Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Danuvia fényezés, krómozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Danuvia fényezés, krómozás

    Üdv márkatársak, felújítók!

    Lassan elszánom magam a Danuviám újrafényezésére. Elsősorban azokat kérdezném akik már túl vannak a felújításon. A motor fekete, a felnik is erredetileg festettek. A kérdésem az lenne, hogy egy teljes, jó minőségű, igényesen kivitelezett fényezés költségei milyen összeg körül állnak meg, illetve milyen festéket ajánlotok (itt gondolok: 2K stb.)? A másik kérdésem, hogy a krómozás kb. mekkora összeget emészt fel ezeknél a motoroknál? Válaszaitokat előre is köszönöm.

    #2
    Ha magad akarod fényezni akkor egy 30.000Ft ból bőven kijön. 1 liter festék plusz az edző(2k) bőven elég. Én a festéket 9000ft/liter áron vettem a Gyáli autófényező boltban. Ezen felül ügye alapozó, smirglipapír, zsírtalanító meg amit még gondolsz. A fekete egy kényes szín. Ha nem megfelelő az előkészítés akkor van baj. Ezen fog a legjobban feltűnni a hiba míg egy világosnál kevésbé.
    Én most jelenleg az oldalkocsis Dneperemet fújom sivatagi színre kívül belül 3rétegben és erre elég a 2 liter festék plusz az edző. Mivel én matt színt használok nekem csak 8600ft/ liter.
    Jól nézz körül hogy hol veszel festéket de én nem ajánlom a trilakos ócskaságokat. Meg nekem nehogy az OBI ba mennyél festéket venni.
    A 2k jobb, korszerübb, kevésbé tud megfojni. Ma már ez az elterjedtebb.
    sinter és Titus kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Dutrásmaci, Kopaszka kolléga alaposan leírta a fényezéssel kapcsolatos tudnivalókat. Teljesen egyetértek vele, a két komponensű festékkel fújtuk a motorjaimat is. Ez gyorsabban szárad és keményebb mint az egykomponensű festék. Bár a Danuvia gyárban csakis egykomponensű festéket használtak akkoriban. Az én Danuviám alkatrészeit 2-3 évvel ezelőtt krómoztattam, szintén fekete felnis gép, 59-es gyártmány. A komplett kipufogó kb 10-15 ezer Forint, első teleszkópszárak 12 000 Forint, hátsó teleszkóp porvédők 8000, kormány 5-6 ezer, lámpakeret 4000, két kormánytartó 4000, a két keréktengely 3000, ahogy a két első teleszkóp zárócsavar is 3000 Forint volt emlékeim szerint. Ez utóbbiakat utólag inkább horganyoztattam volna, mert nehéz sérülés nélkül meghúzni őket, még ráterített rongyon keresztül is krovával. A sárvédőpálcákat egy börzén cseréltem darabját talán 1000-1500 Forintért. Remélem tudtam segíteni valamelyest. A felnik jócskán megemelik a költségeket ha krómosak, ezért jók a korai fekete Danuviák
      sinter kedvelte ezt.

      Komment

      Ugrás az oldal tetejére
      Working...
      X