Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Irodalmi kávéház. Lenni, vagy nem lenni?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Irodalmi kávéház. Lenni, vagy nem lenni?

    Irodalmi kávéház. Lenni, vagy nem lenni? Kicsit hamlettes kérdéssel fordulok most hozzátok, annak okán, hogy felvetődött bennem egy irodalmi kávéház létrehozása a fórumon, melynek apropója abból adódott, hogy Zsolti barátom írt, s küldött nekem egy regős éneket, melyben nemrégiben megtett viszontagságos utam - mely útleírásnak a címe: Jerikó felé az úton - énekelte meg rímben, s küldte el nekem, Tinódi után szabadon, ahogy írta volt ő.
    Az ötletet az egyik adminisztrátornak, TZ-nek is felvetettem, nem tudom, mit szól majd az ötlethez.
    Javaslatom szerint külön rovatban való szereplés lenne a legjobb, s ide mindenki beküldhetné saját írásait, legyen az vers, novella, esszé, vagy tanulmány, de beküldhetne másoktól átvett írásokat is, vagy akár könyv, és film ajánlókat is, mit ő maga fogalmazott meg.
    Most tényleg a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy Ti mit szóltok hozzá, kell-e nekünk ilyen.
    Aki pártolja ezt a gondolatot, még ha nem is ír néhány sort erről, akkor legalább egy "tetsziket" engedjen el a szájbertérbe itt. De akár ötletek is lehetnének a kivitelezést illetően, s hogy miként fogadják ezt az adminisztrátorok, majd meglátjuk.
    Válaszaitokat, jelzéseiteket, észrevételeket nagyon köszönöm, ha hideg, ha meleg is!
    Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2014 aug. 23, 18:59.

    #2
    Kedves Igriczh! Jó ötletnek tartom és támogatom.A technikai kérdésekben elmélyült embereknek sem árt,ha foglalkoznak az irodalommal,mert az is tágítja a látóteret és ez által,jobbítja az embert.Mint-ahogy van kenyérsütős,varrógépes,....témánk,miért ne lehetne irodalommal foglalkozó is.Gondolom senki sem fog egy "Csendes Don"-szerű trilógiát írni,de születhetnek tartalmas írások,melyet sokan élvezettel olvashatnak majd. Üdvözlettel:Che
    Igrich kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Erre gondoltam én is! Meg lehet toldani túra és úti beszámolókkal stb.

      Komment


        #4
        Nekem tetszik az ötlet! A formáját kell még kitalálni, hogy ne vesszen el a sok fórum bejegyzés között, de ne feltétlenül a cikkek közé legyen vegyítve.
        Igrich kedvelte ezt.
        Everything is better when you decide you don't care.

        Komment


          #5
          Kedves UK! Én is arra gondoltam., amit Te is felvetettél. Egy külön kategória lenne ennek a dolognak az igazi. Ott, mint más kategóriákban mindenki indíthatna témát, s ehhez a témákhoz a már megszokott formában hozzá lehetne szólni. Így a káosz elkerülhető lenne. A kategóriát egy rövid intróval be lehetne vezetni, ami tulajdonképpen azt határozná meg igazából, hogy milyen témájú írásokat várunk, de ez mint látszik a kezdeményezésben, igencsak tágra szabott lehetőséget adna az írni vágyóknak. Célnak is tartom, hogy az írások ne egysíkúak legyenek, hanem minél élményszerűbbek, érzéseket, véleményeket feltáróak, legyenek azok akár saját tollból valók, vagy más szerzők által idézettek.

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X