Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bőven elég lesz ez a fordulat. A videó végi jelenséget a kinyúlt húzórugó okozhatja.

    Komment


      CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Bőven elég lesz ez a fordulat. A videó végi jelenséget a kinyúlt húzórugó okozhatja.
      Annak fúrtam egy másik lyukat a lemezen hogy feszesebbre tudjam állítani. Nem lett eredménye...

      Komment


        Úgy tűnik hogy elegendő ez a fordulat is. Szépen túrja vele a frissen(pár hete) szántott kertet. Ami előtte füves volt...

        Komment


          Ez királyegyházi kapálógép szerelvény?
          Nekem valami 25 éves van, az is meglepően alacsony fordulaton dolgozik. Briggs motoros.
          Nekem a fő baj az, hogy ennek a kuplungját még az ántik világban gyártották. Kar behúzásra emel ki, alap állapotban dolgozik. Természetesen a kart nehéz behúzni, a beakasztója valami agyament lehulló fémlemez. Kis kertben pár méteres parcellákat különösen nehéz rotálni, mert amire kioldom a kuplungot, már beleszaladt a másik sorba.
          Gondolkozok az átalakításon, csak nem jön a nagy ötlet.

          Komment


            bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez királyegyházi kapálógép szerelvény?
            Nekem valami 25 éves van, az is meglepően alacsony fordulaton dolgozik. Briggs motoros.
            Nekem a fő baj az, hogy ennek a kuplungját még az ántik világban gyártották. Kar behúzásra emel ki, alap állapotban dolgozik. Természetesen a kart nehéz behúzni, a beakasztója valami agyament lehulló fémlemez. Kis kertben pár méteres parcellákat különösen nehéz rotálni, mert amire kioldom a kuplungot, már beleszaladt a másik sorba.
            Gondolkozok az átalakításon, csak nem jön a nagy ötlet.
            Hát, őőő, erre annyit tudok mondani hogy amit a videóban látsz
            Ha jól tudom valami összeépített gép. Külön szerezték be a motort meg a kapáló adaptert.
            A kuplung itt is úgy működik, de azért annyira vészesen nem nehéz behúzni. Egy kis műanyag pöcökkel lehet beakasztani, az is elég jól működik.

            Mondjuk a gázkar lehet nem rávaló. És lehet hogy nem is kellene akkora játék ennek a motornak, elég lenne az a 15% amin még működik
            Na meg a gázkar kétkezes. Egyik kézzel fogni kell a kormányt hogy ne borítsam fel a gépet közbe, a másikkal meg húzom a gázt
            Nem dolgoztam még 4T géppel, de a 2T-n azért egy újjal lehetett állítani. (mondjuk azzal úgy kelletett birkózni hogy ha elengedtem volna a kormányt egyik felét szerintem fejreált volna a gép és elásta volna magát is meg engem is )
            Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2017 ápr. 24, 20:07.

            Komment


              Gondolkozok az átalakításon, csak nem jön a nagy ötlet.
              Mennyit kell húznod rajta hogy szétkapcsoljon?

              Komment


                Meg kell védenem a szabadszentkirályiak kuplungját. Elnyűhetetlen. Valami szorulhat ott neked. Érdemes a kapa felőli kupos tengelykapcsoló agyat levenni és megnézni a bordázatot, hátha az van megkopva.

                Komment


                  Egyébként szentkirályi kapálógép. Ezt a két falut mindig keverem. Most már érdekelne, hogy valójában melyikben rakják össze, mert fél ország táv van a kettő között.

                  A motor átpakolható más építményre is (pld. fűnyíró).
                  Gyárilag hasonló gázkarokat tesznek rá.
                  A gázkar az enyémen megáll az adott pozícióban, nem kell tartani. Nézz bele a kar szerkezetébe, stop állásban van testre húzó kis fémdarab, lehet az szabadult el.
                  Alacsony fordulaton is van nyomatéka, több évtizedes letaposott talajokat törtem fel vele és nem panaszkodott.
                  Ha nagyon megpörgeted, akkor szerintem túlmelegszik. Mivel a hűtését nem vitték túlzásba, meg lehet sütni.

                  - - - Updated - - -

                  Nem akad a kuplung, hanem nehezemre esik egy ugrándozó gépen meghúzni a kuplungot. És sokszor kell húzogatni. Gondolom nem pici, pár méter széles/hosszú földdarabok rotálására találták ezt ki, hanem nagy munkákra.

                  Komment


                    Valamikor a "kiskert" 200 négyszögölnél kezdődött.

                    Komment


                      Lehet elsőnek csak egy gyári blokkot kap, gyári kipufogókkal ideiglenesen. Az "elektromos rendszer" egy húzó-nyomó háromállású kapcsoló lesz.( egy óra alatt be lehet kötni) a váz és a fékpedál elhelyezése a kemény dió, de bowdenes fék lessz, ez sokban megkönnyíti a dolgom.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 ápr. 28, 18:31.
                      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                      Komment


                        csak egy gyári blokkot kap


                        Gondolom 125-öst







                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Hát ha találnék 125ös cross Cz blokkot, akkor feltétlen. Ennek hiányában marad a 634, de 30as torkú Koso karbival.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            Sajnálom,hogy nem lehettem veletek.

                            Komment


                              Én is kint voltam a miskolci börzén ... igaz csak 1/2 12 -re értem oda . Hiába is igyekeztem, Bükkábránynál a rend éber őrei megállítottak , és átfogó ellenőrzésen estem át . (forgalmi , jogsi , szonda, prior ...)

                              - - - Updated - - -


                              Mikor és hol lesz az idei felfutó? Legalább vinnénk a kelepelőt, vagy dudákat drukkolni!
                              Itt megtalálod , lehet hogy összefutunk !

                              http://classicmotorsportclub.blog.hu...noksag_futamai

                              Komment


                                Innen is üdvözlöm heeegany-t és mirr-murrt, akivel instant fórumtalálkozót hoztunk létre ma a miskolci börzén.
                                Mi Siófokon hoztunk össze ilyesmit Jokerrel Bazsimocival, Dolabával.
                                Na jó hozzájuk csapódtam
                                Szert tettem némi élettapasztalatra: Jokerrel nem alkudozok!

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X