Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kompresszor.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt a hozzászólást az én kompresszoromra értetted ?
    Igen komoly a darab!Bővitsd a tartályt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #17
      Szerintem egy Csepel kéthengeres léghűtéses légsűrítő.
      sepy kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Mi a vélemény ezekről a kompresszoroktól?
        Több néven és festésben lehet kapni nagyjából ugyanezt a felépítményt.
        Nem használnám túl sok mindenre, csak lefújatás, felfújatás, meg néha egy kis festékszórás.

        https://www.praktiker.hu/szerszam-ge...onType=product

        Komment


          #19
          Mi a vélemény ezekről a kompresszoroktól?
          Ha tényleg szórni is akarsz vele, akkor szerintem nem jó. Kerékfújásra, lefújásra jó lehet, bár a kompresszor teljesítménye szerintem kicsi az 50 literes tartályhoz. Nekem is 50 literes van, csak kéthengeres - most bontottam le vele egy budit, pneumatikus vésővel és bírta, de sokszor bekapcsolt. Ami a különbség, hogy ez az egyhengeres szerintem le se kapcsolna - folyamatosan menne és nem győzne elegendő levegőt szállítani, tehát nem a kompresszor pihenne néha, hanem neked kellene - amíg tölti a tartályt.

          Azt írja leadott teljesítmény 4,8 barnál 81, 8 barnál 64 l/perc. A kéthengeres 4 barnál olyan 205, 7-nél pedig 175 l/perc. Ez se sok, ha dolgozni akar az ember, de hobbi szinten ár/érték arányban szerintem rendben van - és akciósan pár éve, egy csomó szerszámmal nem sokkal került többe.

          - - - Updated - - -

          Ez páldául csak egy huszassal több, de használati értékét tekintve szerintem ég és föld:
          Click image for larger version

Name:	kompresszor 100.JPG
Views:	1
Size:	86.6 KB
ID:	149479

          Ez meg ugyanannyi, csak használható:
          Click image for larger version

Name:	kompresszor 50.JPG
Views:	1
Size:	75.9 KB
ID:	149480
          bokor28 és Fergusson kedvelte ezt.
          Everything is better when you decide you don't care.

          Komment


            #20
            használati értékét tekintve szerintem ég és föld
            Igaz. 60 körül ki lehet fogni a v2 kompresszort,ha festeni is akarsz kis levegőigényű pisztollyal működni fog.
            OdinHEM, bokor28 és Fergusson kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Csak hobbyra használnám, főleg lefújásra. Ahova jó lenne a 8atm.
              Párszor fújtam festéket, mert meguntam az oszlopok ecsetelését.
              Most ez a gép van.

              Click image for larger version

Name:	kompresszor.jpg
Views:	1
Size:	209.4 KB
ID:	149534

              Illetve ez is csak van, mert nem nagyon működik.
              A levegőt belefújja az olajba, az olajat meg igen gyorsan benyeli a tartályba.
              Ez még a kisebb baj, 4atm felett nem bírja az 1,1kW motor. Van még két ugyanilyen póttartály, azonban nem merném őket nagyon megfújni, mert sose voltak nyomáspróbázva, a kondenzvíz meg állt bennük.
              Egy gyűrűzést még lehet, hogy megejtek.

              Komment


                #22
                Hülye kérdés, ha tartályod van akkor miért nem nézel csak kompresszor+villanymotor kombót? Amúgy az egyhengeres tényleg kevés lesz, nekem ez van itthon:
                Vásárlás: Black & Decker CP 2525 Kompresszor árak összehasonlítása, CP2525 boltok
                A pisztolyom a leírás szerint 4/8 bar, 150-250 l/min. Elég gyorsan lepusztítja a nyomást 4 bar-ra(pedig a nyomáscsökkentő miatt nem fogy annyira gyorsan a levegő) és onnantól folyamatosan megy mert éppen hogy bírja pótolni azt ami kimegy.
                bokor28 és mátéapu kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Köszi az infót.
                  Úgy nézem ez pont olyan, mint amilyeneket én néztem, csak épp narancssárga festésben. Meg a kisebb tartályos.
                  Ha a három póttartályt mellédobnám, lehet jobban vinné a 8atm-t.
                  Csak előtte elásom őket, ha eldurrannának, ne vigyék le a lábam.
                  sepy kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Ha egy tartályt is lassan tölt fel, négyet még nehezebben fog. Aztán szegény kompresszor idő előtt kileheli lelkét, neked meg már négy póttartályod lesz.
                    sepy, bokor28 és OdinHEM kedvelte ezt.
                    Everything is better when you decide you don't care.

