Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    megnéztem a mi rádiónkat, de egy bervajel szerű márkajelzése van és típusa R646.
    Az a VT , vagyis vadásztöltény gyár emblémája ami a későbbi videoton elődje , és nem mellesleg ott gyártották tudtommal a Bervák motorblokkjait .... valamint a Dongó segédmotorokat is , talán annak a tankján is ugyanolyan a logó . Az a tipus (R646) talán Velence fantázianéven készült igen nagy mennyiségben több éven át , továbbá közel azonos belsőtartalom mellett különböző dobozt kapott , a kor divatjának megfelelően .

    Komment


      Emlékszem,mikor megjelent a tirisztoros rádió
      legyen inkább tranzisztoros.
      Rá volt írva í rádió skálalapjára hogy hány tranzisztor van benne, mert akkor az értékesebb volt.
      A mai világban ezért beforrasztottak volna még négyet kamuból hogy jobban el lehessen adni.

      Komment


        mikor megjelent a tirisztoros rádió nem kellett többé a fákra kifesztített antenna és a háromkilós 1,5v-os perion cimkés elem.
        Akkor az a rádió valószínűleg anódtelepes készülék lehetett , amibe két különböző feszültségű telepet kellett rakni ...



        Ezeket a készülékeket tudták olyan helyeken is használni ahol nem volt , vagy nem megfelelő volt a hálózati feszültség. Élettartamát tekintve pedig ,akár több hónapig is működtedték a készüléket .

        - - - Updated - - -


        Rá volt írva í rádió skálalapjára hogy hány tranzisztor van benne, mert akkor az értékesebb volt.
        Igaz , hiszen a csövek száma is a készülék komolyságát jellemezte . Egy-egy igényesebb rádió akár 8-10 csövet is tartalmazott , ellenütemű végfok +1cső , előkörös készülekek +1 cső , URH +1cső .... Ez egyúttal a hullámsávok számát , szelektivitás minőségét ,és az árat is növelte . Így a készülék jobban foghatta pl a szabad európát ...

        - - - Updated - - -


        A padlásra került a „zongorás rádió”...
        A billentyűs hullámváltóval rendelkező készülékek - az Orionnál - 1956 végén jelentek meg , előtte tekerős vagy tolós verziók voltak .

        Komment


          és a gyűjtemény is közel háromszáz darab felé ballag
          Kedves Zahi, esetleg egy fotót a gyűjteményről kérhetek?


          A mai napig emléxem a régi hétfő estékre , (TV műsor nem is volt)
          Szoktam erről nosztalgiázni a gyerekeknek, nálunk mindig diavetítés volt. Én is vettem diavetítőt, mert kihagyhatatlan élménynek tartottam mindig is. Én meg a Hófehérke dia végén emlékszem a hét törpe színes sapkáira


          Továbbá ha a kiválasztott készülék esetleg működésképtelen , keress bizalommal , majd kitalálunk valamit
          Ezt nagy örömmel vettem és el is fogadom a segítséget Egy mostani tapasztalat, anyukámnak vettünk egy Singer varrógépet, gyönyörű, majdnem hibátlan, még az eredeti számlája is megvolt, 1928-ban született. Az egyetlen kérésünk, kérdésünk az eladó felé az volt, hogy működőképes legyen, mert használni szeretnénk. Természetesen működik... Mondanom sem kell, hogy nem. Most varrógépműszerész után kajtatunk. Így viszont bátrabban nézünk szét rádió után, mert ha át is vernek, lesz, aki ránézzen

          Az irodánk igazán eklektikus, "high-tech" gépek, szép régiségek és egy kisebb arborétum keveréke. De még a rádió az hiányzik

          Ezt biztosan ismeritek :
          Click image for larger version

Name:	IMG_5548.JPG
Views:	1
Size:	51.9 KB
ID:	151545

          Na ezért kell a fadobozos rádió
          Utoljára szerkesztve a következő által: KIldikó; 2017 márc. 04, 10:06.

          Komment


            Ezt biztosan ismeritek :
            img_5548.jpg
            Hát nem, de qrvajó.
            Mondjuk a mi macskánk mögötte szeret lenni, gondolom bírja a cső melegét, cserébe havonta egyszer ki kell szerelni a szekrényből, mert kifötri az antennakábelt

            Komment


              emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              legyen inkább tranzisztoros.
              Rá volt írva í rádió skálalapjára hogy hány tranzisztor van benne, mert akkor az értékesebb volt.
              A mai világban ezért beforrasztottak volna még négyet kamuból hogy jobban el lehessen adni.
              Nem, manapság "kamu"* elektroncsövek vannak benne...

