Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Házfelújítás és egyéb veterános mesterfogások

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Igaza van! De vannak akik nyáron inkább motoroznak, és ők ilyenkor érnek rá építkezni...
    Ez meg a másik ok

    bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha szerelvényekből egyszerűt akarsz, akkor Schneider electric "Anya" termékei. Minőségi, tetszetős, kiválóan használható, olcsó.
    Akkus fúróra kíváncsi vagyok.
    Nem rosszak. Csak az áruk kérdés.
    (bár konnektor és normál villanykapcsoló van itthon elég. Szóval az az egy kapcsoló és a kommunikációs csatlakozók kellenek csak. Azok meg meg vannak rendelve, jövő héten remélhetőleg naponta hoz majd valamit a postás.)
    bokor28 kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Kedves Lemezjáték! Nem mágusság ez hiszen a Nejemmel nevelőszülők vagyunk. Az 1 saját mellett 7 gyerkőcöt nevelünk most. A többi már vagy kirepült / a sajátok/ vagy örökbe fogadó szülőkhöz került míg 1 sajnos intézetbe fojtatja az életét vagy haza került a szülőkhöz.Nem oly egyszerű mint sokan gondolják. A szomszédom is mondta " Ő is gondolkodik rajta hisz ő is nevelt gyereket"
      sinter, Lemezjáték és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Jut eszembe:
        Ki járt már úgy hogy az akkus fúróba, csavarozóba bedöglött az aksi?
        Majd írok róla és az orvoslásáról pár sort
        Írtam róla pár sort. Igaz elég fáradt vagyok hozzá, de azért remélem sikerült értelmesen megfogalmaznom.
        Akkus csavarozó modernizálása? - Blogok - Veterán fórum


        Most meg megyek szerelek egy kis villanyt. Persze áram alatt, hogy legyen benne egy kis izgalom is

        Komment


          #19
          Szadán nekem egy
          Jó lesz az
          Hangulatos, jó kis hely. Mi is ott szeretnénk majd egyszer házat venni...
          Bár, ahogy az egyik kollégám mondta, "az egész ..rva faluban nem lehet úgy letenni egy labdát, hogy ne guruljon el". Én meg azt mondtam neki, legalább tudsz egyedülis focizni, csak jó irányba kell rúgni

          Komment


            #20
            Házfelújítás és egyéb veterános mesterfogások

            Mindenki épít valamit. Van aki veterán járművet, van aki mást. De aki semmi szín alatt nem akar szerelni, annak kell egy műhely. Lehetőleg kertesházzal együtt.

            Ötleteink már vannak. Íme:

            - - - Updated - - -

            Kábé annyira vagyok szerencsés az új téma nyitásában, mint a házfelújításban. Elsőre minden fonákul sikerül. A nyitó hozzászólásom utolsónak került. Megpróbáltam rendet tenni, ekkor duplikált téma lett. Végül meghagytam Bokor barátunkat témaszerzőnek. Ami igaz az igaz. Az új téma nem az én ötletem volt. Házfelújításról viszont bőven van mesélnivaló!

            Komment


              #21
              dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Jó lesz az
              Bár, ahogy az egyik kollégám mondta, "az egész ..rva faluban nem lehet úgy letenni egy labdát, hogy ne guruljon el".
              Csak ásni kell egy gödröt

              Komment


                #22
                Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Így aztán miután nem találtam kedvemre valót, vettem egy felújítandót 7 millióért. Dolgozok rajta amit tudok, de nagyon úgy néz ki, hogy drágábban fogok kijönni...
                Ha felújítod, valószínűleg drágábban fogsz kijönni, mint már felújítottal. Ez törvényszerű. A felújítás költsége sose fog az értéken teljes mértékben megjelenni. Itt valójában a józan ész szab határt a költségek elszállásában. Láttam pár felújítást, ahol generálkivitelező dolgozott, az Isten mentsen meg tőlük. Vastag ceruza, veszekedés, eltűnnek hetekig, sosincs befejezve (még a kiválók munkát végzők is). Láttam felújítást, aminek sose lett vége (soha-véget-nem-érő-projekt), mert az illető mindent maga akart és nem látta be, hogy korlátai vannak. Láttam megbukott projekteket, mert nem számolták át az elején, van-e elég tőke. Láttam projektet, ahol csak egy szobát újítottak fel, majd a saját fejük fölött kezdtek dolgozni a ház többi részén. Láttam olyat, aki gyorsan befejezte sok saját munkával, hitellel. A ház szép, de a következő húsz-harminc éve zálogban van (svájci frank).

