Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dühöngőőőő............

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dühöngőőőő............

    Szóval kicsit el vagyok manapság havazva , meg nincs is nagyon téma a fórumon , amivel tudnék vitatkozni . Viszont van egy téma ami nagyon befészkelt az agyamba , aztán a napi rutin és melók közben csak ezen elmélkedek .
    A hosszú hétvégén is a garázsban locsoltam a tojásaim , aztán volt egy pillanat amikor szükségem lett néhány nagyon jó , éles , méretpontos csigafúróra . Nem volt . Na -megköszörülöm - szarabb lett , aztán feladtam mielőtt teljesen elcseszem a munkadarabot .
    Bementem , fürcsi , csülök , sör , internetttt .

    Fúró élező keresés . Vannak ugye az ilyen -olyan tescós vackok ( ezekről nem beszélünk ) aztán a következő kategória a példának is szereplő . Kicsit más-más kivitelben van több gyártmány , de kb ilyent szeretnék . Aztán végig kutatva minden használt és új lehetőséget ------nem jutottam sehova , mert árulja el valaki nekem , hogy mi a ..... ronybatekert ..........és anyósa ...... kénköves ..........ért , ennyi az ára egy ilyen szarnak ?????? Persze a használt darabok ára pedig aránylik .....

    Szóval úgy vagyok mint : https://www.youtube.com/watch?v=Rkm8nVmcmQE



    nem tudom felfogni , ha hasonlítom a legdrágább nagyflexhez , vagy bármi ipari géphez ...... nem normális itt a világ ? vagy mi ???

    Na most nagyon berágtam ...

    Tessék nekem elemezni , lebontani , beárazni : https://webshop.schachermayer.com/ca...volt/109965262

    #2
    Tessék nekem elemezni , lebontani , beárazni :


    Na most megállt a levegő bennem. Felépítéséből ítélve, nem valami nagy dolog egy ilyet alkotni, amiben a motor a legértékesebb( talán?!) A többi ( anyagminőséget nem ír) nem látszik olyan borzasztó komolynak, az árával ellentétben.
    Ha 10-20 ezer közé tenné, akkor talán...talán, de így semmiféleképp nem venném meg.

    Gondolom, erről van szó:

    Click image for larger version

Name:	DV005-ppic_109965262_KAINDL_BSM20_NEU_2017_0.jpg
Views:	1
Size:	125.6 KB
ID:	151791

    Komment


      #3
      Hát ez a sárga vacak 10ezret sem ér. Ilyet én csinálok otthon. Ez valami vicc? Ha már fúróélező gép, akkor inkább ez az(félre van dobva a műhelyünk sarkában):Click image for larger version

Name:	WP_20170420_13_10_09_Pro.jpg
Views:	1
Size:	199.7 KB
ID:	151793Click image for larger version

Name:	WP_20170420_13_10_01_Pro.jpg
Views:	1
Size:	195.9 KB
ID:	151794Click image for larger version

Name:	WP_20170420_13_10_17_Pro.jpg
Views:	1
Size:	193.8 KB
ID:	151792
      Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 ápr. 20, 13:24.
      sepy, RedBull477 és joker kedvelte ezt.
      "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
      "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

      Komment


        #4
        na azért ne essünk át a ló alfelére ! A tegéped egy gyárat lát el - az enyém pedig a gagyi kategória csúcsa . A yutubon és egyéb helyeken utána nézve , egy tényleg használható , hülyebiztos , jónak tűnő valami . Az árakat pedig végig nézve , kb ennyi nyugaton is . Meg persze van többféle , de ott is irreális áron . 1000-2000 euró.



        Ilyet én csinálok otthon.
        nagyon szívesen alakítok vásárlói csoportot az érdeklődőkből , hogy rávegyünk . De ha csak én vagyok ilyen hülye az sem baj , megyek ( ha lehet egyedül is ) Már nézegetem a használt CNC golyós orsókat is , meg a villanymotort.

        Közben meg azon agyalok , hogyan , honnan lehetne néhány napra kézbe venni egy ilyent .

