Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Már több mint fél órája bújom a meglévő fórumtémákat, de csigalassúsággal készülő motorok, vagy hasonlót nem találok, talán itt jó helyen lesz.
    Lassan kész a P10:
    Click image for larger version

Name:	IMG_20170304_143343.jpg
Views:	1
Size:	201.0 KB
ID:	151555Click image for larger version

Name:	IMG_20170304_143441.jpg
Views:	1
Size:	195.4 KB
ID:	151556
    Nem felel meg az 1970-es kivitelnek teljes mértékben, főként meglevő plusz alkatrészekből készül. Nagyjából váz lengővilla, tank és hátsó sárvédő volt a kiindulás. Ehhez jött egy papír úgyhogy most így áll. Az ülés nem a sajátja, csak kölcsön, majd kerül rá egy szép felújított ha találok egy jó alapot normális áron. Nagyvonalakban két kipufogó, fékek bekötése és beállítás van hátra. A gyújtásfedél nem akar felmenni a helyére, a láncvédőt kellene görbíteni kicsit hozzá. Még jó hogy le van festve...
    Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2017 márc. 05, 21:55. Oka: javítás

    Komment


      talán itt jó helyen lesz.
      Na végre valami.. Hajrá!

      Komment


        t ha találok egy jó alapot normális áron.
        Van egy rugós vázam...,de én utáltam,nem találtam stabilnak, igaz egy kis túlsúly másképp játszik!Az a típus a legjobb ami rajta van,jó kemény (Jawa)szivaccsal egész nap elmotoroztam vele.

        - - - Updated - - -


        a láncvédőt kellene görbíteni kicsit hozzá.
        A lábtartóvashoz tudsz feszíteni,egy rongyba csavart fával csodákat lehet művelni.

        Valaki régen azt mondta"adj egy stabil pontot,kimozdítom a világot....."
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          Az egyetlen kérésünk, kérdésünk az eladó felé az volt, hogy működőképes legyen, mert használni szeretnénk. Természetesen működik... Mondanom sem kell, hogy nem. Most varrógépműszerész után kajtatunk.
          Pontosan mi a baja a masinának?
          Mindkét nagymamám varrógépe nálam kötött ki, egy '40-es évekbeli Csepel 31 és egy '60-as évekbeli Pannonia 56.
          A rendbetételükhöz sok segítséget kaptam itt, van is egy téma ezzel kapcsolatban.
          Többek között CzZsolti is nagy mágusa a dolognak

          http://veteran.forum.hu/minden-ami-j...javitasa-2324/
          Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2017 márc. 06, 11:10.

          Komment


            A gyújtásfedél nem akar felmenni a helyére, a láncvédőt kellene görbíteni kicsit hozzá.
            Én pont ellenkezőleg csináltam, a fedélből csiszoltam le amennyit kellett.

            Komment


              Mi a gond azzal a varrógéppel? Fotókat kérünk. Szeretjük a régiségeket.

              Komment


                Az a típus a legjobb ami rajta van,jó kemény (Jawa) szivaccsal egész nap elmotoroztam vele.
                Én is úgy informálódtam, hogy a rugós csak jobbnak hangzik. Amúgy ez gyárilag ilyen, fel van hegesztve a felfogatás, szóval még típushű is vagyok vele

                Én pont ellenkezőleg csináltam, a fedélből csiszoltam le amennyit kellett.
                Ez volt a másik amire gondoltam. Még nem akartam bántani, mert lehet annak úgy kell állnia. Vágtam már gumicsíkot, szóval annak is be kell férnie, szerintem csiszolás lesz.

                Látom rádiós téma volt az előző oldalakon. A csöveseket én is szeretem. Még a motorok előtt vettem az elsőt, egy Videoton Velencét. Itt ahonnan írok van négy a szekrény tetején. Mutatok két képet róluk.
                Click image for larger version

Name:	IMG_20170306_191558.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	151559Click image for larger version

Name:	IMG_20170306_191710.jpg
Views:	1
Size:	188.6 KB
ID:	151560Balról jobbra: Orion AR 602, működik de nem szól. Az URH-ja miatt vettem meg, amikor rájöttem, hogy a középhullámot lassan eltüntetik. 4 hangszóró van benne, kíváncsi vagyok hogyan szól. Aztán Orion 520 AG, beépített lemezjátszóval, ez az amiért megtetszett. A rádiója működik, a lemezjátszó sajnos nem. A sarokban a családi rádiók: Orion 239 A, ami működik középhullámon, de a röviden nem. Ezen az egyen nincs varázsszem, talán ez volt a legolcsóbb mind közül új korában. Egy rádiószerelő miatt van kitépve a szövet, a hangszórónál sérült volt és belenézett minden rendben van-e. Mondjuk máshogy is megoldhatta volna. A hullámváltót is ő fixálta le középhullámra. Ez a hangoló gomb kihúzásával működne. A másik egy Terta T 325. Más világ, mint az Orionok. A hangját soha sem hallottam, sajnos rég nem működik. A Szabad Európa bejött rajta azt tudom
                Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2017 márc. 06, 19:54.

