Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Szervusztok!

    Berúgom a kocsmaajtót,-mert nagyon tele van a tanyiszlim már ezzel a curva kertészkedéssel és még sehol nem tartok.Még a gallyazást sem fejeztem be és a megbetegedett fák kiszedését sem fejeztem be,-de már nagyon unom.Holnap elkezdem az oltásokat,mert most már itt az idő,órabórába kajszi,vadkörtébe Vilmos,sajmeggybe meggy és egyfajta bőven termő ringló,magról kelt szilvába.A földiepreket is át kell ültetni és még ásni is kell,ahogy a párom halad a vetésekkel.

    Esténként marad a felüdítő vasmunka,-komoly dologba nem tudok belefogni,mert nem tudom megosztani a figyelmemet,csak amolyan fegyver-anyag karbantartás folyik (szerszám javítgatások),szép aprólékosan f@szára.

    Lassan lehet kémlelni az eget,mert elméletileg már csak két hét van hátra a fecskék érkezéséig!
    Az első fecskeészlelővel Tiszakeszin,többször is szeretnék "kibékülni"..

    Ráadásul megjelentek az utcában a városgazdálkodás "gyorsreagálású ároktiszztító" egységei,-ilyenkor bánom,hogy nem zárt a kerítés,-mert úgy jár a szemük mint a sublót fiók,-szóval be kellene élesíteni éjszakára a dobermannt ,csak az a baj,hogy nincs.A Tökös névre hallgató kandúrom,meg úgy tűnik megnősült,mert már csak enni kerül elő,azt is ritkán,-már egy kullancsot kiszedtem belőle.Hiába ezeket a tetves macskákat nem lehet őrző-védő feladatokra befogni,-lehet hogy egy liba többet érne.

    Végezetül úgy érzem 2017-ben,egy nagyon kemény tél után,-végre visszavonhatatlanul beköszöntött a Tavasz.

    Üdvözlettel:Che

    Komment


      Azért mifelénk -3,1°C volt ma hajnalban...

      Komment


        curva kertészkedéssel
        Én meg azt bánom,hogy nem jutok ki metszeni,ültetni. Bíbelődök a rozsdás vasak között...s általában ilyenkor csak szaporodik a munka. Pedig eldöntöttem,hogy elküldöm magam két nap szabira...s akkor egész nap a zöldövezetben tevékenykedem. Sokáig halogattam,de már lehet. A természetben ha idő van...akkor meg kell tenni a teendőt.

        Komment


          be kellene élesíteni éjszakára a dobermannt ,csak az a baj,hogy nincs
          Nálunka biztonsági őröknek villanykutyájuk van, egy kis kocsin húzigálnak egy akkumlátoros valamit ami elvoleg mozgásérzékelős és kutyaugatásra nem hasonlító hangokat hallat.
          Szerintem arra jó ha a betörő meglátja meghallja annyira röhög, hogy nem képes átmászni a kerítésen.

          Komment


            halogattam,de már lehet
            Halogattam,de már nem lehet.

            Komment


              Kedves Heeegany!

              Ezek a tavaszi fagyok a tél utolsó rúgásai,csak arra jók,hogy lerúgják a virágzó barackfákról az ígérkező termést,de nem kell aggódni a naspolya ettől még nagyon bő termést adhat.

              Kedves Atti!

              Amennyiben a zöldben szeretnél molyolni,vigyél ki valamilyen rozsdás vasat az ágyások közé és smirglizd ott,-egyből jobb lesz a közérzeted!

