Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Idei terv a hatalmas épület+a sok minden.
    Akkor idén kőműves brigádot is kell szervezni a cserepezés mellé.

    Komment


      Nicsak...Végre egy normális motor! (csak azt nem tudom, mitől Yamaha erőforrás a Minarelli blokk? )
      https://www.sportmotor.hu/magazin/jawa-660-vintage
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        Van 350-es is:

        Jawa 350 OHC | Katalog motocykl

        Fotogalerie Ofici

        Komment


          A Minarelli a YAMAHA licence alapjan gyartja a motorokat tobbnyire csak a motrokat a robogokhoz meg az XT 600 rancfelvarott 660-ra alakitott motorjat vizhutessel. Ami nem ugyan az amotor amit a 90-es evek elejen gyartott blokk az 5 szelepes valtozat.Az egy nagyon jo motor volt robosztus es strapa biro.

          Komment


            Sziasztok,

            Mindig is a vintage megszállotja voltam, na persze jó a modern is a házba, mert mégiscsak könnyebb elindítani az automata mosógépet, mint a keverőtárcsás mellett állni órákat Ettől függetlenül régóta vágytam már a gyerekkorom játékaira, sőt nemrégiben sikerült beszereznem a régi papírpénzeket a tízforintostól az ezresig. Ezek is az irodámat díszítik, és minden ügyfelemnek mosolyt csal az arcára.
            De igazán akkor ragadott magával a "gyűjtőszenvedély", mikor Joker nekem adta a Sokol rádiót, és ezzel kezdetét vette a nosztalgikus fogdosás, mert senki nem tudott elmenni mellette enélkül. Bár nemrégen volt nálam egy család adóbevallást készíttetni, és a negyedikes nagyfiú, miután megtudta, hogy az egy rádió megkérdezte: de hol van a kijelző?
            Szóval minden hónapban gyötröm Demetert, hogy kutasson fel nekem valamit a neten, ami épp szöget ütött a fejembe.
            Fogadjátok szeretettel az irodai retro sarkomat.
            Click image for larger version

Name:	20170302_183304.jpg
Views:	1
Size:	202.1 KB
ID:	151524
            Utoljára szerkesztve a következő által: KIldikó; 2017 márc. 02, 19:07.

            Komment


              Kedves Ildikó!
              Még egy ilyen kellene az irodádba:
              Click image for larger version

Name:	Pacsirta.jpg
Views:	1
Size:	78.3 KB
ID:	151537
              Na ez igazán nagy feladvány lenne a mai ifjúságnak.
              Nekem van egy ilyenem, amikor megvettem én magam is meglepódtem. Hatalmas nagy, már-már önálló bútordarabnak számít.
              Na erre mit tippelnének? Ősi tévé? Zongora?

              Komment


                AR - 612 pacsirta , még orion verzióban ,és gömbölyded ruhában ... nem rossz ,de jobbam istenítik mint amit tud a valóságban. Nekem inkább Ő a kedvencem :

                Click image for larger version

Name:	t528h.jpg
Views:	1
Size:	108.1 KB
ID:	151538

                TERTA T 528-H 1958.
                Szerintem méretben hasonló , hangminőségben és hangerőben jobb (négy hangszóró , különálló hangregiszter , külön mély és magas hangszínszabályzó ...) , szelektívebb , precízebb készülék , nem utolsó sorban a csatváltónak sem törnek le az érintkezői folyton , és a kondenzátor hangszóró sem hallgat el benne ... Egy külsőre lestrapált példány, a műhelyben teljesít szolgálatot , gyárilag a szűk CCIR normás URH sávon , már vagy 15 éve !!!!

                Komment


                  gömbölyded ruhában ... nem rossz ,de jobbam istenítik mint amit tud a valóságban. Nekem inkább Ő a kedvencem
                  És nem mellékes, a tiédre rá lehet tenni a csipkés terítőt és kis vázát művirággal

                  Egyébként az AR 612 hangerejével nincs bajom. Volt hogy valamelyik gyerkőc megtekergette, és nem vettem észre. Bekapcsoltam, majd mikor előbújt a hang, az igen brutális volt.
                  Viszont az igaz, hogy az oldalsó kis hangszórók bénák, egyik sem működik.

