Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Közlekedési morál

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    De azért elrettentésnek jó
    Fejeld meg egy riasztós tárcsafékzárral(nálad mondjuk a küllőn végezné) és maga a tökély . Általában elég érzékenyek, amint nekiáll fűrészelni már visít is .

    Komment


      Felesleges.
      Nem nagyon hagyom hosszabb időre magára a gépet. Ha meg mégis akkor meg olyan helyen hagyom ahol szem előtt van(és az is max 1-2 óra)

      Na meg ha van egy kicsi esze akkor nem visz el egy átépített motort. Elvégre az alkatrészek többségével nem tudna mit kezdeni. A komplett motorral meg főleg nem

      Komment


        Lehet, hogy csak motorozni akar. Akkor meg az egészet nézi, nem az alkatrészeket egyenként.

        Komment


          CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Lehet, hogy csak motorozni akar. Akkor meg az egészet nézi, nem az alkatrészeket egyenként.
          Akkor sok sikert hozzá!
          (ha hideg a gép és nem ismered a módját nem indítod be egyhamar )

          Na meg ilyen esetben szerintem már megállítja az a "hajólánc". Még akkor is ha csak sima 10x10-es vasból vannak a szemek. Nem edzett, nem kovácsolt...
          Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2017 febr. 11, 23:00.

          Komment


            Még akkor is ha csak sima 10x10-es vasból vannak a szemek. Nem edzett, nem kovácsolt...
            A vas meg is állítaná,ha nem gyakorolta volna egész életében a különböző zárak kinyitását!!!
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A vas meg is állítaná,ha nem gyakorolta volna egész életében a különböző zárak kinyitását!!!
              Az meg olyan szar hogy még kulccsal is alig nyílik

              Komment


                Ráfogom arra,hogy szabályok közt mozogsz minden dolognak meghatározott mozdulata van,ettől lesz az ember hatékony !

                Na akinek annyi élménye van ,hogy zárakat tör fel annak:nem így forog az agya a szekrényemet nem zárom mióta megláttam mennyire lazán kinyitják mikor feszülős szorulós a szerkezet,hiába gyakoroltam sőt értem miként működik nem áll rá a kezem,viszont nem bánom!!
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  Hát én is csak egyszer törtem zárat. Kíváncsiságból fűrészlapból csináltam tolvajkulcsot.
                  Vagy 1 óra alatt kinyitottam az oldaldoboz zárját, na akkor bevágtam a fiókba az egészet és inkább hagyom a fenébe
                  Annyira azért nem vonz ez a dolog.

                  Nameg ha valamit vinni akarnak úgyis elviszik. Ha meg csak menne vele egy kört akkor már egy párszáz forintos bicaj lakat is megállítja valószínűleg.

                  Komment


                    Pannonia kormányzár , szerszámfedél zár ....
                    Vagy másfél óráig én is kínlódtam vele mire kinyílt kulcs nélkül a szerszámos fedél zára ... majd nagy bőszen , - vigyázva vissza ne záródjon - vittem az egyik lakatoshoz , hogy : - mester , itt a zár , kéne hozzá egy kulcs !
                    Az ominózus szaki bácsi az első mozdulattal bezárta , mire én szinte felsírtam , és ha a csúnya szavakat kihagyom , nem is mondtam semmit ...
                    Erre ő nagy vigyorogva vagy 20 másodperc alatt nyitotta ki újra , és fél óra múlva volt hozzá kulcs is ....
                    A történet hogy kerek legyen , hozzá kell tennem még azt is , hogy az oldaldoboz zár (természetesen) nem stimmelt a kormányzárral , valószínű cserélték , és amikor azt is levittem ehez az úriemberhez meglepődve láttam , hogy elköltöztette a műhelyét onnan , de az emberek az utcán nem tudtak felvilágosítást adni , hová költözött !
                    Így a kormányzárat , illetve annak + egy testvérét egy másík jónevű lakatoshoz vittem , aki kifejezetten "záras" -ként ismer mindenki . Aki el is válalta , a cuccost ott is hagytam . Majd mentem érte egy hét mulva , meg egy hét mulva , meg két hét mulva , meg egy hónap mulva , meg egy hónap mulva .... a végére már a zárak sem kerültek elő !!!!!!!
                    És ennek már két éve lesz az idén február 25 -én ! Most ott tartok , hogy nincs záram , sem zárkulcsom a kormányzárhoz .
                    Beleverem a F@xom az ilyen mesterbe .... Keresnem kell valamit a legközelebbi börzén , mert már nincs kedvem a "mester" igérgetését halgatni , bejárni hozzá érdeklődni , ő meg csak " ...hitegettem , csalogattam ..."
                    Nem , nem az idegesít , hogy nem tudom lezárni a vasat , (valószínű nem is használnám túl sűrűn) csak az hogy egyszerűen hiányzik belőle , és ha ránézek az üres helyére , rögtön keserűvé válik a szám íze ...

                    ( Nem tudja valaki , hogy mikor lesz legközelebb Gyöngyösön börze , és hol lesz ??? )

                    Komment


                      Igen vannak olyan és olyanabb mesterek.Amennyiben lakatosról van szó,abból már eredendően következnie kellene,hogy ha csak a kulcsot viszed,akkor a kulcshoz is tudjon lakatot,illetve zárat csinálni,-na ott kezdődik a lakatos,az összes többi,csak kulcsos.

