnap, a Váci motoros napon messze a legöregebb motor volt az enyém, még a Váci Püspök is megáldotta! Szépen teljesített, nem makacsolta meg magát a felvonuláson sem. Mondanom sem kell, hogy szinte mindenkinek „volt ilyen motorom” kezdetű szövege volt. Meg hogy ez nem is csepel, hanem danuvia. De többen fényképezték mint a Harley-ket! :-)
                        Akkor most biztosan dagad a mellkasod a büszkeségtől (okkal)! Gratula! Az ilyen pillanatokban és a gondtalan gurulásoknál jön a "Megérte a munkát" felemelő érzése!

                        Komment


                          #13
                          Köszi, nagyon élvezem, hogy most minden működik rajta, és tényleg elsőre indul, igazi élménymotor!

                          Komment


                            #14
                            Üdv taluga!

                            Bocs,hogy bele vauzok,de típustól függetlenül gyártották a tükröket,minden 22mm-es kormányvégbe jók voltak ,a műszaki vizsga bevezetéséig (1966) nem volt kötelező,sőt,motorokon "haszontalan " divatnak tartottá.

                            Komment


                              #15
                              Szia St.Z.350!
                              Ezért írtam, hogy nem vagyok biztos benne.
                              Legalább most már ezt is tudom! Köszönöm a bele "vauzást", bár nem én tettem fel a kérdést, de nekem is értékes info!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X