                  Komment


                    De még mennyire kellene!!
                    Láttam már egy ügyfelemnél, próbáltam is őzikeszemekkel nézni, hogy adja el, de hiába Persze nem adom fel.
                    Most a búgócsiga, a csipegető csibe és az ugráló béka után a következő a listán.
                    Demeter lomolt nekem egy régi sztereo rádiót, ami persze már egy következő generáció, de azért nagyon szép. Ja, és van egy felújításra váró lábbal hajtós varrógépem is (már csak azért is dísz, mert a kézügyességem a nullával egyenlő és egy gombot sem tudok felvarrni), apukám megígérte, hogy nyáron felújítja nekem.
                    Mindig előkerül valami az emlékeimből Tegnap megvetettem magamnak azt a mesekönyvet, amit első osztályos koromban kaptam a kitűnő tanulmányi eredményemért Click image for larger version

Name:	DSCN6132.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	151539Click image for larger version

Name:	DSCN6133.jpg
Views:	1
Size:	196.7 KB
ID:	151540

                    Komment


                      Zahi! Nekem is a tináger korom emléke az a varázs szemes rádió. nekünk egy olyan néprádiónk volt melyen 3 állás létezett Kossuth, Petőfi és Noviszad. Avval a varázs szemmel lehetett pontosan állomásra állítani. Legvékonyabb állásban volt pontos helyen! Abban az időben a srácokkal ha volt kis időnk fejeltünk a memóriánk nem a " Ram " volt és nem csak a képernyőig láttunk mint sajna manapság. Ildikó sűrűn öltögesd a kutya nyelvét igaz a 200-as nem igen fér rá kisebbet meg manapság nem nagyon érdemes gyűjteni mert a nyári kanyarításra szomjas lesz a gyönyörű géped melyről mostanság nagyon hallgatsz!

                      Komment


                        Kedves Sepy bácsi,

                        Jobban várom már a nyári összjövetelt, mint bárki hinné... Ha most a motoromról hallgatok az azért van, mert bármelyik pillanatban babakocsira cserélném De amit nem cserélnék el, az a tavalyi találkozó, mikor olyan felejthetetlent buliztunk Kvaga-ékkal (újra és újra élem meg), mikor Kitti megölelt és mondott nekem, és mikor Józsi bácsiék is megöleltek, mert olyan helyen éreztem magam, ahol mindig is szerettem volna lenni. Na de ezen túl a lényeg, azért is osztottam meg veletek a gyűjtőszenvedélyem, mert nem tudom mással, és látom, hogy bennetek is megmozdít valamit ez a retro érzés.
                        Kétkazettás magnó és walkman??? Már azzal kikészítettük a szüleinket a tinédzser évemiben, és ki ne emlékezne, hogy egy ceruzával tekertük vissza a kazettán a szalagot??
                        Valahogy a velemkorú csajok mintha el akarnák felejteni ezt... de minek?
                        Utoljára szerkesztve a következő által: KIldikó; 2017 márc. 03, 20:05.

                        Komment


                          3 állás létezett Kossuth, Petőfi és Noviszad.
                          Szabad Europa??????????????

