Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Közlekedési morál

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Sokszor olvastam már,hogy "ezekkel a gépekkel haladni a mai forgalomban".........
    Nem igazán értem kinek mi a gondja??!! Mint tudjátok nekem van Pannoniám-Trabantom-Wartburgom.... Mindegyiket használom a mai forgalomban és mindegyik gyári,tuning mentes. OrszÍ gúton 70-80km/h.-val szoktam "döcögni" és "tojok a világra"... Ha valaki gyorsabban akar menni úgyis megelőz,még ha 90-nel mennék is. Lakott területen,ha 60km/h-val megyek,akkor is megelőz,aki meg akar és persze utána lelassít 50.-re.....

    Komment


      Tegnap én is a szokott módon besoroltam a Kispókkal a belső sávba, ahogy szoktam. Nymtam neki rendesen, de most nem a Suzuki volt alattam. Azt az eszement tüokölést, amit a béenvés csapott mögöttem. Amúgy a megengedett sebességgel mentem, csak lassabban gyorsultam. Valahogy nem érdekelt.

      Komment


        Nálunk a régi Swifttel én lennék az utak királya, ha nem lennének a diesel golfos suhancok. Ugyanis itt ezeket a dolgokat oktatják az autósiskolában: feltartás, belső sávban tökörészés, kivágás más elé, majd tökörészés, külső sávban 45-el haladó autó mellett haladás a belsőben, ha valaki meg akar előzni, kitolásból jól rágyorsítás. Múltkor jól meglepődtem, épp előztem egy tötyörgőt, fékezéssel meg kellett szakítanom az előzést, ő meg !segíteni! (igen, segíteni) akart engem és ő is fékezett, hogy tudjam megelőzni. Röviden ilyen tempónál, amit ezek levernek nagyvárosban is tudod tartani a tempót. Persze akkor meg jön a "lökjük le a motorost" játék.
        Múltkor a szembejövő öregasszony simán kivágott elém, én meg húzódtam le az árokba. Mert nem látott (bitang nagy ember, kivilágított, bitang nagy és hangos motoron).

        Komment


          Sajnos mint írtunk már róla sokan a motorost mozgó akadálynak tekintik kit le kell " győzni " és az a bosszantó miután megelőz beáll tötyörgőbe.

          Komment


            Valamikor majd ezért szeretnék egy olyan veterán gépet építeni, ami az arcukra fagyasztja a mosolyt...Egy Jawat, ami képes olyat menni, hogy lerázza ezeket a hitelből bevásárolt autós senkik roncsait...nincs annál megalázóbb, ha egy 30+ os gép hagy ott.
            "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
            "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

            Komment


              OrszÍ gúton 70-80km/h.-val szoktam „döcögni” és „tojok a világra”...
              Aha!!!Zsoltikával egyszer motoroztam kb 200km-t!OdinHem-hez és vissza!Egész úton nógatott hogy ,,menjünk má gyorsabban" pedig az ,,Öreg Hölgy" sem mai csirke már!https://youtu.be/-c8dgRBLobs Veszedelmes ördög motoros!!!!

              - - - Updated - - -


              .nincs annál megalázóbb, ha egy 30+ os gép hagy ott.
              Nem tom ki mit érez ha lehagyom!Nem csinálok titkot belőllehogy az én roncs,kukából össze rakott ,,sárkányom simán kipörög kb 130-140-ig!De ezt csak a sima utakon tudnám kihasználni!Vagy városban!Autópályán úgy hagynak ott mintha állnék!Érthető is nekem is van 1000-s Suzukim ami nekem már a Formula gépek gyorsulását és gyorsaságát jelenti! Teljes lelki nyugalommal 4 személlyel 140-150 meg se kottyan neki!Tehát a mi világunk a VETERÁN világ!El kell fogadnunk a 70-es évek csúcs sebességeit!Hagy mondjam el,amikor a Találkozóra mentem a V.F.pólóban Büszkén kihúztam magam és úgy hasítottam a 3-as pályán!Nem akartam senkit legyőzni,meggyőzni,leelőzni!Csak büszkén menni hogy Öreg jószágom itt van!Él és mozog!(nem is akárhogy!)(Bocsi a sok hü...gért!)
              JA! Még egy dolog!Néhány éve motorozom(idén Szeptemberben lesz 46 éve!)De sosem tapasztaltam szándékos szabálytalanságot vagy rosszindulatot a motorosok felé!!!!!......SŐT!!!!!
              Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2015 aug. 02, 09:40.

