Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Diófa ültetés!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Szervusztok!

    Mostanában,ha rákattintok a Veterán fórumra,vagy 10 alkalomból 6 szor a következő Angol felirat jelenik meg a képernyőmön:

    Click image for larger version

Name:	bosszantó 01.jpg
Views:	1
Size:	291.2 KB
ID:	151511
    Nem tudom mit akar tőlem ez a nyüves,mert ezen felül állandóan ösztökél a Win 10-re való áttérésre is,de már nagyon nyúlnak a "hengerfej csavarjaim",-fáraszt az örökös sz@rakodás,amit az emberrel művelnek.

    Tisztelettel kérek egy Angolul tudó fórumtársat,hogy dióhéjban magyarázza már el nekem,hogy mit kell csinálnom,vagy mit akarnak tőlem!

    Üdvözlettel:Che

    A hozzászólásommal elfedtem az István Őszibarack fák metszésére vonatkozó hozzászólását,-tehát tekintsétek azt továbbra is megválaszolatlannak!

    Bocsánatot kérek ezt a hozzászólást nagyon rossz helyre tettem,most látom,hogy a diófánál vagyok,de valamiért úgy véltem,hogy ez a chemotox kocsmája,-pedig még nem ittam ma egy kortyot sem,-elnéztem.
    Utoljára szerkesztve a következő által: Che; 2017 febr. 24, 19:41. Oka: elnést

    Komment


      #32
      Majd átteszik.
      A szöveggel ne foglalkozz, ez a valami kéretlenül átirányít a filestore72.info oldalra.
      A szöveg ennek az oldalnak a hirdetése. Nem érdekes.
      A kérdés az, hogy mi települt rá a gépedre, ami átdobál. Ezt majd valami okos megmondja.
      Ahogy nézem adblock plus van a böngészőben.

      Windows10-re nem kell átállni, nekem valahogy sikerült kikapcsolnom a piszkálódását. Nem tudom hogyan, felkaptam a vizet és addig nyomkodtam, amíg eltűnt.
      Hogy mit kell tenni, majd megválaszolja, aki ismeri a tüzes farkú rókát, nekem chrome van.
      Ha nincs vírusírtó a gépen, érdemes azzal is megnézetni, ez jó és ingyenes, a windows sajátja, nem terheli a gépet. És ami a legjobb benne: nem idegesíti az embert a fölösleges aggódásával. Évente egyszer felugrik, ha van vírus és eltűnik.
      https://support.microsoft.com/hu-hu/...tials-download

      - - - Updated - - -

      Picit olvasgattam. Ez egy eltérítő vírus, ami átdobál különböző oldalakra, mikor valójában mást akarsz elérni.
      mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        Nekem valami fel nem vett telefon nyereményt dobál fel !

        Komment


          #34
          Nekem Gogle nyereményt!Nem merem megnyitni..........vírustól félek!
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #35
            Azt hittem egyedül vagyok. Nekem sok féle van. Van mikor a felugró oldalon már középen megjelenik a tiltott oldal felirat 15 értesítéssel. Nem győzöm kiixelni. Van nyeremény,18+ játék,otp, gogle nyeremény.

            Komment


              #36
              Nem igazán válaszolnak a hozzáértők.
              Tessék feltenni vírusírtót, amit fent ajánlottam.
              Tessék feltenni az adblock kiegészítést a böngészőre, az a reklámokat, felugrálásokat megszünteti. Még a youtube alatt percenként beugráló reklámokat, fölösleges reklám ablakokat is.
              Ezeket az adatlopó-eltérítő-reklámozó dolgokat összefoglaló néven malware-nek hívják. Fenti vírusirtó felismeri őket.

              - - - Updated - - -

              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nekem Gogle nyereményt!Nem merem megnyitni..........vírustól félek!
              Mátéapu, nekem levélben jelentkezett a rég nem látott mozambiki nagybátyám. Rám hagy örökül pár százezer dollárt, csak a bankkártyám száma, lejárata és biztonsági kódja kell az utaláshoz. Elcserélem veled a google nyereményedre.

              Komment


                #37
                Nekem xp rendszerem van. Annyit kihámoztam az írottakból,hogy az nekem nem jó.

                - - - Updated - - -

                De hogy a topictémánál maradjunk,diófa jó lenne.

                Komment


                  #38
                  Click image for larger version

Name:	20170913_162322[1].jpg
Views:	1
Size:	193.2 KB
ID:	152869
                  Nem tudom mennyire kivehető, de az első nyarat túl élte mind a 14 diófám!

                  Komment


                    #39
                    Nálam jobb az arány 1-db-és túlélő igaz már 5-éves,de két jégverést kihevert!(És engem is)

                    Látszik,hogy jó gazdája vagy!
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #40
                      Szép! Ment az öntüzés, vagy eleve vizes terület?

                      Komment


                        #41
                        Szervusztok!

