Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dumb és Dumber motorozosása példaértékű... S utána a tartalékkesztyű..

    Komment


      Nemtom mekkora fordulaton pöröghet, de 106Km/h-nál is csak 13,4V-ot tölt világítás mellett...
      Click image for larger version

Name:	vlcsnap-2017-03-14-21h15m55s6933.jpg
Views:	1
Size:	207.2 KB
ID:	151595

      Komment


        de 106Km/h-nál is csak 13,4V-ot tölt világítás mellett...
        Akkor állítani kéne még a szabályzón egy kicsit...

        Komment


          jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Akkor állítani kéne még a szabályzón egy kicsit...
          Szerintem hamarabb faragok rá egy másik robogó gyújtást minthogy kivéssem a műgyantából a szabályzót

          Komment


            Miért nem építesz egy faéket inkább?

            (A tranzisztorokba már nem vagyok biztos..)

            Komment


              jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Miért nem építesz egy faéket inkább? (A tranzisztorokba már nem vagyok biztos..)
              Jóvanezígyis Sajnos időből annyira híján vagyok sok, ennél fontosabb dolgot se tudok megcsinálni. Most is terveznem kellene, erre a gépem telepítem újra... Ha meg lesz egy kis időm a motorra akkor szétkapom azt az elcseszett hátsó excenteres szar láncfeszítő-egynyomonfutás állító rettenetet. Mert néha gondol egyet és elállítódik, a lánc meg olyan laza lesz hogy szétreszeli a láncvédőt...

              Komment


                motorra akkor szétkapom azt az elcseszett hátsó excenteres szar láncfeszítő-egynyomonfutás állító rettenetet. Mert néha gondol egyet és elállítódik, a lánc meg olyan laza lesz hogy szétreszeli a láncvédőt...
                Ezt mondtam neked annyi dologba fogsz,hogy egyszer átcsapnak a hullámok!Az a rettenet az egyik legmegbízhatóbb szerkezet ha jól van összerakva,ezért tényleg szánj rá időt!
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ezt mondtam neked annyi dologba fogsz,hogy egyszer átcsapnak a hullámok!Az a rettenet az egyik legmegbízhatóbb szerkezet ha jól van összerakva,ezért tényleg szánj rá időt!
                  Többnyire működik is. Csak minden évben van pár alkalom amikor motorozás közben a lánc csörgésére leszek figyelmes. A lánc feszességét ellenőrizve meg rögtön ki is derül az ok...
                  És persze nem a lánc nyúlik meg hirtelen, hanem valamiért elállítódik.
                  A másik hogy az egyenesfutást állító egyik csavar kiesett amikor állítgattam az új hátsó kerékhez. Vissza persze már nem megy attól e lemeztől amit állítani kéne vele...

                  Komment


                    állító egyik csavar kiesett amikor állítgattam az új hátsó kerékhez.
                    A kontraanyát megszakítottad vagy nem húztad meg eléggé!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      A kontraanyát megszakítottad vagy nem húztad meg eléggé!
                      Vagy a vázba szakadt meg a menet...
                      Hétvégén utánajárok.

                      Komment


                        Na szóval szétborítottam az egészet és össze is raktam így péntek este meló után...
                        Ezt vagy 5 éve raktam össze, azóta csak állítottam rajta néha. Hát már ráfért egy kis takarítás és némi zsír. Bár még volt benne valami zsír féleség
                        Na de a diagnózis:
                        A vázban a menet első pár mm-e el van nyalódva. A többi meg olyan rozsdás hogy alig megy bele a csavar. Bár egy picit beletekertem, addig csak jó lesz amíg nem szerzek egy M10x1-es menetfúrót.

                        (meg közbe sikerült úgy lefejelnem a lengővillát hogy nőtt egy nagy púp a homlokomon)

                        Komment


                          amíg nem szerzek egy M10x1-es menetfúrót.
                          Én már kupálódtam!(Jooker)

                          Szerinte ilyen esetben menetjavító és nem menetfúró kell!!!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            A menet nagy része még megvan, csak olyan rozsdás hogy nem megy bele a csavar...

                            Komment


                              A menet nagy része még megvan, csak olyan rozsdás hogy nem megy bele a csavar...
                              A menetfuró akkor jó ha koszos,megütött,kevéssé sérült a menet.Viszont deformált hiányos menetekhez a menetjavító a célszerű!
                              Lényeg egy újszerű:kissé kúpos kemény-acél csavart,kenéssel,hűtéssel,nagy nyomatékkal(légkulcs)ujjá préseli a menetet!

                              Amúgy van esztergád csinálj menetfúrót ha az kell!!!!


                              Amúgyabbul:ha kell,küldöm a menetfúrót és a csavart.Privátban címet.....
                              Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 márc. 18, 18:50.
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment


                                Lényeg egy újszerű:kissé kúpos kemény-acél csavart,kenéssel,hűtéssel,nagy nyomatékkal (légkulcs) ujjá préseli a menetet!
                                Mi ezt a cégnél sima csavarral és bő kenéssel(valami vízalapú gumidugókhoz való vacak) oldjuk meg... Sőt van két olyan csavar is ami annyira szorosan van illesztve(nehogy a víz átkússzon) hogy a csavarozó az említett kenőanyag nélkül elég szépen szenved vele.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X