        - - - Updated - - -

        https://www.youtube.com/watch?v=7zWFQFtt-aU
        heeegany és emu kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Sohasem használták még. 3állványos fúróhoz és egy furatköszörűhöz jött bónuszba. Venni szoktuk a fúrókat, ha elkopik, kidobjuk.(ezt én se értem, ha van egy ilyenünk, ami működik is-ki lett próbálva-miért nem használjuk) Viszont több gépet felújításra és értékesítésre hoztak a szerszámgyártó részlegre mostanában, ha nagyon akarod, rákérdezhetek, mennyiért válnának meg tőle.
          mátéapu, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.
          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

          Komment


            #6
            Nem tudod mekkorát lehet beletenni ?

            1-26 ig! teccik
            Utoljára szerkesztve a következő által: joker; 2017 ápr. 20, 15:03.

            Komment


              #7
              Énnekem is volt olyan tanulóm a cégnél ki sutyiba úgy köszörülte a fúrót, hogy satuba befog és kalapáccsal oldalba vág! Nem dícséret hagyta el a szám tökéletesen nem is tanulta meg- rendőr tisztviselő lett. Bocs nem bántani akarom a testület tagjait és a köreikbe elkötelezetteket. Jött már anno céges sofőr hozzám kinek az indulási fordulatkor el akart repülni az autója pedig közel állt a nyugdíjhoz. Anno egy protós brigádba dolgoztam hol sűrűn előfordultak megoldandó kérdések Pl.: 40 es fúróval 0,75-ös lemezbe furatot képezni. Igaz rendesen én is csak az állványos köszörű korong oldalán szerettem fúrót köszörülni/ ott tudok kicsit/. Máshol nem esik a kezemre. Én azt tanácsolom gyakorolni kell és menni fog. Másként köszörül fúrót az esztergályos- máshogy egy lakatos és végképp másként egy lemez lakatos. Az élező gép meg nem tudja, hogy mit akarsz fúrni!
              mátéapu kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Elvileg 20-tól 60-ig a legkisebbik befogó nincs meg.
                Egy ilyen nem elég neked?
                http://www.ebay.de/itm/Drill-Doctor-...3D182213752641
                Vagy ez?
                Darex Drill Doctor Sharpeners Drill Bit Sharpener | eBay
                Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 ápr. 20, 20:31.
                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                Komment


                  #9
                  Én azt tanácsolom gyakorolni kell és menni fog. Másként köszörül fúrót az esztergályos- máshogy egy lakatos és végképp másként egy lemez lakatos. Az élező gép meg nem tudja, hogy mit akarsz fúrni!
                  Szerintem közel mindenkinek van fogalma a fúró éléről annak kell kiemelkednie,a többi részt aláköszörüljük.A lágy anyagokhoz hegyesebbre a keményeknél tompábbra igazítjuk a kúpszöget! Spéci fúró esetén lenagyolom és befogom az esztergába 15-től felfele:és szuport-köszörűvel felsimítom ezután csak alá kell köszörülni,hogy szembenézéskor csak az élt lássuk! Hoszjuk-marónál és szármarónál is ezen az elven élezek!

                  Ha kasznis hegesztéslefúró,fafuró kell,azt pisztolyfúróval forgatva a kishegy és a síkél kialakítása után,szabadkézben aláköszörülöm,sajnos már nem jól látom,és néha ismételni kell az aláköszörülést,de egyenlőre verem a gyári élezést.
                  zahi, és kedvelte ezt.
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    Szervusztok!

                    Néha ki lehet fogni használtan és olcsón szelepköszörűt:Click image for larger version

Name:	Szelepköszörű.PNG
Views:	1
Size:	969.3 KB
ID:	151795
                    Nem túl sok átalakítással,lehetne rá készíteni egy kiegészítőt amivel alkalmas lehetne fúró élezésre is.A szánrendszeren elhelyezett fokbeosztású elforgatható patronos szelepbefogót kellene lecserélni a fenti képeken és filmeken látható fúróbefogóra és lenne egy jól kihasználható két funkciójú kisgép.

                    Szerintem Tiszakeszin tegyük feladatunkká,hogy a Zolit megtanítsuk fúrót köszörülni és akkor nem kell semmilyen beruházás egy újabb vasdarabra.

