Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szervusztok!

    Az állattenyésztésben használatos a magroppantó gép.A gépnek az a feladata,hogy a magvakat ne darálja,-hanem roppantsa össze.A gép lényeges eleme két egymással szembe forgó egyforma átmérőjű henger,melyeknek palástján,azonos osztásban,tengelyirányban végigfutó rádiuszos bordák vannak kialakítva.A két henger tengelytávolsága változtatható,ezzel szabályozva az összeroppantani szánt magvak roppantás utáni nagyságát.

    A fentieket azért írtam le,remélem képszerűen,-mert egy ilyen elven működő gép is alkalmas lehet,a szórásra szánt maghéjak elkészítésére.A magroppantó zúz és nem darál,mert a magvak csak egyszer haladnak át a roncsoló görgők között és nem kóvályognak többszörösen a kalapácsok és a rosta között,míg a rostán átesnek,ezért úgy vélem kevesebb magliszt képződne.

    Nem volt szerencsém még látni,szórásra alkalmas magzúzalékot,csak hallottam róla,hogy van ilyen,-ezért a fenti írást tekintsétek egy eszmefuttatásnak a tárgykörben!

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      beszórni egy terménydarálóba
      Én városi csávó vagyok !
      Régen mozsár volt összetöröd
      Abból meg jam lesz a mozsár alján.
      s a maradékot is fel lehet használni ha nem válik be.
      Utalnék az első mondatra !

      Komment


        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én városi csávó vagyok !
        És?

        Mondtam mér neked hogy anno haverral kóvályogtunk Miskolcon, várva az első buszt. Pirkadatkor a 20 emeletesnél kakaskukorékolást hallottunk. Körbe is jártuk, és valahonnan fentről jött a hang
        Szóval nálad a műhely mögötti részen még talán jól is éreznék magukat

        Komment


          Utalnék az első mondatra !
          Az emberi táplálék... Nem szereted a tejbegrízt?

          Komment


            Attila én eme étel fogyasztását még 10 évig szeretném mellőzni utána következik majd a 2. gyerekkorom csak. Akkor igen közel leszek a két hetes korhoz!!

            Komment


              Én most is szeretem. Jóval később meg már muszájból is szeretni fogom.

              Komment


                Nem szereted a tejbegrízt?
                Sepyvel értek egyet ! Én már a diáktáborban is csodálkoztam, mikor őrjöngve rohantak a többiek repetázni ebből a nemes étekből !

                Komment


                  Tedd húsdarálóba(kiszuperáltba)a szitálást a mérettartás miatt nem lehet kikerülni.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    Máté az milyen tejbe papi!! A válaszodra biztosan használható lenne csak annyi bevált anyag mellé a sok macera? és lehet csak igen rozsdás felületre lenne jó pl. alváz?. Az alut. elhordaná és úgy nézne ki mint amit a Szuba öntöttek! Pista gépének az öntvénye is fertelmes pedig ott volt anyag bőven csak a minőség " O ".

                    Komment


                      Oké én a dióhély-őrleménynél maradtam!

                      A tejberizst szeretem:töményen kakaós-cukorral melegen!Csak egyre ritkábban érdemelem ki....??!!!?
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        A tejberizst szeretem:töményen kakaós-cukorral melegen!Csak egyre ritkábban érdemelem ki...?? !!!?
                        Nem lehet az hogy jobbat érdemelsz,és azt kapod? rosszalkodj...s mond azt: hú de utálom a tejberizst.... (másoknál bevált)

                        Komment


                          Mai tapasztalatom - szerintem ez már rég lejárt lemez, nekem új.
                          Nekem mindig szükségem van egy-egy pendrive-ra, azonban sosincs kéznél. Elég lenne sok pici, mert apróbb dolgokat hozok-viszek.

                          Az adathordozókat Kínában gyakran hamisítják. Azaz vesznek egy olcsó, kisebb kapacitású adathordozót, elhitetik vele, hogy valójában nagyobb, majd drágábban eladják. Ettől még nem lesz nagyobb, legfeljebb a vevő bánata, hogy átverték.
                          A nyereségük abból áll, hogy sokan benyelik a veszteséget reklamálás nélkül.
                          Azonban az ebay - és elméletileg az ottani hatóságok - nem nézik ezt jó szemmel, ezért az eladókat villám gyorsan meg lehet győzni, hogy adják vissza a vételárat.

                          Tehát: kell rendelni valami olcsóbb pendrive-ot, lehetőleg többet. Ha megérkezik, megvizsgálni egy programmal, hogy valódi, vagy hamis a kapacitása. Ha valódi, akkor nyertél. Ha hamis, akkor meg kell reklamálni, pénzt azonnal visszakapod, a pendrive-ot megtarthatod.
                          Az eszközt pedig át lehet állítani, hogy a valódi kapacitását mutassa ( általában 4-8gb) és van pár hibátlan pendrive-od ingyen.

                          Komment


                            Abban a méretkategóriában itthon kb 5L benzin áráért hozzádvágnak egyet, nem érdemes szerintem kétes forrásokkal vacakolni :
                            https://ipon.hu/webshop/product/king...0_piros/146124

                            /SZERK
                            Akarom mondani 6L(hirtelen a 400+FT/l árral számoltam)...
                            Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2016 dec. 07, 22:16.

                            Komment


                              (hirtelen a 400+FT/l árral számoltam).
                              Napok kérdése !-------------

                              Komment


                                Mint mondtam, nekem a mennyiség számít, mindig legyen egy kéznél. Ugyanis elszórom. Mint mindent. Nagyjából ezért vettem vagy 50 darab pz2 bitet, mert úgy tele van szórva a műhely, mindenhol van egy.
                                A 0Ft/db és jó esetben a 800Ft/db árral érdemes vacakolni. A megbízhatatlanság miatt sose tárolok adatot ilyen eszközön. Párszor már láttam kollégákat sírni, hogy a PhD tézis, a munkaanyagok és a családi képtár eltűnt a pendriveról.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X