Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kompresszor.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kompresszor.

    Szereztem egy kompresszort, amiről nem sok mindent tudok. Állítólag 500 liter a kapacitása , és a Szovjetunióban gyártották. Jelenleg 1450 f/p motor van rajta, de állítólag 2900 f/p motor kell rá. Ami nem világos számomra, az a gyárilag a gép alá szerelt két tartály, és az ahhoz tartozó kiegészítők. Kérem, ha valaki többet tud róla, ossza meg velem..

    Köszönöm.

    Click image for larger version

Name:	20130131989.jpg
Views:	1
Size:	204.2 KB
ID:	155161Click image for larger version

Name:	20130131990.jpg
Views:	1
Size:	198.9 KB
ID:	155162Click image for larger version

Name:	20130131991.jpg
Views:	1
Size:	195.0 KB
ID:	155163Click image for larger version

Name:	20130131992.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	155164Click image for larger version

Name:	20130131993.jpg
Views:	1
Size:	193.2 KB
ID:	155165Click image for larger version

Name:	20130131994.jpg
Views:	1
Size:	198.2 KB
ID:	155166Click image for larger version

Name:	20130131995.jpg
Views:	2
Size:	201.5 KB
ID:	155167Click image for larger version

Name:	20130131996.jpg
Views:	1
Size:	200.6 KB
ID:	155168Click image for larger version

Name:	20130131997.jpg
Views:	1
Size:	201.4 KB
ID:	155169Click image for larger version

Name:	20130131998.jpg
Views:	1
Size:	200.1 KB
ID:	155170Click image for larger version

Name:	20130131999.jpg
Views:	2
Size:	195.9 KB
ID:	155171
    Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2013 jan. 31, 19:11.

    #2
    Szervusz . A képek alapján ez egy ikerhengeres, együttmozgó dugattyúkkal ( a henger kialakításából gondolom ) működő légsűrítő. Jelen pillanatban közvetlenül nyomja a levegőt , mivel a tartályok nincsenek bekötve. Az alsó rész ( tartályok ) valószínűleg még további levegő befogadására alkalmas nagyobb térfogatú tartály csatlakoztatásához, csőkarimával és csőkötési hellyel látták el . "Szemre" kicsinek tűnik a két henger befogadóképessége , valószínűleg tovább bővítették. Azért én óvatos lennék a 2900-as fordulatszámmal . A kompresszor tengelyén lévő ékszíjjtárcsa ( ? ) a méretét tekintve egy holtponton átsegítő lendtömeg is . Egy olyan kompresszor ez , amihez azt az anyagot használták fel, amit éppen találtak a környezetben. ( Az én első légsűrítőm egy Csepel teherautó kompresszora - később vízhűtéses kéthengeres Rába - volt egy olyan villanymotorral , aminek a tengelyét egy sárgaréz karika olajozta úgy , hogy a gyári teknőcskéből hordta fel a gyűrű, amikor forgott a tengely - a Rábát már a 4 KW -os EVIG motor hajtotta . ) Nagyobb tartályt , azért még én tennék rá. Üdvözlettel.
    mir-mur kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Kedves Dafko !

      Köszönöm a választ. Én azért kezdtem el gyanakodni valami problémára, mert a kompresszorhoz hozzászerelt felső 160 literes tartályt, 10 perc alatt termelte fel 8 bárra. Ez elég karcsú. Aztán találtam egy hírdetést, ahhol ugyan ilyet árulnak, és az eladót megkértem, hogy nézze meg az adattáblát. Az enyémen Imi motor van, ami biztos hogy nem gyári, de az övén Ruszki. Azon a gépen 2900 f/p motor van.
      Van aki az alsó tartályoknak ,valamiféle elősűrítő szerepet gondol. http://szerszampiac.hu/gepek/kompres...sz_kompresszor

      Komment


        #4
        mir-mur, ilyenem volt vagy van, ha még van - és tényleg egy bazi nagy ruszki villanymotor van rajta gyárilag, aminek a beindulásánál még az utcalámpák is elhalványulnak.
        mir-mur kedvelte ezt.
        Everything is better when you decide you don't care.

        Komment


          #5
          UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          , ilyenem volt vagy van, ha még van
          Na ! Hát ne hagyjál már kétségek között szenvedni. Mennyi volt az annyi ?? Mekkora motor, milyen fordulat, és mennyit termelt ?? És mik azok a törpetartályok alatta ?

