Közlemény

Collapse
No announcement yet.

" Otthon melege "

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    " Otthon melege "

    Van olyan köztünk, aki rajtam kívül még megette ezt a " mézesmadzagot " ? ( volna néhány kérdésem, észrevételem ! )

    #2
    Pontosabban,-mire gondolsz?

    Komment


      #3
      A Fidesz kormány által bedobott pályázati lehetőség ! Energetikai pályázat 5 milliárd forint értékben lakosság számára, energetikai beruházások támogatására. Fűtés korszerűsítés, szigetelés , napenergia .

      Komment


        #4
        Engem még csak érdekel. Mi az észrevételed? Nekem kérdésem lenne, több is. Pl mit vesz alapul a területnél? Nálunk 100nm az alap, de földszint + emelet épület.

        Komment


          #5
          Szervusztok!

          Köszönöm,már értem és nagyjából átfutottam a neten.Írják,hogy órák alatt ki fognak fogyni a tételek és a pályázat beadása előtt,megfelelő építész irodáktól tanúsítványokat,meg nem is értettem teljesen miket kell beszerezni (gondolom jó pénzért),-szóval lesz itt jócskán aki eltegye a pénzt és akkor még nem biztos,hogy nyer a pályázat.Gondolom lesznek majd "szerencsések",de a többség marad szerencsétlennek,mint az szokott lenni,-a házak,-hát azok pusztulnak tovább.

          Nem kellene itt semmilyen pályázat,csak európai szintű jövedelem és a bizonyítottan a hazai építkezéseken felhasznált építőanyagok ÁFA tartamát minimalizálni,-esetleg végképp eltörölni.

          A napjainkban oly divatos külső hőszigetelésekről még néhány szót,vajon van e arra referencia,hogy úgy ötven év múlva,mi fog történni a falakkal a polisztirol hab alatt?

          Üdvözlettel:Che
          sinter és UK kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Ezt a fajta hőszigetelést tőlünk nyugatra már bontják lefele mert nem tud levegőzni , lélegezni az épület. Olyan mint a záptojás feltöröd és tudod a különbséget. Szétrohad a fal hisz a belső pára tartalom nem tud távozni. Ezért csapda a műanyag nyílászáró is. Ez is akkor jó ha vagy korszerű szárító géped van vagy ki tudod tenni a lakásból. Én ezt választottam mert egy 10 fős családban nem luxus hacsak nem 35 c fok fölötti a hőmérséklet. Szerintem egy jó hőszigetelés a 10 vagy 20 cm- es YTONG felragasztva drága de hosszú távon ez lenne az olcsó. Nem kezdik ki a sérült helyeken a madarak és nem is olyan sérülékeny. 1000X500X200 mm-2000 FT.
            OdinHEM, dongos78 és mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Írtam egy oldalt, de az enter megnyomása előtt lefagyott a gép, és elveszett minden. Talán a sors akarta így ,hogy ne mondjam el a véleményemet. A lényeg, hogy 150-250.000 ft, amit kifizetsz a pályázat leadásáig !
              OdinHEM kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                sepy
                Szétrohad a fal hisz a belső pára tartalom nem tud távozni. Ezért csapda a műanyag nyílászáró is.
                Igen, valóban így van, mint megannyi műszaki dolognál, hogy megoldasz egy problémát és kapsz cserében másikat...

                A hagyományos nyílászárók, főleg ha meg is vetemedtek, rémes hőszigetelésűek, a műanyag ablakok nagyon jók, főleg a 3 üvegesek.
                A panel, B30-as blokktégla hőtechnikai szempontból halásos, jobb rátenni a hőszigetelést, még ha nikecell is...

                A gázárak eltérítettek (ebbe mélyebben nem mennék bele, de alakulhatott volna úgy is a dolog, hogy a jelenlegi gázárak másfélszerese lenne már), de ezeknél az épületeknél rengeteg a fűtés költség, muszáj szigetelni....és itt jön be a penész, meg az a tény, hogy a párás falak hőszigetelése sokkal rosszabb, mint a nem befülledt falaké...

                A megoldás a szellőztető berendezés (márkát nem írok, mert még valaki azt hiszi ügynökük vagyok...), de nem a 30-40- ezer Ft-os párátlanítók, meg a csoda tabletták, hanem a tízszer annyiba kerülő páraérzékelős szellőztető rendszerek...én néhány hónapja szereltettem be ilyet, nem véletlenül.

                Komment


                  #9
                  Kedves Mir-mur!

                  Rátapintottál a lényegre,-hát ez a 150-250 000 Ft. a lényeg,annyiból meg veszünk egy évre tüzelőt,vagy kicserélünk két nyílászárót,és kenjék a fejükre az "otthon melegét".

                  A mi családunk,egy közel 100 éves,felújításért esedező 55 cm. vastag vert falú házban él,melyhez az évek folyamán bővítményként ragasztgattunk,de már a ragasztmányok is felújításra szorulnának.Az évek folyamán építettem a saját kezemmel,egy különálló műhelyt,amit szeretnék összekötni a lakással.A fenti elgondoláshoz készültek építési tervek és engedélyek,melyek alsó hangon olyan 400 000,-Ft.-ba vannak és természetesen lejártak.A hülye fejemmel úgy gondoltam,ha egyszer már van építési engedélyem,akkor majd építkezhetem,-hát a "lófaszt",-kitaláltak itt a felelős kivitelezőtől,az építési naplótól,a beépíthető anyagokon túl még sok mindent,-csak ne-hogy boldogulj.