                    Komment


                      #25
                      Hasonló kis vacak kompresszorom van már évek óta, mint amit néztél. Talán 5000 Ft-ért lomiztam. Alkatrészeket lefújkálni, kereket felfújni tökéletes. Festeni, és homokszórni csak mértékkel, és lassan tud. Viszonylag kicsi festőpisztolyt vettem hozzá, így egy kocsit simán körbefújtam vele. Ami kifog rajta, az a légkulcs, és a "turbó" maró. Ezekhez kevés. Kell készülni sörrel, vagy kávéval, ha ezekkel akarsz dolgozni. Mindazonáltal hobbi műhelybe szerintem elég. Még talán kicsit drágállom is a 60-80e Ft-ot érte. Nyárra kiraktam a műhelyből, hogy ne bent hangoskodjon. Kint legalább jobb a hűtése, és a szomszéd is tudja, hogy gyakran dolgozok a garázsban... :-)
                      sepy, mátéapu és 3 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Még talán kicsit drágállom is a 60-80e Ft-ot érte.
                        Én inkább veszek meg egyszer egy normális minőségűt, még ha kicsit drágább opciónak is tűnik .
                        Che kedvelte ezt.

                        Komment


                          #27
                          Kérdés, hogy fog-e annyit szolgálni, hogy beletegyen az ember majd 100e Ft-ot. Ha heti szinten kell vele festeni, meg órákat menne róla folyamatosan a légkulcs, akkor megéri a nagyobb, komolyabb gép. Viszont évente 5 karbit kifújkálni, meg 1 benzintankot lefesteni... inkább az olcsóbb/egyszerűbb. Volt lidl/aldi akcióban is nemrég kompresszor valami 30e Ft környékén. Az nem lesz mostanában megint? Arra is van 3 év gar...
                          kvaga, bokor28 és UK kedvelte ezt.

                          Komment


                            #28
                            Kérdés, hogy fog-e annyit szolgálni, hogy beletegyen az ember majd 100e Ft-ot.
                            Kérdés, hogy ma tudom-e holnap mire kell majd. Ahogy említettem én egy 50literes kéthengeres kompresszort vettem, nagyon akciósan pár éve. Órákig görcsöltem, hogy kell-e ez, meg milyen drága - pedig nem volt az, csak az anyagi helyzetemhez képest. Aztán azzal győztem meg magam, hogy olyan régen szeretnék már egy ilyet és, ha ezt nem vehetem meg, akkor bánni fogom, meg egyébként is mi értelme van bárminek. Kb. két éven át a kerékfújás és kerékcserénél légkulcs évente kétszer volt a feladata, amire mondjuk luxus egy ilyen. Aztán idén költözés után bontanom kellett - pont volt az egyik diszkont élelmiszerboltban véső-fúrókalapács, aminek a megvételén szintén sokat rágódtam, de aztán meggyőztem magam, hogy e nélkül nem fog menni. Megvettem, de szerencsére nem működőtt - visszakaptam az árát és időközben rájöttem, hogy a kompresszorhoz járt ajándékba vésőkalapács is. Kicsi, könnyű és a légnyomástól függően eszméletlen ereje van. Azóta már használtam a tűzőgépet meg a fúrót is - legszívesebben vennék egy kis csavarkompresszort és csak pneumatikus szerszámokat használnék. Jóval olcsóbbak, mint elektromos társaik.

