Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Az élet dolgai (Amit nem tudod hol mondj el, mondd el itt)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    majd rá érsz mikor banános dobozokban megjelennek a gyerek ruhák a Te műhelyedben is.
    Hevederzár, melyhez csak a gyártó másol kulcsot (biztibuk), saját kódos külön zónás riasztó.
    És az állandó elrettentés, midőn a ledepózott dolgokat kiszórom a pince elé :-) Goromba és territoriális vagyok.

    Komment


      #32
      Srácok ez egy Gordiuszi csomó vagy örök talány de minden esetben normálisabb mint két fiú egy ágyban bár nem vagyok kirekesztő!

      Komment


        #33
        Kezdek megnyugodni hogy mindenki egyformákat írogat. Ezek a súrlódások úgy látom mindenkinél megvannak. Nálunk is voltak ezelőtt is, de picik, amik 20 perc alatt elsimultak általában. Ez a mostani egy cseppet hosszabbra sikeredett. De azért már javuló tendenciát mutat. Nálam az az egyedüli baj hogy nagyon fontosnak tartom a család békéjét. Szinte majdnem mindennél fontosabbnak, és ha nincs béke akkor nem tudok önmagam lenni, egyszerűen nem találom a helyem, nem esik jól még a műhelybe sem kimenni olyankor.

        Komment


          #34
          A külön kassza ezért is jó dolog.
          Ebben egyetértek. A házasságomban közös volt a kassza, úgy gondoltam, az asszony úgyis jobban be tudja osztani, úgyis közös a cél, így még a bankkártyám is nála volt. Aztán a vége felé már a célok elcsúsztak, a 30 ezer forintos bőrcsizma nélkülözhetetlen volt, az ilyen-olyan tanfolyam nélkülözhetetlen volt, de amikor mondtam, hogy most kicsit az én igényeimre is költsünk már, meg szeretném venni a dongó motort 35 ezerért, mert szeretnék építeni egy gépet, kikerekedett a bájos szempár, és jött a kérdés, ugyan miből, hát ilyen hülyeségekre nincs pénz!!! A béke érdekében a közös kassza maradt, de akkor kezdtem el maszekolni, titokban gyűjteni, és meglett a dongó is. CSAKAZÉRTIS. A következő kapcsolatban nem követtem el ezt a hibát, de azért volt az az ominózus próbálkozás a másik szeretett holmijának kiszemelésére. De szerencsémre a párom is értett a válaszomból, azóta tiszteletben tartjuk ezeket a dolgokat. Ha vesz magának cipőt, mert megtetszett neki? Hát hajrá, nem nekem fáj anyagilag, másrészt én örülök az ő örömének is. Vagy én rendelek magamnak valamit? Ez van, a páromat sem hatja meg. Így összehasonlítva, igen, sokkal jobb a külön kassza. Ettől még lehet közös a cél, ill. a közös célokra közösen költeni. Felnőtt embernek is vannak önző vágyai, hobbija, ami csak róla szól, amiben örömét leli, ami a külön kassza segítségével biztosítható, nem kell kuncsorogni benzinpénzre, vagy alkatrészért. Persze ez a módszer is addig jó, amíg ésszerű keretek között "önzőzik" az ember...

          - - - Updated - - -


          könyveket írtak az okosságukról és közben ők sem tudták megfejteni a női logikát! Ha van ilyen?
          Nagy "kedvencem" a Csernus Imre. Annak idején még a feleségem kedvéért elmentem egy előadására is. Borzalmas stílusban osztja az észt, alázza az embert, aztán az előadás vége felé elejtett egy kósza mondatot, hogy neki sem volt még életképes párkapcsolata. Akkor mi van
          Sokkal értelmesebb, ámde kevésbé cölöb emberek sokkal emberibben elő tudják adni (pl. érdemes nézni a neten néhány vntv beszélgetést. Sok értelmes és hasznos van köztük)

          - - - Updated - - -


          ha nincs béke akkor nem tudok önmagam lenni, egyszerűen nem találom a helyem
          Szerintem ezzel is a legtöbben így vagyunk mint te...

