Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dühöngő - eladók, vevők, hivatalok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dühöngő - eladók, vevők, hivatalok

    Sziasztok!

    Mérgemben osztom meg veletek a Magyar szavahihetőség példáját!
    Tegnap jelent meg egy hirdetés egy eladó ETZ-250-ről .Felhívtam este , hogy ma délután megyek megnézem és ha olyan ,ahogyan elmondta a telefonba, akkor megveszem (85000 ft) 1 év műszakival .
    Igy fényképről ,elmondásból 99 % -ra tettem, hogy megveszem. Felhívtam a kollegát, hogy jöjjön velem és lábán hozza haza a gépet. Mondtam az eladónak, ha valaki érdeklődne, akkor mondja meg, hogy várjon ,mert én szeretném megnézni .A válasz : RENDBEN !!!. .
    Errefel ma reggel jön a telefon, hogy eladta !! HÁT HOGY VAN EZ ??????
    Még ha a két szék közül a földre esek, akkor sem csinálok a számból segget !
    Minek nevezzem az ilyen embert? Tudnám jelzőkkel illetni ,de nem akarom kiírni.
    Egyébként itt a neve ,hátha valaki ismeri .: Nyíri Zoltán Debrecen. Piros ETZ 250 ,első sárvédőn krómozott szarvas szobor dísz.
    Ha esetleg olvasod : Még egyszer köszönöm a szavahihetőségedet !!

    Az ilyennel annyira fel tud idegesíteni valaki, hogy ........

    #2
    reggel jön a telefon, hogy eladta
    De legalább felhívott ! Én már autókáztam 150 kilómétert, hogy a helyszínen tudjam meg.
    Beagle, sinter és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Az is lehet hogy volt pár esete Neki is, amikor ígérték,hogy majd megyünk, és sehol senki.
      Az a biztos ami fizetve van.
      Tequila, supermax és apacsavo kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az is lehet hogy volt pár esete Neki is, amikor ígérték,hogy majd megyünk, és sehol senki.
        Az a biztos ami fizetve van.
        Eladóként kerültem én is olyan helyzetbe, hogy az első jelentkező igérgetett, én tartottam az árut, így tartottam tisztességesnek. A többi jelentkezőt elhajtottam. Az első pedig csak igérgetett, egy idő után nem jelentkezett...
        szóval ilyen szempontból még jó, hogy felhívott, viszont tényleg nem kellett volna megigérnie hogy megvár.
        supermax, apacsavo és CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az is lehet hogy volt pár esete Neki is, amikor ígérték,hogy majd megyünk, és sehol senki.
          Az a biztos ami fizetve van.
          És ?????
          Akkor mindenki egyforma ??Szarjunk mindenkire ??

          Én is jártam úgy, hogy aki igérte az nem jött ,közben akinek mondtam, hogy hívjon fel később, az meg nem hívott !!! Két szék közül a földre estem.Na és ?? De legközelebb ugyan ezt megcsinálnám, ha valaki nekem megigéri ,hogy jön, mert az az illető lehet, hogy nem szar ember és jön !!
          Ja és én nem igérgettem többször, hanem egyszer mondtam, hogy megyek .
          Akkor is egy féreg ,szemét húzásnak tartom az ilyet.
          CZsolti és demeter kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Igen igazad van. Csak sajnos-mint azt már többen említettétek- a másik helyzet is előfordul, hogy valaki ígérget, és nem jön érte. Annak viszont örülj, hogy felhívott, mert legalább nm mentél fölöslegesen.
            supermax, apacsavo és kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              ETZ meg úgyis akad, talán még jobb is

              Komment


                #8
                ETZ meg úgyis akad, talán még jobb is
                Ebben bízok én is . Lehet a sors rendezte így és találok egy még jobbat.
                Szerencsére sok van eladó !
                Az apacsávóé is ott van ,de ahogy nézem ő nem ért egyet az én felháborodásommal.
                Kíváncsi lennék a véleményedre, te mit csináltál volna az eladó helyében? Te is hirdetsz egyet.

