Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Kawa hajtókaros ??? Vagy valami más koncepció ??? , biztos a felső tűgörgő ?
    Wartburg hajtókar, felül perselyezve, 250-es MZ tűgörgővel.
    Vagy 2 éve is ilyen hangja volt, akkor már érezhetően nagy volt a kottyanása a csapszegnek. Tűgörgő csere akkor megoldotta, remélem most is így lesz.
    zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Szabad megkérdezni mit reszeltél össze ? Mi a változás ? Hengerfej ? Égéstér ? , Dugattyú ? ....
    Egyébként sok sikert kívánok !
    2x megragadt ami azért hagyott nyomot a hengeren és a dugattyún is.
    A ragadásnyomokat lereszeltem, a dugattyú elejére(két kipufogónyílás közé) fúrtam 2db kis lyukat, szoknyából leesztergáltam egy kicsi, aztán eloxáltam az egészet. (és színeztem az elox réteget hogy lássam hol kopik jobban)
    Valamint a hengert kicsit megcsiszoltam a kipufogó csatornák között(dremel géppel nekiestem hogy lesz ami lesz, rosszabb úgyse lesz)
    Még régebben síkoltattam a henger és a henger felfekvő részeit. Akkor le lett szedve összesen vagy 2-2,5mm szóval 1,5-ös alu tömítéssel használva is kicsit nagyobb a kompresszió.

    Úgy kb ennyi. Erre a barbár beavatkozásra akkor jutottam amikor már alig ment a gép. Gondoltam kicsit szórakozok vele mielőtt cserélem a henger-dugó párost.
    Aztán olyan jól sikerült a beavatkozás hogy így maradt
    Csak már tavaly is rettenetesen csörgött 90 körül. És idén se szeretnék lassabban menni.

    Komment


      És idén se szeretnék lassabban menni.
      Hát akkor nincs mese neki kell esni. Csak aztán nehogy megint lefotózzanak .

      Komment


        jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Hát akkor nincs mese neki kell esni. Csak aztán nehogy megint lefotózzanak .
        Na igen, idén azért jobban kell figyelni a rendőrökre
        Jobb helye is van annak a 30000-nek...

        Komment


          De arányaiban véve kevesebb lett, mert más motorból meg több lett
          De akkor mi lesz, ha idén a Yamahával megyek?
          Azon túl, hogy hülyén fogok kinézni rajta...

          Komment


            demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            De akkor mi lesz, ha idén a Yamahával megyek?
            Azon túl, hogy hülyén fogok kinézni rajta...
            Ildikó meg a Pannóniával?

            Komment


              Remélem, inkább gyerekkel.

              Komment


                demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Remélem, inkább gyerekkel.
                Akkor illene beszerezned egy oldalast a Pannónia mellé
                Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2017 márc. 07, 18:34.

                Komment


                  Norbinak igaza vagyon oldalast a családba. Azért ha Ildikó kölcsön adja a motorját és avval jössz Keszibe lehet, hogy azon ragadsz!!

                  Komment


                    Mi a gond azzal a varrógéppel? Fotókat kérünk. Szeretjük a régiségeket.
                    Na erre most nem tudok okosat mondani - egy mezei kenveló vagyok -, de holnap megkérdezem az anyukámat. Lefotózom a szép Singert, aminek működnie kellene, és a Csepelt is, ami ugyan működik, de nem ez volt a felmenőm álma, és ez kerül majd felújítva hozzám.
                    A régiségeket én is nagyon szeretem, két éve elvittük a gyerekeket a Közlekedési múzeumba, nem tudtunk betelni a látvánnyal

                    - - - Updated - - -


                    mégis melyek , a paraméterek amire gondoltál ?
                    Na pont ez az eset, amikor nagyon szégyellem, hogy tudatlan vagyok. Nem szeretnék az lenni, akinek egy DaVinci van a pincéjében, és nem tudja, hogy mi az, rég ott van és hadd maradjon, de a nagyon régi dolgok nem a mechanikájuk miatt érdekelnek, hanem a történetük miatt. Még ha nem is ismerem őket.
                    Nem az vonz, hogy valami szép, és dísznek jó lesz. Egy igazi élien vagyok... biztos, hogy valahol még él ilyen....

                    Komment


                      Nem semmi a gyüjtemény , a 602- kifejezetten tetszik ! Ha működtetni akarod őket , talán neked is segíthet jóapám , csak juttasd el valahogy ...
                      Köszönöm! A 602-est mindenképp szeretném használni. Legkésőbb Tiszakesziben egyeztetünk róla. Amikor megvettem az eladóval beszélgettem kicsit. Örült, hogy nem egy kocsmában lesz dekoráció. Elég komoly szerkezet az egyből látszik rajta, és ha Neked is tetszik, aki ért is hozzá, annak én is csak örülök
                      Persze, legutóbb jól összereszeltem
                      Akkor remélhetőleg kitart még a nyárig?
                      Nálunk szerencsére ilyen öreg gépeknél elnézőek. Főleg, mert az egyik vizsgabiztosnak is van Pannóniája és MZ-je. A CZ régi elsőgumiján néhol csak 1-2 mm volt a profilmélység, de csak azt mondták, hogy sokat már ne menjek vele így
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2017 márc. 07, 21:10.

