Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Ez így logikusnak tűnik. De...abba nem gondol bele,ha Ő lenne a vevő.. Ha nehéz az árképzés,akkor mindenre ráírják: veterán: tejeskanna,ácskapocs,kinyúlt rigalánc,stb..

    - - - Updated - - -

    Regisztráltam a Facebookra,s időnként szétnézek csodálkozni. Az külön tetszik amikor segítenek egymásnak beárazni a "kincseket".

    Komment


      Szervusztok!

      A piacgazdaságban az árukat a piac árazza be.Amire nincs kereslet,annak nincs ára.Tegyük fel van egy talicska tehén lepényem,úgy ahogy az a tehén farából kipottyant ala natúre,senki nem adna érte egy lyukas petákot sem,-sőt a látványra elcsapnák a fejüket és egyik-másik úri belű még öklendezne is.Amennyiben ezt a talicska tehén ganét,egy szitanyomott,felmárkázott zsákba csomagolom és ráírom,-mondjuk "Kétszeresen érlelt,kiváló tápértékű,pasztőrözött,az alpesi lila tehéntől származtatott növénytáp",-hát innentől már más a helyzet,-ekkor már áru és megvan az ára is.

      Az eladóknak az árképzéssel nehéz dolguk van,egyrészt van aki megörökli és nem is ért hozzá,de szeretne belőle pénzt csinálni,-az ilyenek tényleg szétnéznek itt-ott és írnak rá valamit,néha irreálisan alacsony,de általában irreálisan magas,-egyik sem gond,a piac majd beárazza.

      Vannak a viszonteladók,akik rácsapnak akármire is,amiben jő üzletet szimatolnak és anélkül,hogy egy újukkal is hozzányúlnának,vagy legalább megtakarítanák,a vételár sokszorosáért kínálják,-ezeket is beárazza a piac.

      Vannak olyanok is akik megvesznek egy roncsot,beletesznek rengeteg pénzt munkát és energiát és csodát csinálnak a rozsdaboglyából és úgy kínálják eladásra,sokszor nagyon magas összegért,-de ezeket is beárazza a piac.

      Az utolsó kategóriával értek egyet,annyi kivétellel,ha egyszer megcsinálok valamit osztályon felülire,akkor nem adom el,mert egyszer megfizethetetlen,másrészt a szívemhez nő.

      Üdvözlettel:Che

      Komment


        csodát csinálnak a rozsdaboglyából
        Tisztességesen megcsinálni piacgazdasági szempontból nagyon kevés járművet érdemes. A piacon a vásárlók többsége "nem okos" s még irányítva is vannak. Közelmúlt nagy híre: Pert nyertek Mc Donaldsal szemben,mert a hamburgerhús emberi fogyasztásra alkalmatlan izékből áll. Én mint fogyasztó ezért nem veszek semmi összedarált terméket bármi is van a cimkén feltüntetve.

        - - - Updated - - -

        .Tegyük fel van egy talicska tehén lepényem,
        Azt most pont megvenném. Viszont még kis hozzáfűzni való: Beindult a tojásbiznisz. A tyúkjaim darált magokkal etetve minőségi tojást állítanak elő,és már felesleget is termelnek amit 30Ft/db áron adok el. (mert a bolti 40)

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A tyúkjaim darált magokkal etetve minőségi tojást állítanak elő,és már felesleget is termelnek amit 30Ft/db áron adok el. (mert a bolti 40)
          Én Göllébe járok tojásért ott is ennyi. Sajnos Tőled nem lenne kifizetődő kicsit nagyobb a kerülő mint így

          Komment


            Heti 80-90 db van,ismerősöknek leszállítom+ az esztergályossal elbartelezem.
            Göllébe járok tojásért
            Gyere, adok csirkét kotlás után.

            Komment


              (mert a bolti 40)
              De az BRUTTÓ ! Tehát te gyakorlatilag 1 ft 49 fillérel adod olcsóbban, az ellenőrizetlen eredetű tojást !

              Komment


                ellenőrizetlen eredetű
                Eredet: Itt van nálam.. És le is ellenőrzöm rendesen.

                Komment


                  Mir-mur te tudod honnan van a bolti? Attiláé és a mienk is kint kapirgál és nem eszik semmi olyat ami nem ellenőrizhető /általam! és nem másra bízva/. Nem vegyi anyagot esznek, hogy sárgább legyen a tojásuk!

                  Komment


                    tudod honnan van a bolti?
                    Én pl nem tudom. Az enyémeknek két hetente megyek kajáért,s én válogatom a magokat. Más az íze és a szaga is mint táposaknak.

                    Komment


                      én válogatom a magokat. Más az íze és a szaga is mint táposaknak.
                      Nahát akkor azt a magkeveréket kell levédetni és aztán felcímkézve árulni!

                      Komment


                        Mi is háztól vesszük a tojást,már évek óta egy jó ismerőstől.Itt 30.-Ft. darabja a nagyobbaknak és 20.-Ft. a kisebbeknek (nem liliputi,csak egy kissé apróbb)..Olyan lelkiismeretes az eladó,hogy mosatlan tojást még soha nem adott és egy romlottat sem találtunk közte,sajnos a téli időszakban eldugul a kloákájuk és nincs tojás,-akkor marad a bolti,de az sem rossz,csak más és fenntartásokkal van az ember a hallottak alapján,de az is lehet,hogy a fele se igaz!

                        Üdvözlettel:Che

                        (Ha valamelyikőtök tud Cseh-Szlovákul,-írja már meg,hogyan kell leírni,hogy "osztófej,osztókészülék",-gépkönyvet keresek egy TOS FA 3 AU marógéphez és nézegetem a Csehszlovák oldalakat.Az esztergapadot soustruhu-nak írják.)

                        Komment


                          Szia! Csehül a Google szerint::dÄ›lící hlavy, dÄ›licí jednotka

                          Komment


                            Ha valamelyikőtök tud Cseh-Szlovákul,
                            Majd Kvaga !..........................

                            Komment


                              Szervusz Mir-mur!

                              Egy kérdés,-találtál már gépkönyvet az E2N-hez?Amennyiben még nem találtál és szeretnéd,akkor átküldhetek neked privátban egyet vin-rar-ban (tömörített fájl),mert én találtam egy Szlovák oldalon.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                Ne csináljunk rendes guruló fotelt azok a ....helyett ?

                                - - - Updated - - -

                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                .Tegyük fel van egy talicska tehén lepényem,úgy ahogy az a tehén farából kipottyant ala natúre,senki nem adna érte egy lyukas petákot sem,-sőt a látványra elcsapnák a fejüket és egyik-másik úri belű még öklendezne is.Amennyiben ezt a talicska tehén ganét,egy szitanyomott,felmárkázott zsákba csomagolom és ráírom,-mondjuk „Kétszeresen érlelt,kiváló tápértékű,pasztőrözött,az alpesi lila tehéntől származtatott növénytáp”,-hát innentől már más a helyzet,-ekkor már áru és megvan az ára is.

                                ...és amikor azt mondtam : TEHÉNVELNESZ -csak röhögtek rajtam .

                                - - - Updated - - -

                                KIldikó, ...........................................................

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X