              Komment


                @wsievers
                nincs annál megalázóbb, ha egy 30+ os gép hagy ott.
                Az tuti... Szépen ki lehet hegyezni teljesítményre de azért csak módjával nehogy üzemóra legyen a vége .

                @bokor28
                Múltkor a szembejövő öregasszony simán kivágott elém, én meg húzódtam le az árokba.
                Nemrég volt egy hasonló szitum szerencsére a robesszal mert csak járda volt árok helyett és elég durva vészfékezés kellett hogy ne legyen baj. Mák hogy mögöttem nem volt senki...

                - - - Updated - - -

                @apacsavo
                De sosem tapasztaltam szándékos szabálytalanságot vagy rosszindulatot a motorosok felé!!!...SŐT!!!
                Jó neked. Nekem egy kicsit más jutott ki. Pár adag ablakmosó meg egy rakás majdnem elvitte a tükrömet szitu . A belelépek a gázba nehogy megelőzz utána meg vissza tötymörgőe meg már csak hab volt a tortán...
                Utoljára szerkesztve a következő által: jagdtigger; 2015 aug. 02, 09:48.

                Komment


                  De sosem tapasztaltam szándékos szabálytalanságot vagy rosszindulatot a motorosok felé!!!
                  Pedig ez az általános...én is kaptam már ablakmosót is. A tükröt nem nézik, elsőbbség pedig az autó értéke után van szerintük.

                  - - - Updated - - -

                  nehogy üzemóra legyen a vége
                  Az sem számít egy másodlagos gépnél...Elvileg mindenhez hozzáférek, nálunk még balanszírgép is van...megkérdem majd a rajta dolgozó lányokat, hogy tudnak e a főtengelyemmel kezdeni valamit...
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment


                    Pedig ez az általános...én is kaptam már ablakmosót is.
                    Talán picit eltúlozzátok a dolgot?!Hibát mindenki követhet el!!!!Én is Ti is Más is!Sokszor nincsenek is tudatába hogy neked rossz az amit tesznek!Ez talán a hiányos képzés a nemtörődömség vagy a figyelmetlenség számlájára írható!P.L:Itt ez az ablakmosó dolog!Szerintem nincs olyan közlekedő aki csak azért sprickolná össze az ablakát hogy a motorost le vizezze!(levizelje!)De ha igen akkor eléggé buta emberke!Szerintem türelem és tolerancia .........és elszakadási taktika(távolság a többiektől!) ..........ezért előzök le mindenkit(néha még saját magamat is!......húzom neki,megyek,megyek......és NICSAK!!!Egyszer csak jövök szemben!)Szóval!Csak BÉKESSÉG magunkal és mással is szembe!Nincs más út!

                    Komment


                      és elszakadási taktika (távolság a többiektől!) ...ezért előzök le mindenkit
                      Én megtenném de akkor meg belelép a gázba hiába előzném szabálytalanul gyorsan(nem gyakori de előkerül néha egy egy ilyen tahó is)... Sajnos városon belül még 50-essel is nehéz elszakadni az ilyenektől.

                      Komment


                        Én megtenném de akkor meg belelép a gázba hiába előzném szabálytalanul gyorsan (nem gyakori de előkerül néha egy egy ilyen tahó is)... Sajnos városon belül még 50-essel is nehéz elszakadni az ilyenektől.
                        Az elszakadás lemaradást is jelenthet!De nem szeretek bele beszélni a nagyok dolgába hiszen mint írtam én még csak a motoros pályafutásom elején járok.Ezért nincs elég jártasságom ilyesmiben!Az a lényeg hogy bajotok ne legyen!Óvatosan húzzátok a gázt!(Tövig!De csak óvatosan el ne szakadjon a gázbovden!)Engen sokan pokolra kívánnak mert nem igen kímélem a technikát!De minek is?Ha elromlik megjavítom!Kész!Egyszerű!Ezeket az elvárásaimat mindig megbeszélem a mocimmal!Lassan beletörődnek!A közlekedő partnerekkel nem tudsz eggyeztetni!De mivel mi vagyunk a gyengébbek és ingatagabbak ezért jobb rájuk hagyni!(Mint a hülye gyerekre!)..........mellettem a garázsajtón .....,,Ömarckép"!

