Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Vágás lézerrel

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Vágás lézerrel

    Nem tudom hányan láttatok már ilyet, vagy érdekel-e egyáltalán titeket, de melóhelyen szépen kezd életre kelni a kis lézervágó masina. Ennek örömére egy videó róla:
    http://youtu.be/R-oB5EQQaDY
    Bár csak vékony 3-as lemez, de a 6-osat se vágja lassabban
    És ez egy régi gép. Az újak jóval gyorsabban dolgoznak.
    Utoljára szerkesztve a következő által: heeegany; 2014 okt. 30, 20:33.

    #2
    Meggyőző gyorsaság. Sajnos vastagabb lemeznél a felület rovására mehet. Láttam már olyat, ami 12-es lemezből volt és nem haladta meg a kézi lángvágó szintjét.

    Ugyanakkor láttam 100-as lemezből szekátorral vágott gerendát, aminek a felülete elérte egy nagyoló marásét. Sok múlik az emberen és a szakértelmén.

    Láttam a hammerites videódat. Ezüstszínűvel acetonos foltbenzinben még látványosabb.
    heeegany kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Meggyőző gyorsaság. Sajnos vastagabb lemeznél a felület rovására mehet. Láttam már olyat, ami 12-es lemezből volt és nem haladta meg a kézi lángvágó szintjét.

      Ugyanakkor láttam 100-as lemezből szekátorral vágott gerendát, aminek a felülete elérte egy nagyoló marásét. Sok múlik az emberen és a szakértelmén.
      A felületminőség elég változó, de megfelelő beállításokkal azért nem rossz. Még sokat nem vágtunk a géppel, de 3-az lemezből vágott már a gép 42 táblát. Ott a felület a polírozotthoz hasonlít inkább
      6-os lemez (bár ott a beállítással nem sokat szórakoztunk) már nem lett olyan szép.
      De majd csinálok képeket a vágott felületről.


      CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Láttam a hammerites videódat. Ezüstszínűvel acetonos foltbenzinben még látványosabb.

      De rég volt már (hátsó sárvédő belsejét és az ülésvasat kentem le vele, azt hiszem az után készült a videó )

      Komment


        #4
        Néhány jobb kép a vágott felületről:
        Click image for larger version

Name:	P1010008.jpg
Views:	1
Size:	199.6 KB
ID:	142927Click image for larger version

Name:	P1010037.jpg
Views:	1
Size:	183.5 KB
ID:	142928Click image for larger version

Name:	P1010021.jpg
Views:	1
Size:	187.5 KB
ID:	142929Click image for larger version

Name:	P1010023.jpg
Views:	1
Size:	184.6 KB
ID:	142930
        Az első kettő 6-os, a második kettő 5-ös lemezből.

        Komment


          #5
          Sziasztok! Nálunk is van egy ilyen "régi" gép. Szerintem elég megbízható masina. A vastagabb (Lv 5-től) már nagy fejjel vágjátok?
          A vágás minősége sokban függ, hogy a fúvóka a lézersugárhoz képest középen van-e? A lencse tiszta-e?
          Nálunk van ebből a gépből két fajta is. Az újabbal már több gond volt mint a régivel. Szerintem jó választás volt.

          Komment


            #6
            5-ös vastagásg felett 7,5"-os fejjel, az alatt 5"-os fejjel.
            Természetesen középpont belőve időnként és a lencse is tisztítva amikor kell.

            Komment


              #7
              5-ös vastagásg felett 7,5"-os fejjel, az alatt 5"-os fejjel.
              Természetesen középpont belőve időnként és a lencse is tisztítva amikor kell.
              Persze nagyfejjel a vágási felület sosem lesz olyan szép mint a kis fejjel. Gondolom a TruTops is meglett vásárolva a géphez? A kezelők programozzák, vagy van rá külön programozó?

              Komment


                #8
                sricsi70 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A kezelők programozzák, vagy van rá külön programozó?
                Mindkettő én vagyok

                (najó, azért gépkezelésben van segítség)

                Komment


                  #9
                  Mindkettő én vagyok
                  Szuper! Én is voltam gépkezelő (elég sokáig), persze a szóban forgó tipus volt a legmodernebb amin dolgoztam. Azóta van két újabb is, az egyik 3D-s. Most csak programozok.

                  Komment


                    #10
                    Sok a duma ---mikor küldhetem a vágni valót .
                    dafko54, OdinHEM és 2 további látogató kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sok a duma ---mikor küldhetem a vágni valót .
                      Ha minden jól megy pár hét

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X