Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szabadság, szerelem

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Annyira a szívemből szólsz, hogy csak na! Nekem a fórum a napi olvasnivalóm. Esetleg az Ó rigó. Tévét évek óta nem nézek. Előző munkahelyem áthatotta a politika. Szörnyű volt. Egy éve váltottam. Itt csak a meló van kis pénzért, meg a stressz. De ez jobb. Este marad a család, utána meg a szerelgetés. Lehet ez nem életcél, de most ezt szeretem.

    Komment


      #32
      A szabadság és szabad akarat.
      Kissé ironikusan kezdhetném úgy is a levelet, hogy igrich motoros 2. levele a veteránfórumosokhoz. (Vagy már a harmadik?)
      Kaluga kifejtésében érdemben és nagy színvonallal olvashatunk az ember szabadság kereséséről úgy a hétköznapokban, mint annak emberi gondolkodásokban való megjelenéséről, a filozófiában.
      Egy bölcseletben olvashatjuk, hogy:
      "Álmainknak elég merésznek kell lenni ahhoz, hogy Isten helyet kapjon bennük."
      Kik elismerjük Isten főségét, tudjuk kinyilatkoztatásaiból, hogy Ő nagyon fontosnak tartotta az ember, mint legfőbb és legszeretettebb teremtményének szabad akaratát. Oly annyira igaz ez, hogy még Önnön megtagadást is megengedte, ez akarat érvényesüléséért.
      Meghökkentő annak ez, ki épp szabadsága miatt utasítja el a Mindenhatót.
      De tetszik, nem tetszik, ki kell mondanunk, csak és kizárólag Istenben van szabad akaratunk, ott van csak választási lehetőségünk jó és rossz között: A rosszban, a Kísértőben, A Teremtő elutasításában elmúlik ez a szabadságunk. S tulajdonképpen elkezdődik rabságunk, vétkeink és mulasztásaink rabságában.
      S hogy mit jelent ez?
      Nem véletlen, hogy most nyitva hagyom itt a témát, kicsit átgondolásra.
      s buzdításnak tán Máté evangelista leírtjai illenének ide:


      "Jöjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket. Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljatok tőlem, hogy én szelíd és alázatos vagyok; és nyugalmat találok a ti lelketeknek. Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű."

      Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2016 okt. 28, 19:28.

      Komment


        #33
        Kedves Igrich, ez is szép, és ehhez már, nem is szólnék hozzá (eddig nagyrészt úgy is én szövegeltem), belezavarva racionális eszmefuttatással, így meghagyva a döntés szabadságát.
        Inkább csak azzal foglalnám össze az eddigieket, hogy nagyon sokszor egyszerűen olyan fogalmakról beszélünk, amikkel igazából nem is vagyunk tisztában, mit jelentenek. Csak röpke elképzelések vannak róla, itt-ott meglobogtatott rövid szólamok alapján. És valóban, sokszor idő sincs megállni, és végiggondolni ezeket, foglalkozni velük. Pedig fontos lenne.
        Kiinduló fogalmunknál maradva például a szabadságot sokan összekeverik a gátlástalansággal. Pedig nagyon nem ugyanaz...

        " Egyáltalán nem vagyok képes egyszerűen úgy elgondolni az emberiség mai helyzetét, mint amiben meg lehet maradni; egyáltalán nem vagyok képes úgy elgondolni, mint az emberiség egész és végső meghatározását..."

        Johann Gottlieb Fichte
        Utoljára szerkesztve a következő által: taluga; 2016 okt. 29, 21:22.

        Komment

        Ugrás az oldal tetejére
        Working...
        X