          Komment


            #35
            Szervusz Sintér!

            Nem vagy egyedül,jól gondolkodol,-a család békéje és békessége a legfontosabb dolog.Amennyiben békétlenség van megette a fene az egészet,ezért a legjobb minden nap békességben lefeküdni,mert ellenkező esetben elromlik a másnap is és az embernek még dolgozni sincs kedve.Úgy gondolom,a nők biztonságot várnak a férfitől minden tekintetben,melyet nekünk minden körülmények között meg kell próbálni biztosítani.Alakulhat úgy a sors,hogy túlvállaljuk magunkat,vagy egyszerűen nem jól mérjük fel a lehetőségeinket,esetleg közbejött dolgok hátráltatnak egy kitűzött cél elérésében,-ilyenkor azonnal le kell ülni a párunkkal,megbeszélni a kialakult helyzetet és megpróbálni közös döntés alapján valamilyen kiutat találni egy más irányba.

            A közös sorsunkat érintő kérdésekben mindig közösen kell meghozni a döntést,ez nagyon fontos,azután hogy hány elektródát hegesztünk el egy kamrába készülő polcrendszerre az már a mi dolgunk,-ahogy mi sem beszélünk bele a rántáskészítésbe.

            Mi a párommal,ha megéljük az idén leszünk 47 éves házasok.Volt már a mi házasságunkban is minden a tűzijátéktól,a hazaszaladásig,de valahogy mindent sikerült megoldani,-sok esetben igen nehezen.Úgy vélem mi szerelemből kötöttük össze a sorsunkat,-nem bántam meg.Jó együtt lefeküdni és összebújva ébredni,-még így közel a 70-hez is.

            Üdvözlettel:Che

            Komment


              #36
              47 éves házasok
              Ez bizony irigylésre méltó!

              Komment


                #37
                bokor28
                Hevederzár, melyhez csak a gyártó másol kulcsot
                ...Vagy ha csak annyit mondana az ember neki, hogy az imént láttam egy egeret a garázsban?!

                Komment


                  #38
                  Úgy vélem mi szerelemből kötöttük össze a sorsunkat
                  A mai felmérések szerint pont a "szerelmi" házasságok végződnek válással.

                  Gratulálok a 47 évetekhez, jó olvasni ilyenről is. Bár én 12-év után váltam de ha akkoriban a mostani párommal kerülök össze valószínű mi is megéltük volna a 47-évet
                  De az is lehet hogy csak 1-et. Kell az embernek egy rossz házasság hogy igazán értékelni tudja a jót

                  Komment


                    #39
                    Javaslat a territórium megőrzésére: Szerelj fel olyan zárat betörésvédelem címén, amit csak te tudsz kinyitni, és/vagy tarts olyan "műhelyrendet", amit mások kupinak hívnak. Biztos nem fog elpakolni senki utánad.

                    Komment


                      #40
                      Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      bokor28


                      ...Vagy ha csak annyit mondana az ember neki, hogy az imént láttam egy egeret a garázsban?!

                      Ne is mondd... Amikor idejöttünk, mocorgott valami az éjszakai lehűléstől. Azóta azt hallgatom, hogy egérke van a padláson. Én meg összefogdosok minden békát haverkodni.

                      - - - Updated - - -

                      Nem tud elpakolni utánam...
                      Főleg a fődarabokat és a blokkokat, meg némi örökölt motorvázakat. Szeretet ide, szeretet oda, ilyen címszóval nem nőhetünk a másik fejére, mert az nem szeretet, hanem birkózás.