                            Ha viszont tényleg csak lefúvatni meg kereket fújni kell, arra jó egy 25 literes is. Szerintem ugyanaz a légsűrítő van rajta, mint a kinézett 50 literesen, csak sokkal olcsóbb.
                            bokor28 kedvelte ezt.
                            Everything is better when you decide you don't care.

                            Komment


                              #29
                              Sziasztok!

                              Pár hete gondolkoztam, hogy eladom a homokfújó-kompresszor párosításomat. A nagy kompresszoromat és a nagy homokfújómat már régen eladtam.Eljutottam odáig, hogy ezektől is megválok, mert 2 év alatt egyszer használtam a fújót. A kompresszort többször használom, és itt jön a baj. Leégettem a motorját.
                              380V 1,5kW . Mindezt az én hülyeségem miatt. Nem is ez a lényeg, mert már mindegy . Hanem előbb itt szeretném megkérdezni, hogy érdekel-e valakit így? Ha nem, akkor felteszem az apróra és egyéb helyekre.
                              Nagyon szépen dolgozik a fújó és a kompresszor is. Vagyis utóbbi ma reggel óta nem.
                              Fújó: Elszívónak egy villanykályha mókuskerekes fűtőmotorját tettem, ami szépen teszi a dolgát. Két pisztolyt adok vele. Az egyik homokot fújni, a másik kivülre csak levegőnek. Esztergáltattam kb 10 fejet a pisztolyba fémből. Azért mert ezek gyorsan kopnak. (5mm furattal).
                              Kompresszor:380V 1,5 kW Zil két hengeres. Ha jól emlékszem lemértem egyszer 8barra 3 perc alatt nyomta fel, de ezt nem mondom annyira biztosra. Adom hozzá a kb 10 méteres ipari, fekete 380-as vezetéket dug villával. Ez nem átlagos 380-as vezeték. Szerintem a nyomáskapcsoló cserés. A vízleválasztó méri a bart de, ha nyitva marad, elereszti a levegőt. (Ez lett a veszte a motornak.)
                              Ára: Amíg jó volt, addig úgy gondoltam, hogy 100-at érni kell neki, de így már nem gondolom így. Kb 15000ft a tekercselése a motornak.
                              Ha érdekel valakit így az egész egység, akkor írjon. (Ha kell megtekercseltetem a motort.(De lehet, hogy mindenképpen meg lesz csinálva))
                              Click image for larger version

Name:	20160901_185320.jpg
Views:	1
Size:	194.5 KB
ID:	149695Click image for larger version

Name:	20160901_185404.jpg
Views:	1
Size:	191.0 KB
ID:	149696Click image for larger version

Name:	20160901_185421.jpg
Views:	1
Size:	191.4 KB
ID:	149697Click image for larger version

Name:	20160901_185632.jpg
Views:	1
Size:	193.7 KB
ID:	149698Click image for larger version

Name:	20160901_185522.jpg
Views:	1
Size:	195.6 KB
ID:	149699Click image for larger version

Name:	20160901_185508.jpg
Views:	1
Size:	190.6 KB
ID:	149700Click image for larger version

Name:	20160901_185448.jpg
Views:	1
Size:	191.3 KB
ID:	149701
                              Üdv Tamás
                              Utoljára szerkesztve a következő által: Tamás78; 2016 szept. 02, 06:51. Oka: Lemaradtak a képek.
                              mátéapu kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                Nálam meg megnőtt az igény a szórásra, ezért kénytelen voltam egy kis levegő tárolókapacitás növelésre.Click image for larger version

Name:	SAM_2153.jpg
Views:	1
Size:	188.9 KB
ID:	149702Click image for larger version

Name:	SAM_2154.jpg
Views:	1
Size:	193.2 KB
ID:	149703Click image for larger version

Name:	SAM_2155.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	149704
                                sepy és mátéapu kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X