              Üdvözlettel:Che

              Komment


                a tél utolsó rúgásai,csak arra jók,hogy lerúgják a virágzó barackfákról az ígérkező termést
                Nálunk is nagyon sietnek azok a barackfák, aggódom is miattuk. Azért még lehetnek keményebb fagyok, csak nehogy úgy járjunk mint tavaly.
                Már kisdió nagyságúak voltak a barackok, nézegettük hogy annyit hozott minden fa hogy ritkítani kell nehogy megreccsenjenek. Na meg ment a vita hogy a kifőzésnek melyik ágára tegyük őket. Nő vagy férfi főzi?
                De ezen gondokat a természet megoldotta. Egy éjszaka olyan fagy jött hogy 0, azaz nulla darab baracunk lett. A szőlő még jobban kiheverte, az alvórögyekből jövő új hajtásokon azért volt némi kóstolónak való a gyerekeknek.

                Nekem semmi bajom a kertészkedéssel. Furcsa is lenne, hiszen ez a szakmám.
                De az tény hogy ilyenkor robbanásszerűen, rengeteg munkát ad nekünk a természet. Minden egyszerre indul...

                Komment


                  Ma jött a postával a paprika,paradicsom,uborka vetőmag. Rendesen késésben vagyok,mert az egyéb szezonmunkák is ömlenek. Találtam a sufniban Laurin Klement alkatrészt.. Majd felteszem a Facebookra jóárasítva.. Kíváncsi leszek a kommentekre.

                  Komment


                    Ma jött a postával a paprika,paradicsom,uborka vetőmag. Rendesen késésben vagyok
                    a mag csírázásának és annak növekedésének a legerősebb feltétele a talajhőmérséklet!!!!
                    Mondjuk a legtöbb motoros sem képes felfogni, hogy a napsütés kevésbé hat a tapadásra mint az aszfalt hőmérséklete.

                    Komment


                      emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      a mag csírázásának és annak növekedésének a legerősebb feltétele a talajhőmérséklet!!!!
                      Mondjuk a legtöbb motoros sem képes felfogni, hogy a napsütés kevésbé hat a tapadásra mint az aszfalt hőmérséklete.
                      Ezért kell mindig magunkkal vinni egy ilyet, és menet közben folyamatosan ellenőrizni hogy elég meleg-e az aszfalt meg a gumik

                      Komment


                        egy ilyet,
                        Nem tudom megnézni mert valami dili oldal bezavar...de gondolom a hőmérőről van szó. Használom,s elégedett vagyok vele. Jelentősége több henger esetén könyök,gyertya ellenőrzésénél van.

                        - - - Updated - - -

                        Most pedig lazulás van.. Sör,pálinka.. Spórolás van,nem hagyhatom hogy rám romoljon.. Vasárnap 20h után már nem dolgozom.. valaki emlegette a 3x8: 24 de ezt már elfelejtettem.s különben sem értem...

                        Komment


                          Alakul az az EAN késtartó
                          Click image for larger version

Name:	20170409_143627.jpg
Views:	1
Size:	198.5 KB
ID:	151745

                          Komment


                            Alakul az az EAN késtartó
                            Az úriember is ügyes, meg a késtartó is kezd jól kinézni - na de az a gyönyörű osztófej ott a bal szélen...
                            There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                            Komment


                              Hát ezért vittem Jokerhez. Mert vannak jó szerszámai, konyít is hozzá, és még meg is csinálja

                              Komment


                                Janó a Simsonos kis-kollegám meglepetéssel szolgált!

                                Bevásárolt és a tajvani komplett gyújtást felszerelve,bizonygatta,hogy alapból világít alapjárattól a Suzukijuk 12-v 55/50-w-os tartalékizzójával a gép!Nem igazán hittem a dologban ,viszont be kell látnom a delejezés illetve a mágnes erőssége csak számít,hiába nem hittem el,hiszen eddig minden lendkerékből kicsikartam annyit ami a működéshez elég.

                                - - - Updated - - -

                                Szépen leépül a VF a rengeteg parazita reklám miatt,én is ritkábban lépek be! Szerintem aki új lenne az elmenekül az oldalról ,hiszen a gépe is tiltakozik! Betette az ajtót ez a sok tiltás és újítás,működésképtelenek leszünk,hiszen lecsökken a nézettség és..................csendes lesz minden oldal........................................................
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X