                      Komment


                        Egy igazi élien vagyok... biztos, hogy valahol még él ilyen...
                        Ez szép mondás, nagyon tetszik.

                        Komment


                          Na pont ez az eset, amikor nagyon szégyellem, hogy tudatlan vagyok. Nem szeretnék az lenni, akinek egy DaVinci van a pincéjében, és nem tudja, hogy mi az, rég ott van és hadd maradjon, de a nagyon régi dolgok nem a mechanikájuk miatt érdekelnek, hanem a történetük miatt. Még ha nem is ismerem őket.
                          Üdv!

                          Pusztán azokra a (paraméterekre , de inkább ) jellemzőkre gondoltam ami a válogatásnál segítség lehet ... Pl:

                          -A készülék gyártója hazai , vagy külföldi , ha külföldi mely irányban keressük ...
                          -A készülék gyártmánya....(ha konkrét az elképzelés)
                          -A készülék presztizse
                          -A készülék kora
                          -A készülék formája
                          -A készülék mérete... , kialakítása (skálaüveg nélkül , több skálaüveggel , varázs-szemmel, vagy nélküle ...stb)
                          -A rászánt anyagi javak ....
                          -Jelen körülmények közt használható legyen a mindennapokban ( CCIR normás ,URH-s készülékek előnyben)
                          -Csak működtethető legyen (középhullámon még ad a Kossuth ..._)
                          -Esetleges hangerő , illetve hangminőség ... egyéb műszaki tulajdonságok (hullámsávok száma , hangszórók száma ,...)
                          -Doboz anyaga ( bakelit , fémlemez , fa, egyéb müanyagok
                          -Állapota...
                          -.....stb

                          A történetük sajnos nem előcsalogatható belőlük, bár van egy két tipus-történeti érdekesség köztük , de az nem látszik egyiken sem . Mondjuk ha már van némi elképzelés , sokkal könnyebb elindulni , valamelyik irányba .
                          Azt hiszem ezekhez a jellemzőkhöz nem igazán kell műszaki szakembernek lenni !

                          - - - Updated - - -


                          A 602-est mindenképp szeretném használni. Legkésőbb Tiszakesziben egyeztetünk róla.
                          O.K. de ha valahogy eljuttatod korábban , előfordulhat hogy jóapám addigra meg is csinálja és addigra használható állapotban viheted haza .

                          - - - Updated - - -

                          Egy kis apróság a Börzrjáró fórumtársak számára !!!!! :

                          A korábban Gyöngyösön az OBI parkolóban megrendezett Börzék helyszine megváltozott :

                          Tisztelt érdeklődők! A Mátra Veteránjármű Egyesület Gyöngyös szervezésében megrendezésre kerülő veterán jármű és alkatrész börzék az eddigi OBI parkolóból a Visontai Sportpályára költöznek.


                          március 18.

                          április 15.

                          május 13.

                          július 15.

                          szeptember 16.

                          október 7.



                          helyszín: Visonta sportpálya, (Visonta, Petőfi Sándor utca)
                          GPS: 47.776969, 20.032643


                          .

                          Komment


                            A Nemzetközi Nőnap alkalmából szeretettel üdvözlöm a fórum nő tagjait,olvasóit,fórumtársaim feleségeit és barátnőit!Click image for larger version

Name:	Virágok 01.PNG
Views:	1
Size:	835.6 KB
ID:	151566

                            A nők velünk vannak a születéskor,a mindennapok küzdelmeiben és az utolsó pillanatainkban is,életünk folyamán gondoskodnak rólunk,nevelik utódainkat,-ezért köszönet és tisztelet illeti Őket!

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              Nézegettem mostanában apróhirdetéseket,s elgondolkodtam.. Az árak a gazdasági felemelkedésünket tükrözi? Mert akkor én nagyon le vagyok maradva. Valamiért nem érzem a realitást,kevés kivételtől eltekintve. Érdekes módon az eladók egymás árait próbálják túllicitálni..jópár 125 Csepel közel (vagy túl) fél milla.. szerintem ennyi veréb nincs.

                              Komment


                                Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Valamiért nem érzem a realitást,kevés kivételtől eltekintve. Érdekes módon az eladók egymás árait próbálják túllicitálni..jópár 125 Csepel közel (vagy túl) fél milla.. szerintem ennyi veréb nincs
                                Tudod az úgy volt...
                                Jóember el akar adni valamit, ami az ő drága kincse. nem tudja mit ér ezért előveszi az internetet és tájékozódik hogy át ne dobják a palánkon. Így kiderül, hogy mások mennyiért adják, de ugye mindenkinek a sajátja a legkedvesebb és ez megdrágíjja.
                                Aztán jön a következő jóember, az ugyanígy jár el, és ettől egyre drágább lesz.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X