                      - - - Updated - - -

                      dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nagy "kedvencem" a Csernus Imre.
                      Képzeld, nekem is. Csak nekem tényleg a kedvencem.
                      Hazánkban kevés férfi mer az érzelmeiről beszélni. Szégyennek, gyengeségnek tartják. Holott ez vezérel minket minden egyes döntésünkben. Csernusnak az az érdeme, hogy ezzel a durvasággal megpróbálja kimozdítani az embereket a megszokott, kényelmes kis terükből. A goromba, erőszakos stílus abból a korszakából jött, amikor drogosokkal foglalkozott (lásd Drogma c. kötete). Oda ez való. Ő átvitte a hétköznapi emberek közé, mert ezzel nagyobb tömegeket meg tud mozgatni, fogni, mintha csak simogatná valakinek az egóját (médiaszajha szerep).
                      Van, akinek ez is rengeteg, túl sok. Ő mindig elmondja, hogy a nézők között a többség nő, ezen felül néhány liberális fiatal fiú, nekik természetes, hogy érzésekről beszélnek. A kemény férfiak pedig maximum a feleségük unszolására, szégyenkezve ülnek, vagy felhúzzák magukat rögtön a stílusán, ezzel védekeznek, hogy érinti valaki ezt a tabu témát.

                      Ha sokat hallgatod, hamar rájössz, hogy ő egy dolgot csinál: felébreszt és beleveri az orrodat, hogy neked nem jó, tenned kell valamit.
                      Hogy mit kell tenned és hogyan... ez egyszer se hangzott el és sose fog! (Különben megszűnne az érdeklődés :-)
                      Mellékesen a "Mit kell tenned?" kérdésre a válasz: "Mit kell tennem?". És erre a válasz: Rengeteget olvasni, kitanulni, hogyan működnek és hogyan manipulálhatók az érzelmek, a viselkedés. Majd alkalmazni először magamon és ezzel formálni a környezetem.

                      Összefoglalva és tisztelem ezeknek az előadóknak a munkáját - leszámítva, hogy nagyrészt pénzkeresés az egész és tele van média fogásokkal - mert legalább megpróbálnak évtizedes tabukat és falakat döntögetni.

                      Komment


                        #41
                        Nekem sajna pont azért NEM mert" okosságokat mond" és ha ez igaz akkor ő miért nem alkalmazza! Egy tanult sokat látott emberről lévén szó nagyon jól tudja mit mondjon mit szeretnénk hallani-Pszichológia a javából. Ráadásul mindezt nem egy megszokott nyelvezetű előadásba ötvözi. Előadni az egy külön tudomány. Vannak egyetemi szintű előadások mik rettentően unalmasak bár nagy Tudor az előadó és mikor beszámolót, prezentációt kell írni róla akkor pedig mindarra kíváncsi lenne miről említést sem tett! Igaz,hogy az oldalbordáink anyja Éva volt azért nem csak külsőre különböznek hiszen akkor nem is keresnénk sosem másikat a baj után.

                        Komment


                          #42
                          Akkor most szinte félve mondom : 10 év próba után 17 éve papíros --- és egy évben egyszer legalább segít NAGY rendet tenni a garázsban . Ami mindig magában foglal egy kis csavarválogatást -ami összegyűlik , csak úgy . Meg leltár az eszterga műhely fóró állmányában , mivan -mi nincs , lista a pótlandókról .
                          Akkor nekem bejött

                          Komment


                            #43
                            Akkor nekem bejött
                            Ezek szerint be!

                            De ezek szerint nekem is. 10-éve vagyunk együtt 6-éve házasságban. (második)
                            Nekem is örül ha látja elememben vagyok és bütykölök, az a fura és jön a "szemrehányás" ha fekszek és a tv-t nézem.
                            Ilyenkor jön a mondat "Kariii ezt én nem szoktam meg, hogy itt fetrengesz"!
                            Persze van saját motorja is, így a hobbink is ugyan az

                            Komment


                              #44
                              Akkor nekem bejött
                              Van,akinek minden bejön ....a szerencsés csillagzattal szokták magyarázni

                              Komment


                                #45
                                Van,akinek minden bejön
                                Elsőre nekem se jött be. Csak több mint 10-év kellett hozzá hogy ez kiderüljön. Ugye a szerelem vak. Aztán mire jött a tisztánlátás már volt két gyerek komplett élettérrel. Na akkor ezek mentek a lecsóba. De ez egy másik történet és ami a lényeg már csak történelem

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X