Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chemotox kocsmája

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    gyertyának viszont fura mód nem volt benzin szaga holott a karbiban van anyag:
    Úgy sem röffen, ha fecskendővel nyomsz némi benzint a hengerbe? Ha ezzel a módszerrel beindul, akkor csak a porlasztó a ludas...
    Ill. gyertya cserét próbáltál már?
    Az én 207-es Babettám pl. borzalmasan érzékeny a gyertyára. Volt olyan, hogy tesztelve adott szikrát rendesen, mégsem indult vele a motor. Némi kínlódás után tettem bele újat, azzal egy laza pedálnyomásra indult.

    Komment


      Ill. gyertya cserét próbáltál már?
      Miután nem sikerült újra betekerni m.ég ott a helyszínen kapott egy újat . A fecskendős módszert meg majd megnézem ha odajutok.

      Komment


        Mivel még -20 nincs,s a nap süt 1000ágra..ezért mai nap rendrakás a műhelyben. Úgy szeretném kezdeni az új évet,hogy tudom mit hol találok.. Szerencsére tegnap tudtam helyet csinálni...már mászás-kúszás nélkül tudok közlekedni..

        Komment


          Úgy szeretném kezdeni az új évet,hogy tudom mit hol találok..
          Azt ugye tudod, hogy: "Csak a kis embert tart rendet, a zseni átlátja a káoszt"

          Komment


            a kis embert tart rendet
            Azért finomítottál az eredeti megfogalmazáson
            Mindazonáltal én sem vagyok zseni, pl. a szerszámaim is katonás rendben vannak, minden a gyári dobozában...

            Komment


              zseni átlátja a káoszt
              Mekkorát? Van még pár meglepi doboz+szatyor amikről dunsztom sincs mit pakoltam bele költözéskor.. A rendrakás itt....az átlátható káosz megalkotása...

              Komment


                Útálok"rendet" rakni, sose találok utána semmit, mire meglesz minden addigra megint rakhatok"rendet" ... Meg most nem is menne mert alig tudok bemenni úgy tele van -.-' .

                Komment


                  Először én is az utat építettem ki..

                  Komment


                    Most nem is a kupi okozza a gondot a bejutásba hanem az időjárás, robesz kint áll ponyva alatt a másik kettőt meg bezsúfoltam a tárolóba(hát már inkább műhelyre hasonlít....) .

                    Komment


                      Először én is az utat építettem ki..
                      Nekem meg ( az év vége felé) az út volt hosszú....odáig

                      Komment


                        Bejátszik a bojtos sapka.. ilyenkor irigylem a jegesmedvét..

                        Komment


                          Sajnos engem messze elkerül a rend, bár mostanában erősen biztatom magam, hogy használat után mindent dobálja vissza a helyére, mert ha körülrakom magam szerszámmal, akkor semmi se lesz meg.
                          Az elv jó, a gyakorlat sose jön be. Már belenyugodtam, hogy így kell leélnem az életemet.

                          Megint megcikkezték, hogy az erdei fülesbaglyok bejönnek a városba: Összeverődtek a baglyok Mohácson | bama.hu | Közélet | Baranya megyei hírek

                          Anyámnál az utcában áll néhány - elhagyatott - közintézmény, a közterületi fákat nem metszették vissza (30 éve), lassan a 6. emeletig érnek. Ezekre költöznek fel, majd a fészekből kirepülés után a kölyök visítva hívja az anyját. Egész éjszaka. Legalább három héten át. 5 másodpercenként. Nyikorgó zsanérként. Legalább hatan.

                          https://www.youtube.com/watch?v=rlG7UkByEf8

                          Évekig nem jöttem rá, mi lehet ez.
                          Tavaly addig zseblámpáztam, amíg egyet el nem csíptem, a bagoly meg unottan közölte, ne világítsak már a szemébe.
                          Jópofa állatok.

                          Komment


                            Ilyen jelenség nálunk is van. Napközben nincs is gond de éjjel tudnak visítozni rendesen. Még az a jó mire jó idő lesz akkor elköltöznek csak ilyenkor jönnek a házak közé mert itt melegebb van. Én még a kémény koromgyűjtőjéből is vettem ki sajna nem élte túl. Még jó a bajban, hogy nem zárta el a nyílását.

                            Komment


                              Ettől én szerencsére nem kell, hogy tartsak.
                              Ha már szét volt verve a ház, saválló bélést rakattam be. Az ürge rábeszélt a 18-as kéményre, a logikát nem értem, mert csak a nappaliban van csatlakozás és nem tudom elképzelni, milyen kályhához kellene oda ekkora cső.
                              Ha már itt tartunk.
                              Második szezonban megy ez a rendszer, talán már írtam róla egyszer.
                              Van egy 7 csöves hődob beépítve, plusz két méter vízszintes füstcső.
                              A kéményseprő annak idején húzta a száját, hogy dobjam ki a hődobot, mert nehéz tisztítani.
                              Tisztítani egyébként könnyű, van hozzá kicsi kefe.
                              A baj ott van, hogy két hónap alatt úgy eltömte a korom, hogy dőlt a szobába a füst.
                              A súlyánál fogva sok hőt tud átvenni és leadni, de ezek tudatában nem a legjobb választás.

                              Komment


                                Szervusztok!

                                Csatlakozom a baglyos brigádhoz.Nálunk is tanyázik a kéményen egy macskabagoly úgy fél éve.Késő ősszel kotortam le a tetőről a diófalevelet,egy hosszú petrencével,aminek a vége sokszor igen közel járt őkelméhez,de rám sem baglyozott.Azóta nagy lett a barátság,ha arra járok állandóan keresem a szememmel és,ha nem látom aggódni kezdek érte.Esetenként a macskához hasonlatos nyávogás szerű hangot hallat,ami nem kellemes,de azért szeretjük,a párom sólyomszemnek hívja és beszélni szokott hozzá,-egyenlőre nem válaszol,-de ami késik nem múlik!

                                A nagy szelvényű kémény az jó dolog,én elég sokat kínlódok a műhely 15x15-ös sima falazott kéményével.Tisztításkor egy kötélre kötött,úgy 90mm.-es átmérőjű vasgolyóval szoktam tisztítani,olyan kátrányos belül,hogy előbb-utóbb újat kell helyette rakni.Ilyen hideg időben a műhely legszükségesebb berendezési tárgya a kályha,főleg ha valaki olyan fázós,mint én.

                                Üdvözlettel:Che

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X