                A józan észről és az elszállásról: az való igaz, hogy ha az ember egyszer szétveri, akkor ne taknyolás legyen a vége, hanem szép legyen. És itt jön a nagy gond. Amikor egy sor díszcsempe annyiba kerül, mint a fürdő összes csempéje egyben. Amikor egy kád és kádtakaró egy havi fizetésnek felel meg. Amikor egy csillár annyiba kerül, mint az én összes világítótestem a lakásban. Itt lehet megfogni a költségeket. Be kell látni, hogy többet ér a minőség és a használhatóság, mint a divat és a cicoma. És természetesen az előbbi út is lehet ízléses.

                Sokat lehet még a kétkezi munkával fogni, bár ott a saját időd megy, ami néha drága. Illetve a szakmák kitanulása mindig először veszteséggel jár. Pld. egy villanyszerelő fogná a fejét, mert nekem sok helyen 2,5mm2 drót megy, ahol bőven elég lenne 1,5mm2.

                Kőműves terén Pécs nagyon rosszul áll. Sok a Mekk-mester. Ha nagy néha találnék normálisat, akkor egy évre előre betáblázva. Sokan már olyan nagyképűek, hogy akkor jönnek el kőműves munkára, ha mindent ő csinálhat, víz, villany, csempe. Anyagköltség nem számít, azt te állod. Én találtam egy jót, kicsi munkára nem jön el, rengeteg a dolga.

                Komment


                  #23
                  Ha már itt tartunk! Érdekes dolog ez a hitel!Amikor én építkeztem 96-ban hetente jöttek ügynökök a hitel ajánlatukkal!De mi valamiért olyanok vagyunk hogy hitelre semmit! Kérdéses hogy megérte-é?!!!!!Ugyan is a rendelkezésre álló pénzből éppen hogy beköltözhetővé tudtuk tenni!(A szokásos csak aljzatbeton mindenhol a falból még fojt a víz stb,stb!)Aztán lassan eltelik 20 év és már utálom az egészet!Bele rokkantam(testileg-lelkileg!) és még mindig 20 évnyi munka lenne rajta!Persze jó nagyot csináltunk hogy mindenki elférjen!Aztán lassan a nejemmel keresgélhetjük egymást a bazi nagy házban!.......és itt az amiért írom ezeket!HA!!!!!Akkor felveszem az összes hitelt amit adtak volna most már lejárna és készre csináltattam volna mindent!(azok még nem deviza hitelek voltak!).........sokat töprengek rajta hogy megérte-é????!!!!Vagy.......................!!!!!!!
                  U.I:Ez volt az első ház amit építettem!Amit tudva levőleg az ellenségének épít az ember!A másodikat a barátjának!A harmadikat magának!Így szól a fáma!
                  Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2015 okt. 16, 11:07.

                  Komment


                    #24
                    Ez egy igen komoly dilemma. A belerokkanás a ház projektbe és a kapcsolatok szétdőlése miatta. (Még filmet is forgattak belőle.) Itt inkább nem is mondok véleményt, tisztelem azokat, akik meg merték lépni ezt az utat. Nekem nagyon szerencsésen jött ki minden. Egy fillér hitel nélkül gyakorlatilag befejeztük a beltért és a pincét (természetesen csak 99% :-). Igaz, előtte 10 évig állt a ház üresen, mert nem volt meg a tőke hozzá. És ez csak egy nagy felújítás volt, nem alapoktól való építkezés.