          Komment


            #6
            mir-mur, ezekre sajnos nem emlékszem. A törpetartályok valamilyen puffer szerepet töltenek be. Van rajta egy lefújószelep, ami pár másodpercenként sípol, mikor üzemel a gép. Elég jól működik, viszonylag hangos, de azt az 500l/perc adatot szerintem max. a beszívott levegő mennyiségére lehet érteni, annyit nem hiszem, hogy fúj.
            mir-mur kedvelte ezt.
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #7
              Kedves MIR-Mur! Nekem is egy Zil kompresszorom van és ebből és a tiednek a képeit elnézve nem gondolom, hogy annyira meg kellene forgatni.Nem egy gyors fordulatúak voltak ezek. Azokkal a házilag hozzá épített tartályokkal pedig légy óvatos. Ezekhez eredetileg /műtárgyak/nyomástartó edények készültek megfelelő anyag és minősített hegesztő keze munkájával. Van rajta biztonsági szelep mint UK is írja,az fontos. Az enyém 2 hengeres és 2 db.120l-es tartály van alatta most már nem a régi mert át kellene nézni de jól lehetett rücsi pisztollyal alvázvédőzni vele. Látom alakítani akarod a gyöngyöző berendezésed! Nem ismerem ezt a tipust de sok lenne elvárásnak az 500 liter. Ez persze nem jelenti azt ,hogy nem lesz jó a feladatra. Azt a külső " dekort " még az eladó készítette? Légy körültekintő a tartályokkal. Nagyon szépek a gyöngyözött alkatrészek mondhatni szebb mint az új. Jó próbálkozást. Üdv. Sepy.

              Komment


                #8
                Hütőkompresszor hosszú folyamatos üzemmód,jó illesztések,nagy nyomásra készült kis mennyiség,de megbizható,ha jó az olajzása.
                Érdemes nagy tartályt tenni mellé és elkell birnia a nagyobb fordulatot is.
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #9
                  Kedves Mir-Mur. Elnéztem rendesen a 7. képet . Ott a marha nagy tartály a kompresszor tetején ( már egyébként is aktuális az új szemüvegek készítése ! ) Eredetileg az alsó kettő volt a "gyári" ezek szerint . Valamivel , azért össze voltak kötve , mivel a kiállások ott vannak . Van ismerősöm, egy gyári kompresszort üzemeltet , amit 50 ( !!! ) kw-os motor hajt. Két homokszóró megy róla egyszerre . Üdvözlettel.
                  mir-mur kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    nem vagok mérnők de tudom ,hogy 1000-l es tartály szorozva 10-bar nyomással elképesztő mennyiség és nem érdekel ha ezt 10 perc alatt tudja"csak".
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      dafko54 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Van ismerősöm, egy gyári kompresszort üzemeltet , amit 50 (!!!) kw-os motor hajt. Két homokszóró megy róla egyszerre . Üdvözlettel.
                      Nekem volt vadonat új kompresszorom ,kéthengeres elősűrítéses ,270 L es tartállyal 5,5 KW-os motorral .
                      Ehhez egy homokfújóm volt .Nem emlékszem pontosan ,de olyan 5-600 körüli levegőt tudott kifele ,de kevés volt ,sokat kellet pihentetni .Ha emlékezetem nem csal 0-ról 8-9 bar-ra 3 perc alatt felnyomta .A kezdeti 8-9 barnál nagyon tuti volt fújni vele, de pillanatok alatt lement 5 körülire .Aztán megint várni míg feltöltődik .Míg töltött addig is lehetett vele dolgozni de akkor szinte folyamatosan ment ,ez pedig a dugattyús kompresszornak nem tesz jót ,pihentetni kell .Nagyon jó kis gép volt ,de homokfújásra kevés .Erre a legalkalmasabb a csavarkompresszor ,de azok már nagyon drágák.
                      mir-mur kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Nem nagyüzemi munkára.
                        Nagy tartály,nagy nyomás nyomáscsökkentővel és pihenőkkel tüzdelt munka a gazdaságos.
                        A"nagyobb" homokfuvó cégek azért pihennek mert nincs elég munkájuk.Ami van azt viszont gyorsan megtudják csinálni.
                        Kicsiben melyik jobb?
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #13
                          mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hütőkompresszor hosszú folyamatos üzemmód,jó illesztések,nagy nyomásra készült kis mennyiség,de megbizható,ha jó az olajzása.
                          Kedves mateapu ! Ezt a hozzászólást az én kompresszoromra értetted ? Az enyém hűtő lenne ?
                          mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          1000-l es tartály szorozva 10-bar nyomással elképesztő mennyiség és nem érdekel ha ezt 10 perc alatt tudja „csak”.
                          Az engem sem zavarna, de ez 160 literes tartály.

                          Komment


                            #14
                            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Azt a külső „dekort” még az eladó készítette?
                            Igen ! Ez egy gumis műhelyben volt, amit az ismerősöm " privatizált ". Mivel autó kereskedő, úgy vélte hogy ezt is jobban megveszik ha kiglancolja. Aztán feltette a Vaterkára, ahol én rátaláltam. Így történhetett meg, hogy a nulla forintos licit lett a nyerő
                            sepy, korompaiistvan és kedvelte ezt.

                            Komment


                              #15
                              Üdv
                              A minap eme kincset találtam a méhtelepen. (2500Ft-ért)
                              Click image for larger version

Name:	WP_20130214 1.jpg
Views:	1
Size:	189.1 KB
ID:	134630Click image for larger version

Name:	WP_20130214 2.jpg
Views:	1
Size:	184.9 KB
ID:	134631Click image for larger version

Name:	WP_20130214 3.jpg
Views:	1
Size:	192.4 KB
ID:	134632Click image for larger version

Name:	WP_20130214.jpg
Views:	1
Size:	191.6 KB
ID:	134633
                              Beazonosításban kérnék segítséget s vajon hány bar-ra képes, és mekkora tartály lenne ideális hozzá.
                              Üdv Gróf

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X