                          Komment


                            Mint már említettem , ez a "lámpás " rádió ismeret (?) , nem másból ered mint hogy édesapám ezeket gyüjti , de inkább javítja , felújítja . Ez a mániája , ez kapcsolja ki ! Már sok tipus megfordult a keze közt , és a gyűjtemény is közel háromszáz darab felé ballag .... Így óhatatlanul is kapcsolatba kerülök ezekkel a masinákkal , és az információkat a tapasztalt végeredményekkel összemosva kialakul az emberben egy ranglétra , amely legfelsőbb fokát, a vizsgált tulajdonság függvényében más-más készülék tölti be . Ez az általam említett típus a kedvenc ... , de lehetne lajstromolni más tulajdonságok alapján is őket .
                            Már bocs Sepy , de a három előre hangolt állomással rendelkező rádióknál ( valószínű "Rákosi néprádió" két vagy három gombos verzióban) nem igazán alkalmaztak hangolás jelző csöveket , mert megdrágította volna magát a készüléket . És a rádiókban (leginkább magyar ) használt kivezérlés jelző csöveknél , amit varázsszemnek , esetleg macskaszemnek is szoktak nevezni (EM4,Um4 , EM80 , EM84 , DM 70...) szinte kivétel nélkül a legszélesebb állapot jelezte az adó legerősebb vételi pozícióját . Sajnos a modernebb készülékek ezek hiányában mintha elvesztettek volna a varázsukat . A mai napig emléxem a régi hétfő estékre , ( TV műsor nem is volt ) amikor a rádió kabaré adását hallgattuk egy Orion 442 tipusú készüléken

                            Click image for larger version

Name:	orion_442_2.jpg
Views:	1
Size:	66.5 KB
ID:	151544

                            , majd annak befejeztével : " itt a szabadeurópa rádió a 25,41,49,67 m-es rövidhullámon "
                            A "macskaszem" csak úgy ragyogott a szobában , és a készülék hangszínezete is szinte betöltötte az egészet , pedig azt csak halkan volt szabad hallgatni . De ez már a múlt ... Bár most is van egy orion 520 A a hálószobában ...

                            Kedves Ildikó , jó látni hogy más is szereti (főleg hogyha hölgy az illető) ezeket a "régi elavult dolgokat" . Sajnos ilyen régi csöves készülék ami már sztereó vevővel is rendelkezik , csak az általad is vázolt modernebb lapos verzióban létezik (Videoton R4932) , amihez két hangszórót kell csatolni , így a hangzásuk már nem olyan mint egy régebbi készüléknek . Én valamiért a hagyományos még Mono készülékeket kedvelem mert úgyis csak háttérhang-ként használatosak , így a sztereó által nyújtott előnyöket nem igazán tudom kiaknázni . De ezeknél a készülékeknél az is nagy szó ha már CCIR sávos URH -val rendelkeznek , hiszen manapság már minden rádió ebben a sávban hallgatható . (ilyenek az Orion 612 , Terta T528H , VT AR5700 , Orion 602 ...) . Na de a hangjuk ....valahogy más , teltebb ...szebb (de lehet hogy csak én vagyok ilyen elfogult) Viszont , ha tipus választásban segítségedre lehetek ,hogy a különböző kívánalmaidnak megfeleljen , nyugodtan írj , Továbbá ha a kiválasztott készülék esetleg működésképtelen , keress bizalommal , majd kitalálunk valamit ... Csak elektroncsöves legyen a készülék !
                            Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2017 márc. 04, 09:13.

                            Komment


                              szinte kivétel nélkül a legszélesebb állapot jelezte az adó legerősebb vételi pozícióját .
                              Erre én is így emlékezem.

                              A mai napig emléxem a régi hétfő estékre , (TV műsor nem is volt) amikor a rádió kabaré adását hallgattuk egy Orion 442 tipusú készüléken
                              Szerintem nemcsak Ti, hanem magyarország erre az időre egységbe tömörült

                              megnéztem a mi rádiónkat, de egy bervajel szerű márkajelzése van és típusa R646.

                              Komment


                                Csak elektroncsöves legyen a készülék !
                                Emlékszem,mikor megjelent a tirisztoros rádió nem kellett többé a fákra kifesztített antenna és a háromkilós 1,5v-os perion cimkés elem.Úgy hiszem a postás volt aki a becsomagolt rádiót:jól átkötötte felírta, lepecsételte. A padlásra került a"zongorás rádió"..... Be kellett jelenteni ,ha volt valakinek!
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X