Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Vagy vegyél Izst(vagy alakítsd át az oldalgyertyás Pannóniát középgyertyásra), oda csinálhatsz üveges csavart a dekompresszor helyére.
    Nem tudnám hova tenni, a sufniba csak 2 fér be... (most a babetta van bent meg a suzuki) Mostanság amúgy se fogom állítgatni mert (még) jó .

    @heegany
    Ennyire azért nem "durvulok" . Visszajelzőtől jut eszembe, sikerült megoldanod hogy a gyújtás ne zavarjon be az elektronikának?

    Komment


      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem tudnám hova tenni, a sufniba csak 2 fér be... (most a babetta van bent meg a suzuki) Mostanság amúgy se fogom állítgatni mert (még) jó .
      A Babettát akaszd fel a falra vagy a plafonra

      jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ennyire azért nem "durvulok" . Visszajelzőtől jut eszembe, sikerült megoldanod hogy a gyújtás ne zavarjon be az elektronikának?
      Jah, már az egész mikrovezérlő elhalálozott
      Tervben van egy komolyabb. Arduino vezérlős, Nokia 5110-es kijelzővel legalább 3 réteg acéldobozba zárva, minden bemenet optocsatolón keresztül, a táp bemeneten meg induktivitás, mindenféle zavarszűrő kondi meg minden amit találok és még elfér
      Persze minden érzékelő árnyékolt kábellel rákötve, fém csatlakozókkal...


      A másik opció az hogy félig mechanikus lesz. Na ezt talán még problémásabb megoldani. De erről majd akkor írok ha a mechanikus részeit megterveztem.

      Komment


        Persze minden érzékelő árnyékolt kábellel rákötve, fém csatlakozókkal...
        Lehetőleg ezúttal csavart érpárral csináld, így ha be is jut egy kis zaj még "ki lehet gubancolni a jelet" . Szerintem amúgy az lenne a legjobb ha blokktól távol eldugnád egy kis dobozba a "tökbe" meg csak táp megy meg valamin a kijelzőnek az info hogy mit jelezzen ki :/ . Nokia kijelző helyett amúgy nem érdekel egy ilyen?

        Komment


          Az a baj hogy a kijelző vezetékein is simán visszamegy a zavar a prociba. Szóval a lehető legrövidebb vezetékek kellenek a kettő között. Át a páncélzaton.

          Érintőképernyő? Köszi, de ránézésre is rohadt nagy
          Van egy színes LCD-m is. De azt napsütésben alig látni... Ráadásul az már annyira pászosan fér el hogy a sarkait le kellene vágni.

          Jó lesz a nokia is. Monokróm LCD, háttér világítással. Szépen befér a helyére, elfér rajta aminek el kell és elférnek mellette a visszajelzők.

          Komment


            Norbi, csmeg. Rakj be egy komplett bontott autó műszerfalat és multimédia egységet. Majd told be OT vizsgára, hogy ez így jött le annak idején, nyugati exportra szánt.

            Komment


              bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Norbi, csmeg. Rakj be egy komplett bontott autó műszerfalat és multimédia egységet. Majd told be OT vizsgára, hogy ez így jött le annak idején, nyugati exportra szánt.
              Van itt Edelénybe egy csávó, neki van a bebőrözött BMW-je. Az az oldalkocsis, 700 valahány kg-os apróság Na azon valami olyasmi van. Meg autóba való fejegység a rádióhoz

              Komment


                Pár nappal ezelőtt pakolászgattam a műhelyben, mikor is a kezembe akadt valami, amit már szerintem kb 10 éve nem használtunk(de lehet hogy több is van). Annó pár a kukában landolt, elvégre elavult technika, és talán már nem is működtek.
                Legalábbis elavult lett amikor bejöttek a LED-es lámpák amik jobb fényerő mellett tovább üzemeltethetők. Ráadásul akár aksival is, úgy meg olcsóbb

                Na szóval erről van szó:
                Click image for larger version

Name:	20161228_175840.jpg
Views:	1
Size:	201.1 KB
ID:	151169Click image for larger version

Name:	20161228_175826.jpg
Views:	1
Size:	202.6 KB
ID:	151173


                Nézegettem, gondolkodtam hogy mi legyen a sorsa, közbe a kezembe került egy lítiumos cella is ami véletlenül pont elfér benne

                Úgyhogy tervezgettem egy kicsit, nyomtattam hozzá új belsejét, aztán ez lett belőle:

                Click image for larger version

Name:	20170104_190910.jpg
Views:	1
Size:	194.4 KB
ID:	151170Click image for larger version

Name:	20170104_190923.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	151171
                Működőképes lapos elemet nem találtam itthon. Szóval a gyári állapot fényerejét már csak emlékeimből tudom felidézni. Szokták mondani hogy az idő megszépíti a dolgokat, de még így is ha visszagondolok. Hát, elég szar volt a fénye ezeknek
                Ahhoz biztosan kevés hogy este egy telefon kamerájához elegendő fényt biztosítson.

                Most viszont:
                Click image for larger version

Name:	20170104_191031.jpg
Views:	1
Size:	194.8 KB
ID:	151172
                Telefon azért rosszabbul lát sötétbe mint egy ember. De talán látni valamit.