                        Komment


                          Sokszor nincsenek is tudatába hogy neked rossz az amit tesznek!Ez talán a hiányos képzés a nemtörődömség vagy a figyelmetlenség számlájára írható!
                          Pontosan ezért mondom azt, hogy időnként mindenkinek át kellene ülnie egy időre más járművekre is!
                          Ha az ember pár hétig bringával jár dolgozni / boltba / rokonokhoz, stb., utána autósként sokkal jobban fog rájuk figyelni. Pl. nem sávon belül, a kormányvégtől 2.5 cm-re haladva előzi meg, stb...

                          Komment


                            Hagy mondjam el,amikor a Találkozóra mentem a V.F.pólóban Büszkén kihúztam magam és úgy hasítottam a 3-as pályán!
                            Ennek igazán örülök. Ha hozzáveszem, hogy hozzád hasonlóan én sem akartam "egyenpólót", de most már azt bánnám, ha nem lenne, akkor meg még jobban.
                            Everything is better when you decide you don't care.

                            Komment


                              Szervusztok . Emlékszem arra , hogy egy szűk utcában egy utánfutós nem tudott betolatni többszöri kísérletre sem . Magamban füstölögtem , meg arra gondoltam , hogy milyen "béna" , még egy ilyen egyszerű dolgot sem tud rendesen elvégezni . Azután eljött az én napom is . Évek óta volt jogosítványom ( B ) , amikor nekem kellett húznom egy utánfutót. Ezzel nem is volt gond . Hazaérve, a házig van vagy 25 méter és ráadásnak dombnak felfelé . Mit mondjak , azonnal eszembe jutott a "béna " kolléga , pedig annak nagyon sok éve volt már. Mindenki fantáziájára bízom , hogy én mit műveltem tolatás címszó alatt - beismerem a "kolléga" hozzám képest profi volt , mivel én még a kuplung tárcsát is intenzíven igénybe vettem . Ezek után , ha látok valakit kínlódni hasonló szituációban , megállok és segítek még rángatni is az utánfutót . ....... mindenkinek át kellene ülnie egy időre más járművekre is ! ..... teljesen egyetértek DONGOS 78- l . Erre meg akkor jöttem rá , mikor magam is nagy gépekre "keveredtem" - vénségemre ! Azóta teljesen megváltozott a "látásom". Ehhez azonban a magam bőrén kellett tapasztalnom , hogy nem annyira egyszerű hosszú és nehéz szerelvénnyel közlekedni . Én lehetővé tenném , hogy aki szeretné rutinpályán és a forgalomban is kipróbálni magát egy rendes "szerelvénnyel" az tegye meg , természetesen törvényi keretek között. Szerintem azoknak is rögtön megváltozna a nézőpontjuk a forgalomban résztvevő más kategóriájúakkal szemben - mindenki előnyére . A türelem nagyon fontos a közlekedésben . Soha ne hagyja magát senki felbosszantani , mert abból nagy baj lehet - ez nem megalkuvás , hanem a diplomácia és a józan ész alkalmazása . A hülyékre is vigyázni kell , mert őket is hazavárják . Üdvözlettel , mellékelve a jogosítványom hátoldalát .Click image for larger version

Name:	Jogosítvány.jpg
Views:	1
Size:	185.2 KB
ID:	146101 WSIEVERS: Köszönöm.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: dafko54; 2015 aug. 04, 20:08. Oka: Kitakartam a jogosítványod számát, jobb az ilyet nem kiadni.

                              Komment


                                Üdvözlettel , mellékelve a jogosítványom hátoldalát
                                Lám-lám ! Milyen jó dolog is volt az az MHSZ !

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X