Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Leszokni a dohányzásról

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Leszokni a dohányzásról

    Sziasztok!
    Hamarosan 42 éves leszek....én már veteránnak számítok az 1971-es születési dátumommal?41 éves koromban úgy döntöttem,hogy leszokom a dohányzásról és megpróbálok példát mutatni a két gyereknek....Azóta 9 perc alatt úszom az 500 m-t....Holnap megyek B.füredfre 2500-at úszni Darnyi Tamással!Mit szóltok?Ti hogy bírjátok?

    Üdv:
    HP
    Utoljára szerkesztve a következő által: Homa; 2013 jún. 23, 15:31.

    #2
    Én azzal biztattam magam ,hogy értelmes embernek,be kell látnia nincs értelme dohányoznia.Ennek négy éve.
    Azóta kapok levegőt,és az étvágyam megnőtt.Akinek nem tetszem ne nézzen .

    És ennyi!!!
    taluga, OdinHEM és 4 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      En sosem dohanyoztam ,nem itelem el a dohanyzokat mindenki azt tesz magaval amit akar ,csak nem ertem meg oket miert artanak keszakarva maguknak A csaladban voltak dohanyosok de szerencsere leszoktak mind a ketten 45 eves koruk utan persze mindketto tesom csak komoly egeszsegi problemak utan . NEM ertem miert kellett ezt meg varni .En egyebkent most vagyok 46 eves es elkell mondjam erzem az evek mulasat az utobbi 3-4 evben valahogy minden egy kicsit nehezebb .Nem sirok csak ugy megjegyzem .Par evvel ezelott tobb honap kihagyas utan is tudtam merulni szabadtudos (PALACK NELKUL termeszetesen) merulessel -20 metert elsore most azert egyparszor kell merulnom mielott ilyen melysegbe vadaszom.
      taluga, Homa és OdinHEM kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        movisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        NEM ertem miert kellett ezt meg varni
        movisz !
        Nem megbántásként mondom ,de aki soha nem dohányzott nem tudja ,hogy mekkora függőség tud kialakulni pár év -évtized alatt ! Te azért nem érted ,mert soha nem dohányoztál ! A fent, tőled idézett szövegrészt ,attól fogadom el aki végig dohányzott 20-30 évet ,esetleg még többet és lerakta egyik napról a másikra !Ő tudja milyen keserves lemondani róla !Ezzel nem bírálni akarlak ,de így van !
        Én is kérdezhetném egy heroin függőtől : miért nem szoksz le róla ? Megölöd magad !
        És a kérdésem nem jogos ,mert nem próbáltam soha ,nem voltam függő soha ,nem tudom azt ,hogy milyen nehéz lemondani róla .Biztos nehezebb ,mint a cigiről szerintem .
        Egyébként sok mindenről le lehet mondani ,csak egészségi probléma kell hozzá sajnos !
        taluga, Homa és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Kicsit Movisz mellett voksolok, mert amikor kipróbáltam a dohányzást az kisebb és nagyobb koromban is rossz volt.
          Az első x szál cigaretta mindenkinek kínszenvedés, azért kínlódni hogy utána a "sza.tól" függjön valaki szerintem ostobaság. Annyi esze az állatnak van, hogy nem eszik olyant ami árt neki, az embernek mért nincs????

          Komment


            #6
            üdv! én 16 éves fiú vagyok és 13 éves korom óta cigizek napi 1 doboz cigit szívok!! már megbántam hogy rászogtam mert rengeted pénzem megy el rá és csak magamat teszem tönkre a cigivel!! van 2 veterán motorom!! egy pannonia t1 1963 as és egy jawa cz 175 1968 ból!! hogy tudnék leszokni a cigiről?? tudtok tanácsot adni??

            Komment


              #7
              találdki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              tudtok tanácsot adni??
              Van már hasonló téma, onnan meríthetsz tanácsokat-tapasztalatokat.

              Komment


                #8
                köszönöm a segítséget!!

                Komment


                  #9
                  Például a most készleten lévő mennyiséget, meg a gyújtóeszközt bedobod a kályhába. Utána már csak annyi a feladat, hogy ne vásárolj és ne is fogad el senkitől. Nekem így sikerült hetedszerre leszoknom, persze ez már régen volt. Azóta ha álmomban megkér valaki, hogy a szivargyújtóról gyújtsam meg a cigijét, mert ő vezet, akkor is nemet mondok. A recept roppan egyszerű. Tudom, betartani nagyon nehéz.

                  Komment


                    #10
                    üdv!! köszönöm a segítséget!! én mikor rászogtam 13 évesen azt hittem hogymenő de nemrég jöttem rá hogy nem az!! inkább a cigi pénzt a motoromra költöm!!

                    Komment


                      #11
                      Ámen! Ez a legjobb amit tehetsz Kitartást a leszokáshoz talaldki!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2013 jún. 22, 21:29.

                      Komment


                        #12
                        Álljon itt egy kedvenc soron a pmobiltol:
                        "Meddig él egy ötvenéves férfi Ha már nem segít semmi
                        Csak az ötvenkettes gönci"
                        érdemes vegighallgatni, vannak benne nagy igazságok.
                        en 6 éve szoktam le, az 5 éves fiam miatt

                        Komment


                          #13
                          találdki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          én 16 éves fiú vagyok és 13 éves korom óta cigizek
                          Az a 3 év oly kevés ,hogy még most könnyen leteheted ! De akkor TEDD LE !!

                          Ebben az évben szerintem lesz ezer forint egy doboz multi ! Ez akkora pénz ,hogy ebből a fizetésből már nem lehet győzni . Ja, és az egészség !

                          Komment


                            #14
                            Tamás78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ja, és az egészség !
                            Nem ja, HANEM az egészség. Én már közelebb vagyok az ötvenhez, mint a negyvenöthöz. SOHA nem gondoltam volna, hogy majd nekem is hasogat, sajog, stb. mindenem. Bár már kikaptam miatta, hogy én negatív vagyok, de hidd el. 45 év felett, már minden utolér. A cigibe konkrétan majdnem beledöglöttem. Nem érdemes kísérletezgetni. Hallgasd, és fogadd meg a tapasztaltabbak tanácsait. Érted vannak.

                            Komment


                              #15
                              Én is 14-éves koromba kezdtem és 38 voltam mikor 2 doboz kellett már naponta este elszívtam az utolsót és azóta kb. 25 éve nem gyújtottam rá. Javító műhelyben dolgoztam és bejártak a haverok, persze nem hagyták ki a cukkolást nekem sokáig a zsebembe volt mondván nekem is van! Azt azért el kell mondanom,hogy egy jó vacsora után mikor valaki az elsőt szívja a cigibe az jó illatúnak tűnik. A többi viszont " büdös", ettől függetlenül soha nem estem igazán kísértésbe. Tedd le és kész. Inkább költsd azt a motorodra!!. Abban tudsz majd gyönyörködni a röntgen leletbe nem igazán!!.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X