Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Új rendszám Magyarországon

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Új rendszám Magyarországon

    Sajnos nem kerülhettük el, hogy ide is ne kerüljön be a politika !A ma reggeli ( NEO ) rádió hírblokkjában hangzott el, miszerint a kormány új rendszámot akar bevezetni. Nem titkolt szándékuk, hogy az illetékekből befolyó pénzel a költségvetést gazdagítsák. Természetesen az anyagi terhek megint csak bennünket sújtanának, hiszen itt nem csak rendszámról, hanem forgalmi, és törzskönyv cseréről is kell beszélni.A kormány számításai szerint, kb. 15 milliárdot fognak ezen kaszálni.Azon túl hogy teljesen felháborító az e fajta spekuláció, ami nem szól másról mint a pénzbehajtásról, megint csak egy baklövése lesz a kabinetnek. Az üzemanyagok ára miatt már így is jelentősen esett a fogyasztás, de véleményem szerint ez egy újabb vízválasztó lesz, hiszen a szegényebb autós társadalom már nem fogja bevállalni ezt a költséget. Sajnálom hogy ilyen negatív témát hoztam fel, de ez mindnyájunkat érinti, és jogosan háborítja fel. Ne tegyetek szívecskét az íráshoz, mert úgysem lenne igaz hogy " szívesen olvastátok "
    Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2012 jan. 20, 10:46.

    #2
    Én a HVG-ről értesültem erről a lépésről. Igazából egyik szemem sír a másik örül. Az új rendszám mint szabvány forma sok helyen van és működik. Előnyei is vannak. Na de van a sírós szemem is ami nem érti miért nekem kell ezért a váltásért bűnhődnöm. Tudjuk, hogy mostanában divatos volt az utca átnevezések. Itt a lakcímkártyát automatice cserélték és ezen okból a forgalmit is cserélték ingyen és bérmentve. "igaz a vállalkozóknak több nyűgük volt belőle" Ugyan ezt várnám el az új rendszám típusra váltásnál. Mert én mint jármű tulajdonos nem tehetek arról, hogy ők gondoltak egyet. Bőven elég lenne az a teher, hogy sorban kellene állni a hivatalban a cserére.

    A benzin meg megint egy olyan ami sokakban felháborodást kelt. Bár veteránosként elég nyugodtan tűrök. Pedig nekünk még a benzin árára rájön a 2T olaj is "kivétel a 4T-s kollégák".
    OdinHEM és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A baj csak az, hogy ezt kizárólag a pénzbehajtás miatt lépik meg. Ne feledjük el, hogy a jelenlegi rendszám és hozzá kapcsolódó irat, minden uniós előírásnak megfelel.
      , OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A baj csak az, hogy ezt kizárólag a pénzbehajtás miatt lépik meg. Ne feledjük el, hogy a jelenlegi rendszám és hozzá kapcsolódó irat, minden uniós előírásnak megfelel.
        Már "finomítottak" rajta, egy picit! A 14 órási hírekben úgy mondták, hogy csak az új forgalomba helyezésnél adnak újat vagy aki kéri a régi helyett!
        De ahogy a mondás:"nem zörög a haraszt,.........."
        OdinHEM, Che és soveny kedvelte ezt.
        A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

        Komment


          #5
          Szervusztok . Naív a kérdésem : " elfogyott" a betű és számvariáció ? Esetlegesen nem így volna , van egy gonosz kérdésem : kinek áll érdekében ? Nekem jó az is ami van. Régebben ideiglenesen / 2002? / kivont jármű / amikor még nem kellett fizetni annyit és időkorlátozás nélkül volt a dolog / megtartott " új " típusú rendszámát is lecserélik - ugyanilyen mostanira ! Természetesen nem ingyen ! Üdvözlettel.
          Che kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Annak idején úgy volt,hogy a rendszám a te tulajdonod,ha eladod a motort a rendszámot leveszed és majd az új mocidra felrakod. Tudjuk,hogy nem igy lett.
            A most bevezetendő rendszám majd a lakóhejedet is jelzi valamilyen formába,csak ha én eladom a váci rendszámos motoromat Paksra akkor a uj tulajnak az átiráson kivül majd rendszámot is kell cserélnie?
            OdinHEM, majdánka és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              csuhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Annak idején úgy volt,hogy a rendszám a te tulajdonod,ha eladod a motort a rendszámot leveszed és majd az új mocidra felrakod. Tudjuk,hogy nem igy lett.
              A most bevezetendő rendszám majd a lakóhejedet is jelzi valamilyen formába,csak ha én eladom a váci rendszámos motoromat Paksra akkor a uj tulajnak az átiráson kivül majd rendszámot is kell cserélnie?
              Szerintem eladásnál, már nem csak a forgalmit és törzskönyvet kell cserélni, hanem a rendszámot is, ha másik megyébe viszi az új tulajdonos a járművet.

