Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Közlekedési morál

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    de hogy még is megszólalok azt csak azért teszem mert
    Apacsávó, jó hogy megszólaltál! Már törtem az agyamat, hogy hová tűnhettél, régen láttam tőled hozzászólást!


    apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Defenzív vezetési technikát oktatták!
    Bizony jól tették! Ha mindenki a védekezésre készülne fel, a veszélyhelyzetek elkerülésére, akkor nem is kellett volna feldobnom a témát! De sajnos nem így van. Persze ma sem mondja azt az oktató, hogy "taposd el azt a nyomorult biciklist!", de valahogy mégis ez a hozzáállás jelenik meg sokak vezetési technikájában.

    .... apropó biciklis... Végre belekezdtem az '52-es RM Csepel túra bringám felújításába (is)! Még csak az első kereket szedtem szét, de már rengeteg anyázáson vagyok túl . 36 db összerohadt, szétmálló anyagból készült küllőanyát szabadítottam meg a ráfból, a küllők végétől! Lesz mit pótolni. Ráadásul ezt még 2,5-es küllőkkel szerelték, ami ma már ebben a hosszban nem kapható Falcos Cordatic Erika gumival, amit kevés eséllyel fogok szerezni elfogadható állapotban. Szóval a feladat adott, de a végén biztos szép lesz a gép... Ráadásul ezt apránként fel tudom hurcolni a lakásomba, és télen is tudom kényeztetni. Az MZ-t sajnos nem tudom felvinni
    Click image for larger version

Name:	DSC05609.jpg
Views:	1
Size:	189.9 KB
ID:	138363Click image for larger version

Name:	DSC05608.jpg
Views:	1
Size:	195.5 KB
ID:	138364
    Bocsánat a kitérőért...
    Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2013 szept. 30, 14:34.

    Komment


      #32
      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      taposd el azt a nyomorult biciklist!”, de valahogy mégis ez a hozzáállás jelenik meg sokak vezetési technikájában.
      Nem tom!Én túl naív vagyok!Sosem tapasztaltam ilyesmit!Magam részéről minden közlekedőt potenciális veszély forrásnak tekintek és úgy is kezelem őket!Mert ha baj van akkor már késő okoskodni!Hál Istennek eddig még nem rontottam a baleseti statisztikát,de meg vallom őszintén már kezdek kicsit néha félni!Ezért már csak lassan óvatosan tötyörgök(csak nagyon ritkán és indokolt esetben megyek 130-nál gyorsabban és 100-nál lassabban!)Az a baj hogy a morálra nincs megfelelő titulus! Hiszen az eggyik embernél ami sok azt a másik észre sem veszi!Növekszik a járművek száma és növekszik a közlekedők száma.........ergo....növekszik a konfliktusok száma is!Tűrni kell és udvariaskodni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nincs más alternatíva!!!Ez személyes tapasztalatom néhány évi mindenféle földön gurulni képes jármű vezetése során!Kívánok minden közlekedő partneremnek sok-sok türelmet és örömöt a száguldásban!!!!!(hogy ne bosszúság hanem öröm legyen a vezetés!)

      Komment


        #33
        Csak néhány aprósággal szeretném bőviteni a témakört:
        -egyirányú utcában jöhet velem szembe kerékpáros.Még is melyik oldalon?Hogyan kell kikanyarodnia pl.egy szintén egyirányú utcából?mi van a jobb kéz szabállyal,az itt fel van függesztve?stb,stb
        sok tekintetben szabad folyást engedtek a dolgoknak,de egy baleset esetén ki lesz a hibás?ki tudja ezt eldönteni?
        -visszapillantó tükör és/vagy hátrafordulás?-kerékpárosoknál ez nem divat...Majd mi vigyázunk rájuk.
        Valóban hiányzik a közlekedj okosan cimű TV műsor,de a közlekedés preciz szabályozása is.

        Komment


          #34
          hármaska,A mi kies hazánkban ,,elméletileg álltalános jobbra tartási kötelezettség" van!Tehát a lehetőségekhez képest az utca jobb oldalán kell közlekedni (az egyirányú utca elméletileg az egész úttest jobb oldal,de ott is az utca jobb oldalán!)azért írom hogy elméletileg mert a gyakorlatban ez kicsit másként fest!A balesetek nagy részét el lehetne kerülni ha ez egyszerű szabályt betartanánk!(sajnos én sem!)..........na jó!!!Nem mindig!...de az igyekezet meg van bennem! A KRESZ szerint ha tisztázatlan forgalmi helyzet adódik minden járműnek meg kell állni és a kölcsönös udvariasság dönti el a továbbhaladási sorrendet!!!Bevallom én még nem találkoztam ilyennel.........de biztos van!!!!!Már csak azért is mert írják!Semmilyen szabály sosincs felfüggesztve!!!!!Tudnék példákat felhozni de inkább nem!Azt mindenki tud!Ahogy a régi MHSZ oktatóm mondta volt.....,,mindenkitől és mindentől legalább egy miliméter távolságot kell tartani és akkor nem lesz baj!......ha ez a távolság rohamosan csökken.......................na az gáz!!!!"

          Komment


            #35
            apacsavo, nagyon jó ez a kép. Mellé kéne tenni egy mostanit is hasonló beállítással, szintén fekete-fehérben.
            Everything is better when you decide you don't care.