                  A röhej az,hogy a környezetemben,a beépítettségi százalékot,a távolságokat és minden rendeletet figyelmen kívül hagyva,úgy építkeznek az emberek,ahogy akarnak,mert ebben az országban törvény és rendelet születik annyi,hogy a negyede is sok lenne,de az a hülye aki egyet is betart belőle,mert ha törvénytisztelő hajléktalan lesz és éhen döglik.


                  A közelmúltban az építési engedélyekkel kapcsolatosan is hoztak valami új törvényt,talán már nem kell,-hogy ebben mi lesz a "Svéd csavar",azt nem tudom,de már előre borítékolható,hogy könnyebb nem lesz.

                  Üdvözlettel:Che

                  (Jártam már én is úgy,hogy megírtam egy hozzászólást és valahogy nem volt feltölthetö,mert.........)
                  sinter és OdinHEM kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    (Jártam már én is úgy,hogy megírtam egy hozzászólást és valahogy nem volt feltölthetö,mert...)
                    Ótómata cenzúra?
                    kitaláltak itt a felelős kivitelezőtől,az építési naplótól,a beépíthető anyagokon túl még sok mindent,-csak ne-hogy boldogulj.
                    Építési engedéllyel megépítettem a garázsomat, majd beballagtam a tanácsra üzembe helyeztetni, erre közölték a kivitelező nem írta alá és az én nem lehetek.
                    Néztem kivitelezőt jó pénzért aláírt volna, mert az el nem végzett munka feltételezéséből neki is adózni kell.
                    Most nincs lakhatási engedélyem a garázsra, de a benn lakókat ez 20 éve nem zavarja, cserébe nem fizetek garázsadót,
                    OdinHEM, Lemezjáték és kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      hogy ebben mi lesz a „Svéd csavar”,azt nem tudom
                      Ejnye, ejnye, hát hogy feltételezhetsz ilyet? Minden 6 ó, mindenkori (A vagy B oldaltól függetlenül) kormányunk mindent értünk tesz!
                      Esetleg tapasztaltál már valaha is "svédcsavart", hogy egyik kezükkel adnak, a másikkal hátulról elvesznek kétszer annyit? Mert én nem... ááá nem...

                      Komment


                        #12
                        Huuuú!!!

                        Ezek szerint nektek is tele van...................................!!!
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #13
                          Che
                          A mi családunk,egy közel 100 éves,felújításért esedező 55 cm. vastag vert falú házban él,
                          Ezeknek a falaknak nem is rossz a hőtechnikája! Nagy tömegük van, nagy a hőtehetetlenségük, és a hőszigetelésük is jó.
                          Az más kérdés, ha alulról vizesedik, az az állékonyságát is veszélyeztetheti...

                          Az új szabály lényege, hogy 300 m2 alatt nem kell építési engedély családi házhoz, lehet építkezni, a tervező és a kivitelező felelőssége, hogy jó legyen...

                          (Mindig azt szokták mondani példaként, hogy bezzeg a Bécsi út túlsó végén nincsen ennyi adminisztratív szabályozás, ott ha valaki indít egy vállalkozást, vagy csinál valamit, azonnal teheti, nem kell hónapokat várnia különböző engedélyekre....Hát, itt van, ez is valami ilyesmi...)

                          Komment


                            #14
                            Szervusztok!

                            Nekem az otthon melegét,ezek a közel 100 éves falak jelentik,akármilyen is a hőtechnikájuk,-mert ide születtem és,ha kifordítok egy ásónyi földet a kert bármely szögletéből,azt már a szüleim is megtették és minden egyes rög ismerős ,számomra ez a telek,rajta az öreg rozoga házzal,maga a haza.Nem tudok érzelmek nélkül beszélni róla,-itt nőttem fel és remélem,ha majd elmúlok a poraim itt vegyülnek el az anyafölddel.

                            Visszatérve az "otthon melege" és egyéb pályázatos programokhoz,-nem tudok bennük hinni,-mert már régen elvesztettem a bizalmamat minden,a közéletet birtokló elitben.Nem mondtam le semmilyen fejlesztésről,az idén az utca fronton lesz ablak csere és a lakás bejárati ajtaját cseréljük ki,de csak önerőből.Az ablakok és ajtó már megvan várom,hogy melegebbre forduljon az idő,mert lehet,hogy az áthidalókat is cserélni kell,az meg egy nagyobb munka és nem maradhatunk az utca fronton hetekig nyitva.

                            Azt,hogy tele van e? Igen nagyon tele van,mert qrvára elég már abból,hogy mindig valamilyen hatóság akarja megmondani és rám erőszakolni,-hogy nekem mi a jó,-mintha döntésképtelen lennék.Nagyon jó lenne már,ha mindenkori hatalom levenné rólam az "óvó szárnyait" és hagyna olyan szabadon élni,mely szabadság a társadalmat alkotó egyetlen személy testi,szellemi,morális érdekeit ne sértse.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #15
                              Esetleg tapasztaltál már valaha is „svédcsavart”, hogy egyik kezükkel adnak, a másikkal hátulról elvesznek kétszer annyit? Mert én nem... ááá nem...
                              Ááááá ilyet még sosem, hogy csak ennyire keveset vegyenek el

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X