                Komment


                  János szép lesz a géped. Kesziben bővül a választék Pannoniás körökben?

                  Komment


                    Első talin volt néhány Pannónia, a tavalyin meg már alig. Szóval javítani kellene az arányt

                    Komment


                      Első talin volt néhány Pannónia, a tavalyin meg már alig. Szóval javítani kellene az arányt
                      Tudtommal:
                      I. Beagle, Demeter, Tied
                      III. Demeter , Igrich, Tied

                      ?????

                      Komment


                        Akkor tévedtem De arányaiban véve kevesebb lett, mert más motorból meg több lett

                        Komment


                          János szép lesz a géped. Kesziben bővül a választék Pannoniás körökben?
                          Nagyon köszönöm a dicséretet a motor nevében is! Rajta vagyok a választékbővítésen, innen már nincs sok. A dobok késlekednek csak, a többi hiányzó alkatrész mind megvan.


                          Szóval javítani kellene az arányt
                          Ha jól fúrták ott leszek a nyergében A Pannóniád hengere már okés?

                          Komment


                            Kedves Zahi, esetleg egy fotót a gyűjteményről kérhetek?
                            Sajnos a gyüjtemény egészéről nem tudok képeket küldeni , mivel hely hiányában gondosan elcsomagolva (papír nylon zsák, ragasztó ,hátlap ....) , rendbe rakva , és "konzerválva" jórészt a padlás fogadja magába a gyüjtemény tagjait ...
                            Bár felvétel sokról készült , de jórészt törlésre kerültek ... Egyébként tartom amit igértem , csak válogass . Az orion 6.. szériái elég jók , de a kedvencem se egy utolsó ... mégis melyek , a paraméterek amire gondoltál ?

                            Komment


                              Titus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A Pannóniád hengere már okés?
                              Persze, legutóbb jól összereszeltem
                              Mondjuk a felső tűgörgő zörög rendesen. De már megvettem a cseredarabot.
                              Csütörtökön műszaki vizsga, remélem nem lesz gond a kopottas hátsó kerék és a kilométeróra hiánya. Ha nem meglesz akkor kicserélem a hátsó kereket aztán indulás.

                              Komment


                                img_20170306_191558.jpgimg_20170306_191710.jpgBalról jobbra: Orion AR 602, működik de nem szól. Az URH-ja miatt vettem meg, amikor rájöttem, hogy a középhullámot lassan eltüntetik. 4 hangszóró van benne, kíváncsi vagyok hogyan szól. Aztán Orion 520 AG, beépített lemezjátszóval, ez az amiért megtetszett. A rádiója működik, a lemezjátszó sajnos nem. A sarokban a családi rádiók: Orion 239 A, ami működik középhullámon, de a röviden nem. Ezen az egyen nincs varázsszem, talán ez volt a legolcsóbb mind közül új korában. Egy rádiószerelő miatt van kitépve a szövet, a hangszórónál sérült volt és belenézett minden rendben van-e. Mondjuk máshogy is megoldhatta volna. A hullámváltót is ő fixálta le középhullámra. Ez a hangoló gomb kihúzásával működne. A másik egy Terta T 325. Más világ, mint az Orionok. A hangját soha sem hallottam, sajnos rég nem működik. A Szabad Európa bejött rajta azt tudom
                                Nem semmi a gyüjtemény , a 602- kifejezetten tetszik ! Ha működtetni akarod őket , talán neked is segíthet jóapám , csak juttasd el valahogy ...

                                - - - Updated - - -


                                Mondjuk a felső tűgörgő zörög rendesen. De már megvettem a cseredarabot.
                                Kawa hajtókaros ??? Vagy valami más koncepció ??? , biztos a felső tűgörgő ?

                                - - - Updated - - -


                                Persze, legutóbb jól összereszeltem
                                Szabad megkérdezni mit reszeltél össze ? Mi a változás ? Hengerfej ? Égéstér ? , Dugattyú ? ....
                                Egyébként sok sikert kívánok !

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X