                        Talán nekem ezek a kora őszi idők a legrosszabbak.Petőfit idézve "még nyílnak a völgyben,....de látod amott a téli világot...",szóval olyan szezonvégi hangulatom van.Sajnos elmentek már a fecskék is és most lehet várni 28 hetet,amíg ismét hallani lehet a csivitelésüket.

                        A munka rengeteg,versenyt futok a fekete rigókkal és a darazsakkal,a gyümölcs szüretelésben.A szőlőben olyan egyharmad kárt csináltak,de még a körtét is leverik a fáról,arról ne is beszéljek,hogy a korai cseresznyét úgy lerendezték,hogy egy két szemet sikerült belőle enni,-igaz ebben a főbűnösök a seregélyek voltak.

                        Már durván egy hónapja leszegett fejjel járok,mert hol egy szilva,körte,alma van lepottyanva,amit fel kell szedni és,ha jó állapotú,már a szilva,akkor női lekvár,ha sérült akkor férfi lekvár készül belőle kimagozás után.Szilvából össze is gyűlt már olyan 200 l. körüli mennyiség,de ez még egy kicsit gyarapodni fog.A szeszfőzdével is lassan meg kell állapodni valamilyen időpontban,de még jó másfél hét amíg az utolsó gyümölcsök is lekerülnek a fáról és utána még ki is kell forrni az anyagnak.Hull a mogyoró is rendesen és már a dió is potyog,egyenlőre a rosszabbak,de hamarosan jön a dömping,azután lehet szárítgatni és törni,úgy esténként,mert napközben mást kell csinálni.Nem szeretem munkák ezek nekem,de "magad uram,ha szolgád nincs",-nekem meg még kilátásom sincs rá.

                        Vasmunkáról ebben az időszakban nem is álmodhatok,mert nincs rá idő,illetve nem lehet elmélyedni benne,anélkül meg nem ér semmit,amúgy sincs helyem sem a műhelyben,mert minden zegzugban vödrök bödönök állnak részben tele részben félig,vagy akármeddig telve gyümölcsökkel.

                        Sajnos,ha szeretem,ha nem,-ez van,-csinálni kell,mert most ennek van itt az ideje és egyébként is,ha békülni akarunk,akkor a zöld üveget meg kell tölteni valamivel.

                        Üdvözlettel:Che

                        Komment


                          #42
                          Szép! Ment az öntüzés, vagy eleve vizes terület?
                          Nem vizes, hanem öntözés ezerrel. Sajnos az udvaromon lévő hidrofortól nem ért le a slag, ezért maradt a vízhordás vederben. Valamennyi vizet kivedreztem a nyáron. De szerintem megéri. Szép lesz 10 év múlva.

                          Komment


                            #43
                            Sziasztok! Így állunk most. Az idei év az első, hogy termés van szinte minden fán! 2-8 db. (2016 októberben lettek ültetve.) Locsolok hetente, másfél hetente, de szinte leégeti a leveleket ez a pirító, égető napsütés. Sok levél kezd lehullani sajnos.

                            Komment


                              #44
                              Kedves Tamás!

                              Nálunk is hullanak a lepörkölődött diófa levelek és sajnos a termés egy része is.Ahogy nézegetem a fán lévő diókat,-úgy egyharmadát férgesnek vélem.Az aknázómoly meg mit tudom még milyen férgek tönkre tesznek mindent.Vagy két napja vettem észre,ahogy locsoltam a paradicsom töveket,hogy a pirosló paradicsomokon,valamilyen feketés-fehéres bogarak tömege van.Ma utánanéztem mik is ezek,hát vándorpoloska lárvák a fejlődésük valamely fázisában.Olvasgattam a védekezést ellenük,hát van méreg,meg növényi eredetű szer is,-már eleve írják,hogy igen drága és a hatása is megkérdőjelezhető.Akkor hogyan tovább?A krumplibogarat még csak-csak összeszedegettem kézzel,pedig arra is ráment nem kis idő,de ez a poloska mennyiség elképesztő és,ahogy közelítesz feléjük,már le is hullanak a földre,ott meg megbújnak szépen a dögök.Írják,hogy a sárga színért megvesznek és javasolják,hogy valamilyen vízzel teli sárga edényeket kell a paradicsomok közvetlen közelébe elhelyezni,mert abba beleeszi őket a fene.

                              Nem nagyon tudom már mi a fenét érdemes termelni,amit vegyszer nélkül lehet és be is tud érni.A krumpli egyébként jól sikerült,hogy valami örömbelit is írjak már,de abból meg nem vetettük sokat.

                              A szilva meg csak hull és hull,-készül a férfilekvár,de elég sokat kell magozni és hajlongani érte,de legalább lesz egy kis békülő anyag a jövő évi találkozóra.

                              Üdvözlettel:Che

                              Komment


                                #45
                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Írják,hogy a sárga színért megvesznek
                                Sárga lap? https://www.gazdabolt.hu/feromon-es-...4-6-db-os.html
                                Ezzel csak az a baj, hogy mindenféle más bogarat is megfog amit nem szeretne az ember. Olyat, ami éppenséggel nem káros.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2019 aug. 12, 21:25.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X