            Komment


              #36
              A hülye gyalogos lelép!
              A hülye autós nem áll meg a zebránál!
              Valahol nincs ilyen probléma: Zebra Vietnámban, közlekedés, motor, vietnám - Videa

              Komment


                #37
                apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A KRESZ szerint ha tisztázatlan forgalmi helyzet adódik minden járműnek meg kell állni és a kölcsönös udvariasság dönti el a továbbhaladási sorrendet!!!
                Sajnosa legtöbb esetben az erősebb kutya ...... elv érvényesül...

                Komment


                  #38
                  dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A hülye gyalogos lelép!A hülye autós nem áll meg a zebránál!Valahol nincs ilyen probléma:
                  Nem kell Vietnamig menni. Bukarestben ugyanezt tapasztaltam. Jöttek, mint a hülyék. Mikor meg integettem akkor furcsán néztek. Szerencsére nem magyarosan viselkedtek. Nálunk ugyanis garantáltan nem csak értetlen mosolygással reagálnak a káromkodó gyalogos mutogatására.

                  Hiába náluk ez így szokásos.

                  Komment


                    #39
                    Na igen. Lenne mit tanulnunk.
                    Annak idején autóval mentünk dél-Görögországba nyaralni. Mindenki óva intett, hogy CSAK ATHÉNBA BE NE KEVEREDJ, mert az borzalom! Hát, fel is keltették az érdeklődésemet, hát irány Athén!
                    És tényleg meglepődtem. Gyorsan mennek, lendületesen, de NINCS index nélkül bevágás a másik elé, letúrás, stb!!! Van olyan, hogy valaki egyszerűen megáll a szélső sávban, mert be akar szaladni a boltba. De azt csak simán kikerülik, ennyi.
                    Amikor jöttünk hazafelé nyaralásból, a Hungária krt. néhány km-es szakasza.... na az volt a BORZALOM!!!

                    Komment


                      #40


                      Indul a szezon, figyeljünk egymásra!

                      Komment


                        #41
                        Indul a szezon,
                        Bizony, hamarosan újraéled a "De jót motoroztunk ma" téma is!

                        Komment


                          #42
                          Segítsetek nekem megfejteni ezt a csodálatos logikát. Itt van egy kampány, ami partnerségre szólítja fel az autós-biciklis-gyalogos embereket. Logó is van, matrica is "arckönyv"-megosztás is.

                          Click image for larger version

Name:	mindenkigyalogos.jpg
Views:	1
Size:	35.3 KB
ID:	139783

                          Pozitivnap - A pozitív Hírek oldala - Mindenki gyalogosnak születik

                          Amit hiányolok: egy szó sem esik a motorosokról. Még logó szinten sem. Akkor most mi van? Velünk eleve elképzelhetetlen a partnerség? Hát lehet, hogy ez is megérne egy petíciót. De nem megyek ennyire messze. Szerintetek mit kéne csinálni, hogy legalább közlekedési partnernek nézzenek minket. (Persze azon kívül, hogy néhány utcai motor tulajdonosnak is magába kéne szállnia közlekedési morál terén. Tegnap láttam egy ilyen géppel bűvészkedő srácot. A parkolóhelyekre rákanyarodva lőtt ki az összefüggő járműoszlop mellett jobbról. )

                          Szóval: a magunkbaszálláson kívül mit kéne tegyünk, hogy legalább partnernek nézzenek minket?

                          Komment


                            #43
                            Ez egy nagy kérdés Zsolti! Ha azt nézed a Kresz szabályai szerint is belátva a motor gyorsabb és kisebb a helyigénye kérdezem láttál már olyan autóst ki úgy állt meg a sávjában, hogy oda férjen mellé a motoros biztonsággal?!. Az pedig sajnos csak a renoménkat csökkenti amit egy-két srác / tisztelet a kivételnek/ produkál. Sajnos a petíciónkat sem akarják komolyan venni a Nagyjaink!,akkor mit várhatunk a közúton??!.Én azt tapasztaltam szinte hergeli a forgalom résztvevőit ha motorost lát maga előtt és egyre veszélyesebb motorozni. Még akkor is meg előznek ha utána vissza is áll kisebb sebességre feltartva Téged az oldaltávolság betartásáról már nem is beszélek! Igaz az az ember ki kitalálta az ily mértékű közúti áru szállítást nem tartozott az ész lények közé! És még beszélnek a környezet védelem fontosságáról!

                            Komment


                              #44
                              Ha azt nézed a Kresz szabályai szerint is belátva a motor gyorsabb és kisebb a helyigénye kérdezem láttál már olyan autóst ki úgy állt meg a sávjában, hogy oda férjen mellé a motoros biztonsággal?!.
                              Nem, sajnos valóban a motorosnak kell helyet csinálnia. Másrészt a parkolás is egy nagy dilemma. Elvileg gépjárművel nem állhatsz meg a járdán, de ha szabályosan egy autó helyére parkolsz, akkor meg az a baj. Nincs az az autós, aki ne kapna idegrohamot ha ilyet lát parkolóhely-vadászat közben. A rendőr meg megbüntet, ha a járdán parkolsz.

                              Komment


                                #45
                                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A rendőr meg megbüntet, ha a járdán parkolsz.
                                Motorral ott állok meg ahol akarok -.- Ez mindíg is így volt, és így is marad.
                                "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                                "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X