Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Közlekedési morál

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Semmi sem feltörhetetlen.
    A keso az tipikusan az a kategóra hogy olyan sokáig tartana feltörni(még roncsolással is) hogy a gyakorlatban feltörhetetlen :

    Komment


      Épp ma voltam egy hidraulikás cégnél (csinálják a motorom első teleszkópjába a szimeringeket). A főnök irodájában megcsodáltam a 2 ajtós szekrény méretű páncélszekrényt. Legalább 15cm vastagak voltak az ajtói.
      Na erre azt mondta hogy ennek a szekrénynek a testvérét feltörték. Erősnek tűnik, meg az is, de idejük volt rá...

      Szóval hiába a jó zár, más védelmi rendszer sem árt mellé hogy ne legyen elég idejük szöszmötölni vele.


      Nekünk a kertes házba rakhatnánk akármilyen zárat az ajtókra. Valószínűleg hamarabb zúznák be valamelyik ablakot. Nem tudom a fóliázott üveg mennyit ér, de gondolom csak egy kicsit nehezít a dolgon...

      Komment


        Épp ma voltam egy hidraulikás cégnél (csinálják a motorom első teleszkópjába a szimeringeket)
        Csapágyboltban vettem 3 ajkú szimmeringet. 2 ajak lent,1 fönt s alul felül rugó. A méret: 46x32x11 kb 1500Ft/db

        Komment


          Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Csapágyboltban vettem 3 ajkú szimmeringet. 2 ajak lent,1 fönt s alul felül rugó. A méret: 46x32x11 kb 1500Ft/db
          Ide 32x48-as kell.
          A gyári magassága 10mm, de elférne a 11 is- Valamint kevesebb lehet, az nem gond.
          Amikor kihajítottam a gépből azt a nyomó húzó rugós izét akkor ez a teleszkóp sima 32x48x7-es szimeringeket kapott.
          Hát, az egyik megadta magát még tavaly szezon előtt. (keszin is hagytam pár olajfoltot miatta)
          Az sima 2 ajkú egy rugós szimering. Kb az is 1500Ft volt csapágyboltban.
          Hidraulika boltos főnöknek pedzegettem ezt már vagy fél éve is. Meg azóta párszor szóba került, hát most vittem hozzá a kiszerelt teleszkópot ő meg telefonált párat. Létezik kifejezetten teleszkóp szimering ebben a méretben, dupla rugós az is de darabja több mint 3000 pénz...
          Ami még nem is lenne probléma, ha legalább valami acélos anyagból lennének a szárak. De mint tudjuk elég szar anyagból(szarvasból) vannak.
          Szar szárakhoz meg jó az olcsóbb megoldás is, de a normál szimering 0,5Báros nyomsásig tömít. Így talán nem is meglepő hogy a jobb oldali szárnál is volt egy pici olaj a szimering felett.
          Úgyhogy valami 32x46xvalahanyas nagy nyomású szimeringet levett a polcról a csávó és adta is oda a CNC esztergályosnak aki majd csinál hozzá egy perselyt. Így, perselyestől kb 1500Ft/db lesz.(merthogy van a boltba egy CNC eszterga amivel bármilyen tömítést legyártanak. bár az is kb 3000ft körüli lett volna rugóstul mindenestől)
          Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2017 febr. 22, 19:41.

          Komment


            Nekünk a kertes házba rakhatnánk akármilyen zárat az ajtókra.
            Szerintem a mai napig a legnehezebben kinyitható zár a kéttollú ajtózár,kevesen nyitják ki roncsolás nélkül !(nem véletlenül a hagyományos páncélszekrény zárszerkezete erre épül !)
            Az öreg mackós Orosházi kollegám azt mondta,egy zárat legalább addig tart kinyitni mint amennyi idő kell a bezárására.
            Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 febr. 22, 19:40.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              Ez olyan mikor feltalálnak egy új védelmi rendszert már a megoldás is készen van. / lásd feltörték az USA védelmi rendszerét is/. Amit két ember ismer vagy tud az nyílt titok! Hacsak a feltalálás után azonnal nem likvidálják ez az egyetlen módja a kiszivárogtatásnak!!

              Komment


                Régen a pincénken volt valami nagy batár zár. A kulcs nem bonyolult. De!
                Emlékeim szerint kulcsot be lehetett tolni a zárba nagyon vagy kicsit és mind a két pozícióban mindkét irányba lehetett forgatni. És ettől függően nyitódtak vagy záródtak a zárnyelvek (mert abból se egy volt)
                Na azt, ha nem emlékeztél rá hogy merre mennyire zártad be akkor még kulccsal se volt egyszerű kinyitni
                Lényegében egy kombinációs zár amit egy kulccsal tekergetsz.

                Az ajtót már megette az idő. De a zárat kimentettem annó és elvittem nagymamámhoz. Valahol meg kell annak még lenni...

                Komment


                  Nekem is van egy barátom ki hivatásos mackós. Csináltunk már egy anyagtároló szekrényt melybe egy régi mackó zárat tettünk valóban az is kéttollú volt igaz vagy 100 mm -es szárral és a szár végén is volt egy csalafinta beszúrás. próbálták kinyitni de vagy a flex vagy vágópisztolynak engedett volna arra pedig sok lett volna a tanu!!

                  Komment


                    de elférne a 11 is-
                    Egyik oldalról leköszörültem a pluszt. Ez is valami spéci hidraulika cucc állítólag. P21 teleszkópokat raktam össze vele a mult héten.

                    Komment


                      kéttollú volt igaz vagy 100 mm -es szárral és a szár végén is volt egy csalafinta beszúrás.
                      Hasonló trükkje volt az öregnek,neki egy tüske ált szembe a kulcsszárral álkulcs bele sem ment, nekem a kulcsokat kellett méretre készíteni.......Most-már én is öreg vagyok!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        kell annak még lenni...
                        Az ilyen cuccot érdemes őrizgetni. Kíváncsi vagyok rá,érdekes lehet.

                        Komment


                          jagdtigger eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A keso az tipikusan az a kategóra hogy olyan sokáig tartana feltörni(még roncsolással is) hogy a gyakorlatban feltörhetetlen :
                          Dehogyis az:
                          https://www.youtube.com/watch?v=BDDOQKH8rqY
                          Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 febr. 22, 20:34.
                          "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                          "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                          Komment


                            Atti69 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az ilyen cuccot érdemes őrizgetni. Kíváncsi vagyok rá,érdekes lehet.
                            Ha eszembe lesz és megyek megnézem. Emlékeim szerint az ajtó maradványának egy jó darabjával együtt hoztam el a pincéből. De volt pár kiló a zárszerkezetben

                            A kulcs meg a szokásos pincekulcs ami akár önvédelmi fegyvernek is alkalmas

                            Komment


                              wsievers eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Na ja de ez már annyi idő(és gondolom ez a legjobb eset) hogy a szomszédoknak bőven leesik hogy valami nem stimmel . Plusz nem biztos hogy sikerül roncsolás nélkül kinyitniuk a zár felépítése miatt.

                              Komment


                                Nem is profi csinálta. Nekem az autóm nyitották ki 20 mp alatt mikor benne hagytam a kulcsot. Autókereskedő.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X