              Már nem szeretem nézni a híradót sem ,mert csak felidegesítem magam az ilyen híreken ,mint amilyen ez a rendszámcsere is!Akárhogy számolom kb. 20.000ft-al fognak minket megrövidíteni.Ja, meg az utánnajárkálás.Ez Magyarország.

              Komment


                #8
                Egyetértek Tamás78 kollégával, a híradót nem is nézem már mert csak feldühít.... Politikamentesen kérdezem hogy ezt meg amúgy hogy gondolták? Cseréljük le mert kell a pénz?!!! Na mellesleg nemrég "etették meg" velünk a baleseti adót!!
                Elhinni se tudom mi lesz ha komolyan cserélni kell a rendszámokat.... agyrém....

                Komment


                  #9
                  dott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Elhinni se tudom mi lesz ha komolyan cserélni kell a rendszámokat.... agyrém....
                  Ezt valahol valakik kigondolták, jó eséllyel végrehajtásra is kerül. Végülis ez a fajta rendszám már volt tervben a 2 betű-négy szám átállásnál, az akkori kormány a jelenlegi verziónak szavazott bizalmat valami miatt, biztosan ez tetszett.

                  A bökkenő csak az, hogy nehéz erről politika nélkül beszélgetni, mert a betűsorozatnak pont a kellős közepén vagyunk. Másfél percet hallottam valamelyik híradó ezzel kapcsolatos bejátszásából, egyetlen indokként a rendőrség munkájának megkönnyítését hozták fel előnyként. Biztosan könnyebb ránézésre megítélni hogy honnan jött egy autó, de manapság már nagyon könnyen le tudnak mindent kérdezni (hála a számítógépeknek), a járási felosztású rendszámoknál is ugyanúgy le kell kérdezni rádión vagy számítógépen keresztül a központi adatbázisból a körözési/forgalomból kivonási/biztosítással kapcsolatos dolgokat.

                  Mondjuk kíváncsi leszek fog-e erre reagálni az adatvédelmi biztos/ombudsman valamit.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2012 jan. 21, 00:25. Oka: elírás
                  There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                  Komment


                    #10
                    Szervusztok!

                    Ma délben a Kossúth rádió adásából értesültem először,az új rendszámokról.A rádióban sejtetni engedték, a bevételek mellett,hogy milyen nagyszerű dolog a bűnmegelőzés érdekében ez az új ,lakóhelyet azonosító szisztéma.Szerintem,ha a bűnözőket végre,a "helyükön" kezelnék,nem gondolok itt akasztásra,karóba húzásra,felnégyelésre,stb.,de ha bizonyított esetben utat,gátat,hidat kellene építeni,-emberséges ellátás mellett,-a törvények által meghatározott ideig,-más lenne a "hozzáállás".

                    Egyébként nekem nagyon megfelel a régi rendszám,sőt még a két betű,négy számos is megfelelne,-esetleg külön tetszene is,de ha már a változtatásért eszi őket a fene,nem tudom miért nem,valamilyen személyhez rendelt (Pl.jogosítvány sorszám)rendszert próbálnak bevezetni.

                    Nem tudom mi lesz,-gondolom egy ilyen tutyi-mutyi társadalomban az,-amit akarnak,de úgy lenne becsületes,ha hosszú távra átgondolnák és nem kényszerítenék a járművek üzembentartóit az azonnali cserére,az-az nem sarcolnák az amúgy is kivéreztetett jármű-üzembetartókat.