                Komment


                  #9
                  Sajnálom, hogy lemaradtál róla, bosszantó, de szerintem manapság már az is nagy szó- amit előttem is írtak- hogy egyátalán szólt, hogy potyára ne menjetek, annyira én sem tartom becstelennek az ürgét.
                  Leírásod alapján erről a motorról volt szó:
                  Archív: ETZ 250 eladó! Debrecen ”¢ OLX.hu (korábban Apród)
                  tényleg egyben van, persze ettől még akármilyen baja is lehet, egyébként ha jól értelmezem az általad írt árat és a hirdetett árat, már Te is alkudtál vele látatlanban(ezt nem negatívumként írom), aki meg megelőzött, lehet hogy egybe kirakta neki a manit.......vagy a fentebb írtak szerint, inkább a biztosra ment, pénz beszél sajnos....

                  (Egyébként nézd a jó oldalát, szerencséd is lehet, mert sose lehet tudni, egy-két nap múlva feltűnik itt egy friss etz tulaj, aki SOS-t kiáltva árasztja el a nagyérdeműt különböző kérdésekkel......hogyaszongya: vajon normális ha a kuplung fel van hegesztve a kúpra, vagy hogy világításkor füstjeleket is ad, vagy esetleg gyárilag külön olajozású, csak nem értem miért fogy a váltóból az olaj.......stb.. ..stb)....
                  Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2014 aug. 12, 21:07.

                  Komment


                    #10
                    Igen ez az a motor. Az alku azért ment, mert írta, hogy irányár és mondtam neki, hogy van másik is amit kinéztem, de az messzebb van és mondja meg a legalsó árat, hogy tudjak dönteni. Akkor mondta a 85-öt ,amire azt mondtam ,hogy a tiédet választom és megyek, deeeee.....

                    Én meg becstelennek tartom, mert én inkább maradjak le 3 vevőről, mint hogy segget csináljak a számból.(De úgy veszem észre a hozzászólásokból, hogy csak én vagyok ilyen hülye lelkiismeretes bolond .) Egyébként, ha nem szólt volna, akkor sem tudtunk volna menni, mert nem volt címünk. Úgy beszéltük meg este, hogy indulás előtt hívom egy órával .

                    Az ,amit a végén írtál zárójelben ,poénnak jó, de nagyon rosszmájúság .Én nem kívánom az új tulajnak, hogy becumizzon a motorral .Sok sikert és jó motorozást kívánok neki. Viszont, ha olvassa mindezt és magára ismer, akkor jelentkezhetne . Rá nem haragszom.

                    Komment


                      #11
                      Tamás!

                      Abszolút megértelek és szerintem is mocsok dolog az ilyesmi. De azoknak is igazuk van itt, akik a másik szempontra is rávilágítanak, nevezetesen, hogy ha valaki többször pofára esett, az legalább ugyanolyan dühös volt az őt hitegető vevőre, mint most te az eladóra!

                      Megértem a dühödet, én is jártam már így (nem motorral, hanem régi játékkal, ami nekem ugyanolyan fontos...), de azokra ne vess követ, aki más szempontra is mutat, nem a te igazad vitatják ezzel.

                      - - - Updated - - -


                      (Egyébként nézd a jó oldalát, szerencséd is lehet, mert sose lehet tudni, egy-két nap múlva feltűnik itt egy friss etz tulaj, aki SOS-t kiáltva árasztja el a nagyérdeműt különböző kérdésekkel...hogyaszongya: vajon normális ha a kuplung fel van hegesztve a kúpra, vagy hogy világításkor füstjeleket is ad, vagy esetleg gyárilag külön olajozású, csak nem értem miért fogy a váltóból az olaj...stb.. ..stb)...
                      Ez nagyon tetszett!!!

                      Komment


                        #12
                        Ezt úgy illik és az egyenesebbjei úgy is csinálják, hogy ha van egy aránylag biztos vevőjelöltje a cuccára, és más is érdeklődik rá, akkor a többit nem hajtja el, hanem talonba teszi. felírja mondjuk a számát és ha az elsővel nem jött össze az üzlet akkor előveszi a második potenciális jelöltet és már folyhat is az alkudozás. Szerintem ez így volna korrekt.