                És ebbe csak egy kicsi 1W-os LED van. A fejlámpáimba 3W-os LED-et szoktam rakni.
                Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2017 jan. 04, 20:52.

                Komment


                  Voltak olyan lámpák, amibe hat-nyolc góliát elemet lehetett belepakolni. Azok elég jól világítottak.
                  Everything is better when you decide you don't care.

                  Komment


                    Voltak olyan lámpák, amibe hat-nyolc góliát elemet lehetett belepakolni. Azok elég jól világítottak.
                    De csak a legmenőbbeknek volt olyan az osztálykirándulásokon. Mások csak irigykedve nézték(..tük) a távolba nyúló fénycsóvát. Én középosztályba tartoztam heegany által közölthöz hasonló lámpámmal, ami színváltós volt!
                    Egy-egy tolókával lehetett zöldre, ill. pirosra váltani. (ergo, bakterlámpa).
                    Jók voltak ezek... valamire.... Vagy nem érintkezett, vagy az izzó billent ki belőle...

                    Click image for larger version

Name:	zseblampa-szinvaltos.jpg
Views:	1
Size:	199.2 KB
ID:	151181

                    Komment


                      Amit átfaragtam annak is törött volt az izzót tartó része.
                      Még általános sulis koromba ilyen volt nekem is(mint amit átalakítottam) csak kékben. Valahol még meg is kellene lennie szerintem Igazából a lábam elé világítva láttam az utat emlékeim szerint. Bár akkor még alacsonyabb voltam, nem kelletett ilyen magasról világítani
                      Na meg persze a sok-sok kontakt hiba állandóan. Időnként csiszolópapírral csiszolgatni az érintkezőket hogy megbízhatóbb legyen

                      Aztán, még a LED-es korszak előtt, kaptam egy bicajlámpát. 4db ceruza elem(akarom mondani aksi, elvégre nincs elemgyárunk) és egy bika halogén izzó. Meg persze jó foncsor, két fokozat. Az egyik csak egy kicsit vakította a szembejövőt, a másik meg kisütötte a szemét ha kicsit magasra állítottam a lámpát
                      Na azt jónéhány évig nem tudta überelni egyik LED-es se fényerő tekintetében.
                      A gond inkább a max fél órás üzemidővel volt Meg persze az hogy az új bicajom vastagabb kormányára nem letettet felrakni (mondjuk az 2008-ban volt, addig használatba volt és még akkor se volt jobb LED-esbe)...

                      Olyan góliát elemes izét láttam. De annyira az nem volt elterjedt mifelénk. Drága volt bele az elem. Ráadásul a méretei miatt annyira nem táska kompatibilis
                      Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2017 jan. 06, 14:03.

                      Komment


                        Ráadásul a méretei miatt annyira nem táska kompatibilis
                        Csak nem valami ilyesmire gondolsz?
                        Click image for larger version

Name:	36005_0.jpg
Views:	1
Size:	39.1 KB
ID:	151182
                        (6 D elem megy bele elvileg)

                        Komment


                          Ez még jobb mint a pumpaifjú korunkban a falvakban a betévedt idegent/ bálozót/ sok esetben fogadta a bicajról leakasztott pumpa de védő eszköznek is hatásos volt!

                          Komment


                            sok esetben fogadta a bicajról leakasztott pumpa de védő eszköznek is hatásos volt!
                            a "vipera" őse ..............

                            Komment


                              Még-hogy a kerékpárról leakasztva,-előrántva a csizmaszárból a 48-as kör udvarán "parasztbál" alkalmából.A fél és a deci kevertek felkavarták az indulatokat és a versengés a tüll ruhás nem is annyira első bálozós jányok kegyeiért.Volt ott néha akkora zama-zuri,hogy csak úgy hullottak a zápfogak.A zseblámpa ott csak arra lett volna jó,hogy a csata után keresgéljék az összetört szemüvegek darabjait,-bár azok a lapos elemes régi vackok inkább arra valók lettek volna,hogy hozzávágják az ellenfélhez.

                              Nem voltak valami szép idők,az is kellemetlen volt amikor a "garde mamák" ,a bélgázok kellemetlen feszítésétől megszabadulni iparkodván,lépésenként durrogtattak,amikor a bál végeztével,valamikor hajnal táján kísérted,nagy engedélykérések után haza a jányt.Voltak olyan történetek,-amelyek a mai világban már nevetségesnek tűnnek,de akkoriban véresen komoly dolog volt.

                              Azért jó,hogy elmúlt.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                A fél és a deci kevertek felkavarták az indulatokat és a versengés a tüll ruhás nem is annyira első bálozós jányok kegyeiért.Volt ott néha akkora zama-zuri,hogy csak úgy hullottak a zápfogak.A zseblámpa ott csak arra lett volna jó,hogy a csata után keresgéljék az összetört szemüvegek darabjait,-bár azok a lapos elemes régi vackok inkább arra valók lettek volna,hogy hozzávágják az ellenfélhez.
                                De jó,hogy sokáig nem ittam és főleg nem fiatalon!Inkább a benzin szagát szívtam!
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X