                    A fámával egyetértek, bár még személyesen nem találkoztam vele. Néhány helyen én is bontottam vissza előző nap felépített részeket, sok helyen a villanykapcsoló az ajtó mögött van, a kádunkba pedig nem lehet kényelmesen beleheveredni egy jó adag meleg vízbe, mert a kőművesnek nem csaptam a kezére, amikor malterágyba rakta és nem lábakra (ez örökké fog állni). Szerencsére volt annyi időm, hogy a legtöbb hiba kijött még a beköltözés előtt.
                    Azért a miénk és szeretjük. A hullámglettes plafon pedig egyenesen a kedvencünk!

                    Komment


                      #25
                      Én is végigcsináltam ! Illetve dehogy csináltam. Még mindig csinálom ! 26 éve vettem egy kazal sz@rt, ( átlagosan 300mm alappal ) és most már talán lakható. Akkor fiatal voltam, de a mai eszemmel, ( és derekammal ) nem kezdenék bele.
                      a kőművesnek nem csaptam a kezére
                      A magukat szakembernek beállító suszterek 80%-a kontár ! Én már azokat akik nem milliméterben gondolkoznak, be sem engedem a kapun. ( Milyen magas vagy ? Egy nyolcvan ! Na húzzál haza !)

                      Komment


                        #26
                        3.nál tartok... A csillagászati számokat használó mestereket kikerülöm. Inkább megcsinálok magam mindent,így jövök ki gazdaságosan+nekem is megfelel.. Fürdőkádat..már az elsőt is szigetelve,süllyesztve építettem be....a kifolyó a wc-lefolyón átvezetve. Gyakoroltam eleget,kőművesmunkában,vízvezetésben,burkolásban nincs akadály..

                        - - - Updated - - -

                        S ez még mind semmi.. 10 napig jártam a párom édesapját oltani... Most már ezt is begyakoroltam..

                        Komment


                          #27
                          Én is tudok szépről beszélni. Tavaly december ajtó ablak csere körbe a két szinten utánna a kedvencem a festő és festés. Január- február fürdőszoba szétverés. Olyan szinten,hogy a falba műa. cső és új lefolyó rendszer burkolás a falon és a padlón. Volt felfordulás rendesem. Természetesen úgy, hogy közben itt is éltünk tízen!.Utólag vigyorgok akkor nem nagyon jutott eszembe.

                          Komment


                            #28
                            Legalább államilag finanszírozott beruházás volt ? ( Nem OTP hitelre gondolok ! )

                            Komment


                              #29
                              Egy része igen de az is nagyon jólesett. Még ilyen eddig sosem volt ezért igen meglepett és én voltam a pályázat író!

                              Komment


                                #30
                                Azért lassacskán alakul:
                                Click image for larger version

Name:	IMG_20151018_204017.jpg
Views:	1
Size:	192.7 KB
ID:	147343Click image for larger version

Name:	IMG_20151018_204030.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	147344Click image for larger version

Name:	IMG_20151018_204044.jpg
Views:	1
Size:	194.2 KB
ID:	147345Click image for larger version

Name:	IMG_20151019_220155.jpg
Views:	1
Size:	196.1 KB
ID:	147346Click image for larger version

Name:	IMG_20151019_220210.jpg
Views:	1
Size:	208.9 KB
ID:	147347
                                Az akkus csavarozóról:
                                Tegnap becsavartam vele kb 100 csavart, valamint 10 helyen átfúrtam vele az ágy 74m-es gerendáját.
                                A végére már nem bírta az aksi, leoldott a védelem.
                                Aztán töltőn volt kb egy órát, ma megint úgy 100 csavar a helyére került mire a végére megint kezdett elfáradni.

                                Valamint:
                                150-es csavart a falba, tiplibe nemigazán bírja betekerni. Ha meg sokáig erőltetem leold a túláram védelem.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X