                    Üdvözlettel:Che

                    Komment


                      #11
                      Szerintem Tiszakeszin tegyük feladatunkká,hogy a Zolit megtanítsuk fúrót köszörülni
                      Ebbe a sorba én is beálnék.
                      Hozzátenném hogy ótómatizálási üzemmérnöknek tanítottak bár sosem voltam az.
                      Azt sosem értettem hogy a számítóképletekben mindig volt kóciens általában több is amit egy intervallumon belül válsztani lehettett. ha több is volt akkor a végeredmény akár a többszöröse is lehettett.
                      Mikor erre rájöttem akkor a matek úgy alakult hogy először rajzoltunk, aztán amikor látszott hogy atengely olyan kis formás arányos akkor hozzáigazítottuk a kócienseket (amik összeköcolják az eredményt)
                      Soha nem mondták hogy nem jó a számtan!
                      Szerintem a fúróélezés is ilyen. vagy sikerül vagy nem, de a tudatosság az belezavar!

                      Komment


                        #12
                        Nem ! Nem !

                        el indultam a Lenini úton ! és nem lehet letéríteni arról engem . És különben is nem engem kell kielemezni -hanem a gépet . Én már -ha eddig nem ment - nem is fogok megtanulni . Ráadásul lassan vakulok is , egyre szarabb . Aztán ha most nem lesz -később még nehezebben jön össze .

                        Egy ilyen nem elég neked?
                        Drill Doctor 3D182213752641 | eBay
                        Vagy ez?
                        Darex Drill Doctor Sharpeners Drill Bit Sharpener | eBay
                        ezek nem tetszenek ( a tiétek se nagyon ) amit én mutattam az a fajta azért szimpi mert látom a műveletet .

                        Komment


                          #13
                          Én már -ha eddig nem ment - nem is fogok megtanulni .
                          Egy motoros nem adja fel!!!

                          Azt mondta a faterom"ha nem tanulsz meg kaszát kalapálni nem tudsz kaszálni sem"!

                          Tudd: miért nem vág a fúród: nem tudod nem e az anyag kemény,a fúród életlen, nem jó a kenőanyag,nem kopott e az élszalag,nem jó a fordulat,kicsi vagy nagy az előtolás,nem jól áll vagy vastag a keresztél,nem egyforma szögű a vágóél,nem egyforma hosszú a vágóél,nem megfelelő a vágóél szöge,a fúró forgácskihordója nem megfelelő szögű.......................és jó vagy rossz a kedved,egy pillanat,és egy jó fúrónak is vége!!!!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            Joker " A jó pap is holtig tanul mégis bután hal meg" mondja a mondás! Ez igaz abban az esetben ha olvasunk és rájövünk mit nem tudunk még. Te is tudsz fúrót élezni csak kényelmi funkciót látna el egy ilyen masina letakarva a satupad végén. Még egy kiegészítő Máté felsorolásához ha nagyobb átmérőt akarsz mint a fúród ne fúrd elő és köszörüld fél oldalasra. Ez úgy értendő ne középen legyen a kereszt él. Én így csináltam eddig persze ez nem mm-ek ben csak tizedekben értendő!!

                            Komment


                              #15
                              Tudd: miért nem vág a fúród: nem tudod nem e az anyag kemény,a fúród életlen, nem jó a kenőanyag,nem kopott e az élszalag,nem jó a fordulat,kicsi vagy nagy az előtolás,nem jól áll vagy vastag a keresztél,nem egyforma szögű a vágóél,nem egyforma hosszú a vágóél,nem megfelelő a vágóél szöge,a fúró forgácskihordója nem megfelelő szögű...és jó vagy rossz a kedved,egy pillanat,és egy jó fúrónak is vége!!!

                              Na figyu : a fúró , maró ( esztergakésről kicsit kevesebbet ) élezésről annyit tudok , hogy ha egy ezer éves , profi szaki , ha az orrom előtt csinálja , rögtön rá tudok szólni ha tesz egy rossz mozdulatot . Arról nem beszélve , hogy ha használni kezdem a fúrót , rögtön megmondom , jó - nem jó , és ha nem akkor mi a hiba .

                              De ennek ellenére , mégsem tudom üzembiztosan bármikor megcsinálni .

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X