              *Valójában igazi de kb csak dísznek van, és a lehető legolcsóbb fajta.

              Komment


                emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                kifötri
                Mit csinál az a szerencsétlen?
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  A mai napig emléxem a régi hétfő estékre , (TV műsor nem is volt)
                  Mióta van, azóta fogy a népesség !

                  Komment


                    Most kezd már alakulni a dugattyú öntőformám.Click image for larger version

Name:	motorépítés 096.jpg
Views:	1
Size:	193.0 KB
ID:	151551Click image for larger version

Name:	motorépítés 097.jpg
Views:	1
Size:	196.0 KB
ID:	151552Click image for larger version

Name:	motorépítés 099.jpg
Views:	1
Size:	197.1 KB
ID:	151553Click image for larger version

Name:	motorépítés 098.jpg
Views:	1
Size:	192.5 KB
ID:	151554 A csapszegperselynél 18mm falvastagság volt.. már nincs. pont arról nem készült kép. Még apróbb finomítások azért lesznek.

                    Komment


                      Mit csinál az a szerencsétlen?
                      Felénk így mondják kotor, kapar.
                      Motorral is szoktunk fötretni

                      Komment


                        Most kezd már alakulni a dugattyú öntőformám.
                        Miért nem vas negatívot csinálsz?Homokba öntöd?
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Most kezd már alakulni a dugattyú öntőformám. motor-p-t-s-096.jpgmotor-p-t-s-097.jpgmotor-p-t-s-099.jpgmotor-p-t-s-098.jpg A csapszegperselynél 18mm falvastagság volt.. már nincs. pont arról nem készült kép. Még apróbb finomítások azért lesznek.
                          A falvastagság fontos ! Ezek minek a dugattyúi , csak nem valami orosz boxer ??? Homoköntés lesz csőben ??? Fenék vastagság ???? (5-7 mm ???) komp.viszony ? Tégy mindenhova vékony légelvezető járatot tűvel , ne legyen lunkeros ... gyönyörű munka ! Milyen ötvözetet használsz ? Esetleg a gyári Dugattyú anyagból lesz Újra öntve ??? Ovalitás ,hordó alak vagy kúposság ???? Legjobb volna talán valahogy nyomás alatt önteni .... de nem akarok belevau , félre ne értsd ! Hőkezelés ???
                          Hogy az ember mire is képes az elhatározásai bevégzéséhez , ez a legjobb példa rá !
                          Gratulálok , minden elismerésem ... Gyönyörű munka , elképzelés ! Természetesen a végeredményről is várjuk a fénxképes beszámolót !!!!!!

                          Komment


                            Miért nem vas negatívot csinálsz?
                            20 évvel ezelőtt azt csináltam volna. Nem én öntöm,csak a mintát készítem mert a gépműhelyes hasonló dugattyút sem talált (én sem) amiből kialakítható lenne. Az eredeti NSU-t használtam mintának, a felső rész Simson 250-ből lett magasítva. A falvastagság,erősítések gyári minta alapján alu gittből pótolva. A kompresszió igy 9-es.

                            - - - Updated - - -

                            égeredményről is várjuk a fénxképes beszámolót !!!
                            Ellógtam a kerti munkát,és belehúztam éjszakáig,azért készült el. Persze az is ok,hogy kb egy hónap átfutásra gyártják le. Gyülekezik a sárga veszedelem,ezért mással is foglalkozni kell,a kertet sem lehet hanyagolni mert mikor itt az ideje valaminek,akkor azt nyomni kell. A vázat már 80%-ban elkészítettem...de most újra szétvágom a másik motor váltó egységhez. Az esztergályosom lebetegedett,s azok a munkák is sokat húzódtak. De azért alakítom mikor tehetem,hogy alakuljon. Ha valami érdemleges,látványos elkészül akkor persze lesz fénykép.

                            Komment


                              A csapszegperselynél 18mm falvastagság volt.
                              Igencsak hasonlít az a dugó az M72 höz. Talán nem véletlen.
                              Az MT Nyipró dugója nem jó neked? Alakra ilyen, az átmérő pedig 78 as...
                              Felénk így mondják kotor, kapar.
                              Motorral is szoktunk fötretni
                              Legalább tanultam valamit, ezt is beépítjük a szótárba.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 márc. 05, 12:05.
                              "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                              "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                              Komment


                                Az MT Nyipró dugója nem jó neked?
                                Csapszegméret 18. Az átmérő nem mehet 76,5 fölé,a hengerfal már így is 2,5 marad. Még valami: Ha kimart a dugótető,akkor 90 fokban eltér a kimarás.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X