                        Komment


                          #13
                          Ezt úgy illik és az egyenesebbjei úgy is csinálják, hogy ha van egy aránylag biztos vevőjelöltje a cuccára, és más is érdeklődik rá, akkor a többit nem hajtja el, hanem talonba teszi. felírja mondjuk a számát és ha az elsővel nem jött össze az üzlet akkor előveszi a második potenciális jelöltet és már folyhat is az alkudozás. Szerintem ez így volna korrekt.
                          OTT A PONT !!

                          Akárki akármit mond !!

                          Komment


                            #14
                            Ezt úgy illik és az egyenesebbjei úgy is csinálják, hogy ha van egy aránylag biztos vevőjelöltje a cuccára, és más is érdeklődik rá, akkor a többit nem hajtja el, hanem talonba teszi. felírja mondjuk a számát és ha az elsővel nem jött össze az üzlet akkor előveszi a második potenciális jelöltet és már folyhat is az alkudozás. Szerintem ez így volna korrekt.
                            Igen, alapvetően igazad van! De...

                            Te vagy mondjuk az, aki másodikként jelentkezel valahonnan jó messziről vevőként. Az eladó azt mondja, hogy bocs, de van egy első vevőm, és holnapra egyeztettünk vele találkozót, de ha mégsem kell neki, akkor keresni fog.
                            Másnap felhív, hogy az a helyzet, te jöttél képbe.
                            Nem fut át az agyadon, hogy vajon miért nem kellett az elsőnek?! (Ki nem találkozott még olyannal, hogy mire odaért, sok minden másként volt a valóságban, mint a hirdetésben...? Ezek a tapasztalatok valahol összeállnak az emberben...)
                            Ha közel vagy, nem gond, megnézed és kész. De nem minden vevő van közel az eladóhoz...Biztos, hogy ezek után rászervezel, utánfutó, autózol száz kilométereket?! Hát, szerintem nem biztos...
                            Na, ez a szituáció az eladó fejében is összeállhat...Neki az kell, aki letette a pénzt az asztalra.

                            De az is érdekes kérdés lehet, hogy mi van, ha ráígér?!

                            Ha megállapodtatok az eladásban, akkor persze már nagyon nem illik ilyenkor másnak adni, de ha csak annyi, hogy elmegyek, megnézem és megvenném...., akkor még nem köttetett üzlet szerintem. Mondhatnám, képletesen egymás kezébe kell csapni, azaz kimondani, hogy rendben, megveszem ennyiért!

                            Börzén már többször jártam úgy, hogy valamire alkudozott a venni akaró, kezében tartva az árut, és én legszívesebben az eladó által mondott áron alku nélkül azonnal megvettem volna...mégsem tettem...pedig sokszor gondolkoztam rajta, hogy miért ne "licitálhatnánk"? Azért, mert néhány másodperccel előbb érkezett?!? Hangsúlyozom, még csak alku volt, megállapodás nem...Sőt, volt amikor sz@rért-hugyért adta el a laikus eladó az árut... Én ilyenkor udvariasan (vagy balf@sz módon?!) mindig megvártam, mire jutnak...

                            Nektek mi erről a véleményetek?
                            Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2014 aug. 12, 23:08.

                            Komment


                              #15
                              Neki az kell, aki letette a pénzt az asztalra.
                              Na igen ! Itt a baj mindenkinél, mindenkivel !
                              Ezért száradt ki már régen a szégyenfa . Olyan ,hogy becsület, adott szó ,már régen nincs az embereknek .
                              Állítom, hogy 40-60 évvel ezelőtt ,két falusi bácsi megegyezett egy szekér vételekor, biztos, hogy nem léphetett közbe egy harmadik személy ,mert mindkét fél tartotta magát az adott szóhoz.
                              Mindegy kár ezen rágódni, úgy is ezt a szemét világot éljük.
                              Én akkor is maradok becsületes, szavahihető ,még ha meg is szívom emiatt .Ez van ,én változni nem tudok .

                              Hozzám jöhet bárki motort venni ,az adott szó nagyobb kincs ,mint a pénz.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X