                      Mindig csodálkozom,hogy a nyugati filmekben bepattannak egy éppen legközelebbi autóba,matatnak valamit alul a drótokkal,némelyik még le sem hajol hozzá és már indul a motor és forog a kerék,-és a kormányzárral mit csinál?

                      Bedug valamiket a cilinderzárba,matat egy keveset és már nyitva az ajtó.

                      Csináltam szerszámokat és értem is a zárak szerkezetét,de nekem jó sok időm rámegy,ha ki akarok nyitni egy zárat.

                      Üdvözlettel:Che

                      Komment


                        [QUOTE]de nekem jó sok időm rámegy,ha ki akarok nyitni egy zárat.[/QUOTE

                        Ha nem előttem csinálják nem hiszem el!A magyar tutius biztonsági lakat néhány másodperc alatt kinyílt utánna a cilinder ajtózár,bizonyításképpen:azt mondta a srác ,ha belemegy a kulcs (eltérő bordázat miatt)ritka mikor nem nyílik ki! Nem a hozzáértésen múlik,a gyakorláson és az érzéken.....
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          Én kinyitok jópár dobozzárat (kulcshiány) S utána megoldom azzal hogy szétszedem,s az 5-6 zárpöcökből csak egyet hagyok benne. Így tudok kulcsot is gyártani hozzá.

                          Komment


                            Visszatérve az M65 rohamsisak és gumipapucs mint védőfelszerelés kérdéshez. Múlt héten baromarcú gyalogos kiugrott az út közepére, amikor kanyarodtam ki a kapukijáróból. Hideg, sáros gumi. Pancsis beidegződés már kijött belőlem, miszerint első fék nincs, reflexből rárúgok a hátsóra. Itt ez nem volt nyerő kombináció, megcsúszott az első kerék és körülbelül 15km/h tempónál beszitált az orra kanyaríven. Természetesen félcipőben mentem. Ahogy megszorítottam a vázat, akkorát vágott a bal bokámra, hogy csillagokat láttam. Ennél még letámasztani se lehet a magas súlypont miatt leránt.
                            Vadászkalapos csak nézett, mint a lukinyúl, hogy majdnem elgombázom, nekem meg különösen jó napom volt, hogy össze tudtam kaparni a gépet. Utólag szájhős az ember, de nem volt humorom leszállni és felrugdalni, örültem, hogy nem nyaltam fel az aszfaltot.

                            - - - Updated - - -

                            Egyszer nyitottam ki biztonsági hengerzárat. Talán réz elzett.
                            A kulcs alatt közvetlenül átfúrtam vastag fúróval (akkus géppel), kiesett az összes csap és a zárközép. Majd csavarhúzóval kinyitottam. Magam is csodálkoztam, mennyire keveset ér egy ilyen zár.
                            Van olyan hobbi, hogy zárnyitó (becsületes céllal). Youtube tele van videókkal. Versenyeket is tartanak. Keresőszó: lockpick.

                            Komment


                              Magam is csodálkoztam, mennyire keveset ér egy ilyen zár.
                              Hát sajnos igen, öregemék pl ezért vettek kezo záras ajtót. Több ponton is betol reteszeket az ajtó keretbe és nincs az az isten hogy azt bárki is feltöri/kifúrja a zárat. Az egyetlen hátránya az árcédula :/ .

                              Komment


                                bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Egyszer nyitottam ki biztonsági hengerzárat. Talán réz elzett.
                                A kulcs alatt közvetlenül átfúrtam vastag fúróval (akkus géppel), kiesett az összes csap és a zárközép. Majd csavarhúzóval kinyitottam. Magam is csodálkoztam, mennyire keveset ér egy ilyen zár.
                                Van olyan hobbi, hogy zárnyitó (becsületes céllal). Youtube tele van videókkal. Versenyeket is tartanak. Keresőszó: lockpick.
                                Hát még azok a videók amikben a kulcs formáját lemásolják konzervdobozból, műanyag flakon oldalából vágott, vagy műanyagból öntenek (esetleg egy fénykép alapján műanyagból nyomtatott nyomtatott) kulcsokat és azokkal nyitják ki a zárat...
                                Pl egy öngyújtóval kicsit bekormozzák az eredeti kulcsot. Rá egy darab átlátszó ragasztószalag, azzal le is veszik a mintát. Utána ezt rá egy műanyag flakon oldalára, ollóval körbevágja, betuszkolja a zárba és egy csavarhúzóval már fordítja is el...

                                jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Hát sajnos igen, öregemék pl ezért vettek kezo záras ajtót. Több ponton is betol reteszeket az ajtó keretbe és nincs az az isten hogy azt bárki is feltöri/kifúrja a zárat. Az egyetlen hátránya az árcédula :/ .
                                Semmi sem feltörhetetlen.
                                Volt egy tanárom akinek ez volt az egyik hobbija. Egyszer mesélte hogy az egyik haverja elhagyta a páncélszekrénye hiperszuper biztonsági kulcsát. Vagy fél óra alatt kinyitotta...
                                Persze roncsolás mentesen.
                                A termében mindig volt lerakva az asztalára 1-2 szekrényzár amit kulcs nélkül nyitott ki

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X