                    Átolvasván hozzászólásomat,-sajnos már politikába hajlik a stílusa,de nem akarom átírni,mert ezt érzem,ezt gondolom és ha a hátam mögött hagyott 64 év alatt nem "nyaltam",-nem "görbültem",a hátralévő,időt sem szeretném a fentiekkel tölteni,inkább törjenek ketté,-de ezt nyíltan tegyék,-az-az mondják fizessetek,mert bár minden a mi zsebünkben van,de még az a kevés is kell ami nálatok maradt!

                    Nagyon keserűre sikeredett ez a hozzászólásom,-ne haragudjatok érte,de annyira felbosszantott ez az egész,-mindig a sarc,-hol a határ?

                    Kérem a moderátort,ha hozzászólásomat,mértéken túlinak,-túl politikusnak találja,-törölje,de egyszerűen ez jött ki belőlem!

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      #11
                      Sziasztok.! természetesen nekem sem tetszik,hogy megint el akarnak húzni minket. És nem kevés összegekkel. Jó bevétel az biztos. Persze felelőtlen kijelentéseik előtt jó lenne ,ha előtte át gondolnának egy két , dolgot és többen át olvashatnák mielőtt közzé teszik.
                      -- ha mondjuk elfogyna a betűink akkor meg érteném. Vagy ha logikusan ,mint Külföldön ( csinálják) .. megyékre adnák ki a rendszámokat. Ez abban segítene,ha előttem tököl valaki, vagy nem tudja fel venni a forgalom ritmusát. Ne dudáljanak, ne kiabálják le a fejét szegénynek. Mert a Rendszámból lehetne látni,hogy a jármű vidékről jött...

                      Szép napokat mindenkinek.

                      Komment


                        #12
                        Van aki már szereli az új rendszámot:
                        Click image for larger version

Name:	396098_354050424607472_100000075539235_1468223_417489539_n.jpg
Views:	1
Size:	15.3 KB
ID:	129685
                        Ez már teljes szemétség...ha akarják csinálják, de ingyen...nem nekünk kell, hanem nekik. Oldják meg maguk.
                        "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                        "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                        Komment


                          #13
                          Szervusztok . Vízióm volt. A műszaki vizsgán lefotózzák a km állást. Lehet, hogy nem abból a célból teszik, amit híresztelnek : - az új gazda ne " károsodjon " a viszatekert óra miatt ? Két műszaki vizsga között az órában különbség keletkezik, ezt szorozni lehet, akármennyivel . Vagy ne adjak ötleteket? Az elektronikus kártyák " forgalmát " a NAV a " vagyonosodási " vizsgálatnál, már alkalmazza / pontgyüjtő -, bank-, meg az egyéb előnyökkel járó kártyákat beleértve + a közüzemi számlákat is ide sorolhatjuk - ezt összeadják, de erről már azt hiszem írtam / Leszögezhetjük : teljesen mindegy - bármiért lehet fizettetni, csak ki kell találni ! Üdvözlettel .

                          Komment


                            #14
                            Szervusztok. Vízióm volt. A műszaki vizsgán lefotózzák a km állást.
                            Így van. Kötelező lefotózni, mert különben ejnye-bejnye. Már a műszaki adatlapon is megjelenik: "Km óra állása 2012.01.32-én: 999999km."
                            Okmányiroda ezt rögzíti is.
                            Ettől megint remélhetnek javulást, a km óra tekergetés soha nem fog megszűnni.

                            Komment


                              #15
                              Találjanak ki értelmesebbet ha lehet....
                              És most, Nagy Testvér, figyelj a szavamra: Ha pénzre van szükséged adj rendszámot a papír nélküli gépeknek...meglátod nyereséges lesz...Akkor majd mindenki elmegy közzűlünk szó nélkül új rendszámot, forgalmit beszerezni, új biztosítást kötni, súlyadót fizetni. Addig nem! Fogd fel, a gépjármű nem vagyontárgy, hanem használati cikk!
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X